BAKANI KOCA'DAN “ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI” AÇIKLAMASI

BAKANI KOCA'DAN “ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI” AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı’nda soruların ve yanıt şıkkının değiştirilme iddiasına ilişkin olarak, "İptal edilen veya cevap şıkkı değiştirilen sorular bulunmaktadır" açıklamasını yaptı. 

Bakan Koca, sağlık çalışanlarının katıldığı sınavla ilgili CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun soru önergesine yanıt verdi. 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı’nda, sağlık çalışanlarına sorulan 80 sorunun iptal edildiği ve 35 sorunun da yanıt şıkkının değiştirildiği iddia edilmişti. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde; “Sınavda 29 branştan 80 soru iptal edilip 9 branştan 35 sorunun doğru cevabının değiştirildiği iddiası doğru mudur” sorusunu yöneltmişti.

Sağlık Bakanı Koca, önergeye şu yanıtı verdi:

“Görevde yükselme ve unvan değişikliği yazılı sınavı, Anadolu Üniversitesi’nce yapılmış olup ilgili üniversite tarafından iptal edilen veya cevap şıkkı değiştirilen sorular bulunmaktadır. Sınav sonuç değerlendirmesi, ilgili üniversite tarafından soru iptali ve doğru cevap seçeneği değişikliğinden sonra yapılmıştır.”

135 sağlık personeline telafi sınavı yapılacak

Sınav sonuç değerlendirmesinin mevzuat çerçevesinde yapıldığını belirten Koca, sınavın iptal edilmesinin söz konusu olmadığını bildirdi. Fahrettin Koca, 4 Ekim 2020’de yapılan sınava Covid-19 tanısı veya temaslısı olan 139 sağlık personelinin katılamadığını; bunlar için telafi sınavı yapacaklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2021, 17:19

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
......
...... - 4 hafta Önce

Görevde yükselme sınavı neymiş,alayını da artık sözleşmeli uygulamaya geçilmesi lazım.

sağlık bakanlığı çalışanı
sağlık bakanlığı çalışanı - 3 hafta Önce

neymiş arkadaş şu sağlık bakanlığı bir ünanları veremedi 2 yıl oldu taşerona gelinde bedava kadro milli eğitim online snav başka kurumlar mülakatta 100 verir sağlık bakanlığı işi en zoruna koşar bravooooo

unvan değişikliği.
unvan değişikliği. @sağlık bakanlığı çalışanı - 3 hafta Önce

fırsatını bulduğum an bu bakanlıktan ayrılacağım! Akıl ve ruh sağlığımız bozuldu! Bakanın danışmanları ya da yardımcıları inş. bu yorumları okuyorlarsa gereğini lütfen yapsınlar. sınav sürecini yürüten yönetim hizm. Sağlık hiz. Sınav hiz kom. sizlere yakışan davranış istifa etmek olacaktır. Çünkü haksızlık üzerine haksızlık yapıyorsunuz.

ünvan
ünvan @sağlık bakanlığı çalışanı - 3 hafta Önce

arkadaşlar çok adil yaaaaa .....çalışan olunca canını çıkarırlar

şuibe müdürlüğünü kazananları atamadınız adamlarınızı aldınız entrikalarla
şuibe müdürlüğünü kazananları atamadınız adamlarınızı aldınız entrikalarla - 4 hafta Önce

şuibe müdürlüğünü kazananları atamadınız adamlarınızı aldınız entrikalarla yazlı başarılı sözlü başarılı ama yedek Allaha havale ediyorum Sizin ar damarınız çatlamış

>

DOĞRUCU
DOĞRUCU @şuibe müdürlüğünü kazananları atamadınız adamları - 3 hafta Önce

Ar damarı var mı ki çatlasın.

TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETLER SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNA ATANMAYAN 2351 VHKİ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATIP ZULM EDEN SENDİKACILAR ALLAH VAR ÖLÜM VAR AHRET VAR.
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETLER SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNA ATANMAYAN 2351 VHKİ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATIP ZULM EDEN SENDİKACILAR ALLAH VAR ÖLÜM VAR AHRET VAR. - 4 hafta Önce

2351 vhki sınav kazandığı halde atanmadı.8 yıldır mağdur bu adaletmi taşeron kadro aldı,kızılaycılar itfaiye erleri en sonda mübaşirler sınavsız sınıf atlatıldı.Sözleşmeyle nüfuzlu ve hatırlı kişiler müdür müdür yardımcısı oluyor.2351 vhkide sınav kazandığı halde atanmıyor.Bu nasıl hak ,hukuk ve adalet.

mülakat mağduru cesim
mülakat mağduru cesim - 3 hafta Önce

SAYIN BAKANIM YAZILIDA 76 PUAN ALDIM SÖZLÜDE 65 LE ELEDİLER SUCUM NE İDİ BELKİ BİRİLERİ BANA İFTİRA ETMİŞ BURADA SİZE SESLENİYORUM HAK TAN YANA OLUN Kİ HAKSIZLIĞA UĞRAMAYIN BU BİR ZULÜMDÜR

ünvanlar kim haketti
ünvanlar kim haketti - 3 hafta Önce

bir sınavla ünvan veriliyor. biz alanımızda yüksek lisans yaptık uzman ünvanı alamıyoru. bizim yerimize gidip laylaylom bölüm okuyanlar dış kapının dış mandalı adamlar uzman olarak oturuyor görev başına. biz boşunamı okuduk


SIRADAKİ HABER