Bakanlığın önünde kendini ambulansa kilitlemişti: İkna edildi, araçtan indi

Ankara'da bir ambulans şoförü, Sağlık Bakanlığı önünde kendini bir ambulansa kilitledi. Araç içerisindeki oksijen tüplerini açtığını söyleyen ambulans şoförünün "Sağlık Bakanı gelmezse kendimi patlatacağım” dediği öğrenildi. Vatandaşı ikna çalışmaları olumlu sonuçlanırken şoför araçtan indi. Ambulans ise bakanlığın önünden çekildi.

Bakanlığın önünde kendini ambulansa kilitlemişti: İkna edildi, araçtan indi

Ankara'da Sağlık Bakanlığı'nın önünde sıcak dakikalar yaşandı.

Gazeteci İzel Sezer, Sağlık Bakanlığı'nın önünden paylaşımlarda bulundu. Buna göre, bir ambulans şoförünün Sağlık Bakanlığı'nın önüne ambulansla giderek kapıları kilitlediği ve ambulansın içerisinde bulunan oksijen tüplerini açtığı iddiasında bulunduğu öğrenildi.

Şoförün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşmek istediğini, Koca'nın bakanlığın önüne gelmemesi durumunda aracı ve kendisini patlatacağını söylediği öğrenildi.

Sezer'in paylaştığı görüntülere ise şu notu düştüğü görüldü:

"Ankara’da Sağlık Bakanlığı önünde bir ambulans şoförü kendisini ambulansa kilitledi, 'oksijen tüplerini açtım Sağlık Bakanı gelmezse kendimi patlatacağım' diyor"

Sezer ayrıca şoförün şunları söylediğini belirtti:

“Onkoloji hastasını taşıdım, 3 saat boyunca hastane hastane dolaştım ama hastayı bırakacak yer bulamadım. Vatandaşlara zarar vermek istemiyorum, sağlık bakanının gelmesini istiyorum”

Sezer bir paylaşımda daha bulunarak, "Yaklaşık 20 dakikadır bakanlık önünde eylem devam ediyor ama daha şimdi 3 ekip otosu ve bir sivil araç geldi. Ambulans şoförü kapıyı kilitlediği için polis açamıyor. Polis 'tamam gel seni sağlık bakanıyla görüştürürüz' diyerek şoförü ikna etmeye çalışıyor" dedi.

İkna edildi

Olay yerine gelen polis ekipleri, uzun bir süre kapıları kilitleyen ambulans şoförünü ikna etme çalıştı.

Polis, gazetecilerin çekim yapmasını engellemeye çabalarken, ilerleyen dakikalarda ambulansın kapısının açıldığı görüldü. Ardından ambulans bakanlığın önünden çekildi.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Filozof
Filozof - 2 hafta Önce

Yakında Sağlıkçılar aynı duruma gelecek. Demedi demeyin

saglikci
saglikci - 2 hafta Önce

sağlık sistemi veryansın ediyor. duyan dinleyen kimse yok.

LİYAKATSİZLİK
LİYAKATSİZLİK - 2 hafta Önce

Liyakatsizlik ve adam kayırmacılık olduğu sürece, hiç bir yol alınmaz huzurda olmaz. Birilerini haksız yere zengin et, hak edenleri mağdur et. Yiğende yedirende kul hakkına giriyor, ben şahsen hakkımı helal etmiyorum. Afiyet olsun yiyin yedirin mutlu olun.. huzulu olun..

Aysima
Aysima - 2 hafta Önce

İçler acısı durumdayız benim çalıştığım hastanedeki 2 onkoloji doktorundan 1i gitti 1 dr ve poliklinik önü hastadan geçilmiyor insanlar çaresizce saatlerce bekliyor

SABIR TAŞI
SABIR TAŞI - 2 hafta Önce

TAHAMMÜLÜ KALMADI SAĞLIKÇILARIN!
ÖZLÜK HAKKI VS OYALAMAYIN ARTIK BİTTİ ÇALIŞANLAR BİTTİ

Sağlık çalışanları
Sağlık çalışanları - 2 hafta Önce

Ulan bende kamuda en düşük maaşı alıyor olmamızı protesto ediyor sandım ya

Murat Seven
Murat Seven - 2 hafta Önce

Ve ambulans şoförüne makam atlamadan, devlet memuru ve vakalarına yakışmayan..............
Kademe ilerlemesi mi olur
Daha önce sucuklu temiz diye maaş kesme mi olur?

SIRADAKİ HABER