Bakan Nebati: Hastanelerin tamamında performans ödemesi dağıtılacak

Bakan Nebati, "Hastanelerin tamamında performans ek ödemesi dağıtılabilir hale getirildi." dedi

Bakan Nebati: Hastanelerin tamamında performans ödemesi dağıtılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TBMM Genel Kurulunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile Bağlı Cetvellerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Nebati, sağlık çalışanlarının sabit ek ödemelerinin genel bütçeye aktarılarak dağıtılabilir ek ödeme miktarının artırıldığını söyledi.

Performans ek ödeme tavanının yükseltildiğini, hekimlerin ve diş hekimlerinin emekli aylıklarına ilişkin iyileştirme yapıldığını anımsatan Nebati, "Hastanelerin tamamında performans ek ödemesi dağıtılabilir hale getirildi." dedi.

Bakan Nebati, SMA hastalığının tedavisinde kullanılan ilaçla ilgili de "Tüm dünyada SMA hastalarının tedavisinde yaygın olarak kullanılan, klinik çalışmalarla bilimsel olarak etkinliği kanıtlanan ilaç Sağlık Bakanlığının yurt dışından getirilebilecek ilaçlar listesinde yer almaktadır. Bu ilaç Sosyal Güvenlik Kurumunca yurt dışından özel izinle getirilerek aracısız ve ücretsiz olarak SMA hastalarına ulaştırılmaktadır. SMA hastalığının tedavisinde kullanılan ilaç, tip 1 hastaları için 2017, tip 2-3 hastaları için 2019'dan itibaren SGK tarafından karşılanmaktadır. Bu ilacın temininde ve kullanımında herhangi bir sorun bulunmamaktadır." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2022, 23:59

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Konyaaa
Konyaaa - 1 ay Önce

Ne kadar aldıklarını söyleseydiniz sayın ışıklı bakanım, genel idari hizmetliler SIFIR alıyor, sağlıkçılar 200-300₺ alıyor, torpilli taşeron vasıfsız işçiler 2200₺ tediye alıyor sayın gözleri parlayan bakanım. Hakkımız varsa helal etmiyoruz

Tekniker
Tekniker - 1 ay Önce

Riskli birimde çalışıyorum. Sıfır döner. 1 lira dahi almıyorum. Ekobsta bordroları görebilirsiniz

Sağlık
Sağlık - 1 ay Önce

Nebati bey bir fırıldak cevirdiniz sağlıkçılara zam verdik diye yalan dolan işler

Mahmut28
Mahmut28 - 1 ay Önce

sayın bakanın ne yaptığını bilmediğine eminim ,sizinle aynı devirde yaşamak sıkıntı.

Zengin doktor
Zengin doktor - 1 ay Önce

Mayıs ayı performansa dayalı ek ödemem 500 liradır. Bilgilerinize arz ederim.

bayan hemşire
bayan hemşire - 1 ay Önce

en az 2000 lira verseniz genede eşitleyemiyorsunuz diğer emsal memurlara. hakkımız hep sizde kalıyor

ebrar et.
ebrar et. - 1 ay Önce

Gih sınıfındayım.Tabiki hastane gelirinden bizlerede aynı oranda verilsin demiyoruz 10 yıldır bir kuruş almadım niye kadrom sağlıkçı değilmiş ancak aynı gemideyiz diyorsunuz,pandemi oluyor izinler iptal olunca ayın gemideyiz.görev ve sorumlulukları yerine getirirken aynı gemideyiz vb vb.ancak pasta yemeye gelince aynı gemide değiliz.örnek DOKTOR:5000 BİN TL,SAĞLIKÇI : 2000 TL GİH,TEKNİK,YARD,HİZ VB :1000 TL VER kardeşim.

VHKİ
VHKİ @ebrar et. - 1 ay Önce

ebrar kardes bizim sağlıkçıdan farkımız yok tıbbi sekreterde sağlıkçı sayılıyorsa ona 2000 se banada bizede 2000

Vhki gih memur
Vhki gih memur - 1 ay Önce

Sağlık hizmetleri sınıfı personeller 2000 TL ye kadar önceden alıyordu şimdi ne olur bilemem ama gih sınıfı personele acil bir çözüm bulunmali


SIRADAKİ HABER