Bayram sonrası 'torba teklif'de sağlık çalışanları

TBMM, bayram sonrası yoğun tempoyla çalışacak. Önümüzdeki hafta TBMM Genel Kurulu'nda ilk olarak ekonomiye ilişkin "torba teklif" ile sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesiyle ilgili kanun teklifi görüşülecek

Bayram sonrası 'torba teklif'de sağlık çalışanları

Bayramdan sonra TBMM'de görüşülecek 'torba yasa'ya teklifine göre,  sağlık çalışanlarına yönelik şiddet katalog suç kapsamına alınacak.

Bayramdan sonra TBMM'de görüşülecek 'torba yasa'ya teklifine göre, ısrarlı takibe 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası verilecek. Bu suç çocuğa veya boşandığı eşe karşı olursa, ya da mağdurun konutunu, okulunu terk etmeye yol açarsa ceza katlanacak. Sadece eşe veya boşanmış eşe değil, bütün kadınlara karşı işlenen kasten öldürme ve kasten yaralama suçlarında ceza artacak. İyi hal indirimi de sınırlandırılacak. Ayrıca, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet katalog suç kapsamına alınacak.

Ardından, kamu kurumlarında çalışanların avukatlık stajı yapabilmesinin önünü açan Avukatlık Kanunu'nda değişiklik teklifi genel kurul gündemine gelecek. Teklifle, staj yapacak kişiler, avukatlık staj süresince görev yeri saklı kalarak aylıksız veya ücretsiz izinli sayılacak ve bu dönemde yıllık izinlerini de kullanabilecek. Ayrıca birden fazla baronun bulunduğu illerde her bir baro tarafından adli yardım bürosu oluşturulacak. Yine, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve ihracatçı birliklere yönelik düzenlemeler içeren TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülecek. Teklife göre, Türkiye'de gerçekleştirilen fuarların düzenlendiği iç alanlarda yapılan ilan ve reklamlar vergiden muaf tutulacak. İhracatçı birliklerinin ve TİM genel sekreter ve genel sekreter yardımcılıklarına 30 gün içinde atama yapılmaması halinde Ticaret Bakanlığınca resen atama yapılabilecek.

3 KRİTİK YASA TEKLİFİ


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Bunların yanı sıra, vatandaşın beklediği ve yakından takip ettiği Hal Yasası, Perakende Yasası ve e-Ticaret Kanunu ile ilgili hazırlıklar da devam ediyor. AK Parti kurmayları ile Ticaret Bakanlığı, bir süredir bu üç kanun üzerinde çalışarak toplantılar gerçekleştiriyor. Ayrıca, sosyal medya şirketlerine yeni sorumluluklar getiren ve yalan haberlerin yayılmasının önüne geçilmesi hedeflenen dezenformasyon yasasının kısa süre içerisinde Meclis'e sunulması planlanıyor.(Türkiye)

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2022, 02:22

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
mv danışman
mv danışman - 2 hafta Önce

vatandaşların şikayetleri üzerine ,mahkemelerde artan davalar yüzünden hükümet konut sorununa neşteri vuruyor yasal düzenmeler yolda 1)konutların yatırım aracı olması engellenecek emlak vergileri arttırılacak 2)konut satışları yada kiralama ücretleri sadece yasal olan yıllık tüfe yada eflasyon dikkate alınacak zamların önüne geçilecek piyasa dengelenecek.3)konut şatışlarında evin konumu,rayiş bedeli evin yaşı dikkate alınıp fiyatlandırılması yapılacak her sene ayrı bir artışın kafalarına göre zamların önüne geçilecek 4)emlak komisyon ücretleri düşürülecek her isteğen emlakçı olamayacak belli sertifikalar yada eğitim istenecek.5)yasal oranlar üzeri zam yapanlara cezai işlemler yapılacak

attci
attci - 2 hafta Önce

daha öncede şiddet yasası diye övünmüşler içi de boş çıkmıştı.Sağlık personelini kaybetti bu hükümet bunu samimeyetle söyleyebilirim. Bence zahmet etmesinler.. Maddi manevi ve özlük haklarımızı savunan başkaları mutlaka vardır.. saygılar sunarım..

SIRADAKİ HABER