Bakan Koca: Vazgeçmedik, Kendimiz Yapacağız

Bakan Koca:  Vazgeçmedik,  Kendimiz Yapacağız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hizmete girdiği günden bu yana kaliteli sağlık hizmeti veren şehir hastanelerinde şimdiye kadar 47 milyon 645 bin 291 hastanın tedavi edildiğini, 878 bin 700 ameliyat yapıldığını söyledi. Koca, dünyanın sağlık alanında çekim merkezine dönüşen Türkiye'ye bu yılın ilk 10 ayında 647 bin 500 yabancı hasta geldiğini bunların büyük çoğunluğunun şehir hastanelerinde şifa bulduğunu belirtti. Önemli mesajlar verdi:.
"Cumhurbaşkanının 'hayalim' dediği proje çöktü' algısı oluşturmaya çalışıyorlar. Şehir hastaneleri için hasta garantili sözleşme yok . Hastaneler zarar etmiyor. Şehir hastanelerinden önce 107 bin yatağın 100 bini koğuş tipiydi. Buralar ticarethane değil, sistem kaliteli hizmet üzerine işliyor. Tıbbi görüntüleme ve laboratuar hizmetlerini 5 yıllık süreyle alıyoruz. 25. yılın sonunda hastaneler devlete geçecek. Şehir hastanelerinden vazgeçmedik, bütçemizle yapmaya başlıyoruz. Sigara ile mücadelede çok sert yaptırımlar geliyor. Otizm ve nadir hastalıklarla mücadelede 'devlet' eli olacak. Nadir Hastalıklar Daire Başkanlığı kuruluyor. 20 ülkede sağlık müşavirlikleri ve tanı merkezleri kuruluyor."

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 11:27

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçı
Sağlıkçı - 7 ay Önce

Hangi kaliteli sağlık hizmetinden bahsediliyor acaba? Hastaneler bal gibi de ticarethanelere dönmüştür. Hepsi değil ama bir çok hekim döner almak için hasta yatırıyor. Ben gerekli gördüm demesi denetlemenin de önüne geçiyor. Hastane başhekimleri ve müdürleri koltuklarını sağlamlaştırmak için elde edilen döner sermayeyi il müdürlüklerine iade ediyor. Ortalık toz duman yani. Hastanelere denetlemeye geleceğiz diye haber etmeden denetlemeye gelinde görün içler acısı hali.

Sahadaki adam
Sahadaki adam - 7 ay Önce

Personel solcu olmaya başladı.Herkes hükümete salliyor
Yöneticiler dahil.Aç millet aç

Filiz
Filiz - 7 ay Önce

Acaba yapılan yorumlar bakanlık tarafından dikkate aliniyormu

SELİMCAN
SELİMCAN @Filiz - 7 ay Önce

HİÇ ŞÜPHENİZ OLMASIN:))))))))) SAYGILARIMLA.

ANKARA
ANKARA - 7 ay Önce

NADİR HASTALIKLAR DAİRE BAŞKANLIĞI İSME BAKIYORUM 10 NUMARA .YA BİDE PERSONELDEN BAHSETSE NE KAYBEDER.GÖREVDE YÜKSELME SINAVI YILLARDIR YAPMIYOLAR. SINAV DAİRE BİRİMİ DE VARMIŞ. SENELERDİR PERSONEL GÖREVDE YÜKSELME SINAVI BEKLİYOR.DÖNER ADALETSİZLİĞİ.SADECE DOKTOR ODAKLI DÜŞÜNCE.

SIRADAKİ HABER