Bakanlık: Artık Daha Çok Personel Alacağız

Bakanlığımızın 2020 Atama Sayılarında Değişiklik Yapıldı

Bakanlık: Artık Daha Çok Personel Alacağız

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama aşağıdaki şekildedir.

  • Açıktan istifa sonrası kamuya dönüş kontenjanlarına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Bakanlığımızın başvurusu üzerine değişiklik yapıldı.

  • Bakanlığımız, Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfına yapılacak atamalar bakımından istisna kapsamına alınmıştır.

  • Son 3-4 yıldır yapılamayan istifa sonrası açıktan atama kurasının önü açılmış oldu.

  • Personel ihtiyacımızı kapatmak için bir fırsat daha doğdu. Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil kadrolarımız için açıktan atama kurası açılmasına ilişkin çalışmalara başlanmıştır.

24/3/2020 Tarihli Ve 2020/104 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararının Eki Karar için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 15:05

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fizyoterapist
Fizyoterapist - 7 gün Önce

Yahu Allah rızası için ben de genel idare hizmetleri sınıfındayım ve sağlık diplomam var, madem açığın var ne diye beni sınavla oyaliyorsun. Heppimize yer var onu da biliyorum. Düşünün ki maaşıma sadece örn 500 artış olacak ancak ben bu ortamda 10.000 e değer is yapacam. Maliye bunu anlamıyor mu acaba

niğde
niğde - 7 gün Önce

Bakanlık neden açıktan atama yapıyor da unvan değişikliği ve görevde yükselme bekleyen personelini madur ediyor. Sınavın ertelenmesini kimse istemezdi.Bu personellerin içinden şartları tutanlar uygun kadrolarına sınavsız atansa ne olacak . Zaten bu personeller bakanlığın kendi personeli. Sonradan okumak okul bitirmek suçmu?

Hemşire
Hemşire - 6 gün Önce

Herkes görevini yapsa personelin fazlası var.
Torpilledi çalışmıyor bizim meslekte birer masa bulup oturuyor. Vekil torpilli doktor eşi idarecinin arkadaşı ise oturur o hemşire. Asla çalışmaz. Neden tum geçici görevleri iptal edip herkese işini yaptırmıyorsunuz Vebal bu gün aşırı nobet tutmayız bari. iptal edin herkes yerine gitsin çalışsın gak etsin. yeter yattıkları bunların.

SIRADAKİ HABER