Bakan Koca'ya Sosyal Mesafe Eleştirisi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, İstanbul Esenyurt devlet hastanesinde 10 kişiyle birlikte asansöre bindi. Koca'nın bu şekilde asansöre binmesi, hem Twitter hesabından hem de basın toplantılarında sık sık yaptığı sosyal mesafe uyarılarını akla getirdi ve eleştirilere neden oldu.

Bakan Koca'ya Sosyal Mesafe Eleştirisi

Korona salgınına karşı vatandaşları her fırsatta sosyal mesafe kuralına uyumaya davet eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da yaptığı devlet hastanesi ziyareti esnasında 10 kişiyle asansöre bindi.Sosyal medya hesabından sık sık fiziksel mesafenin olmadığı fotoğrafları paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Esenyurt Devlet Hastanesi'ni ziyareti esnasında asansöre 10 kişiyle binmesi dikkat çekti.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Bakan Koca, 6 Kasım'a ilişkin korona virüs vakalarını paylaştığı gönderide şu ifadeleri kullanmıştı: "Bugün tespit edilen 2.436 hastamız var. Ağır hasta sayımız artıyor. Sağlık hizmetinde bir güçlük yaşamamak için sağlık çalışanlarımıza dinlenecek zaman tanımalıyız. Bu ancak tedbirlere birlikte uymakla mümkün. Maske takın. Mesafenizi koruyun."

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2020, 13:47

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bakan bey napsın?
Bakan bey napsın? - 6 ay Önce

Asansöre binenlere bakın siz. Sözüm ona Prof. ünvanı olan İstanbul İl Sağlık Müdürü biniyor umursamadan ve sıkılmadan...

Sag.mem
Sag.mem - 6 ay Önce

Sayın bakanıma ve yanındakilere sosyal mesafe kuralını çiğnedikleri için ceza kesilmeli

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 6 ay Önce

O bakan ona virüs bulaşmıyor heralde

SIRADAKİ HABER