Bakan Koca; "Kamudan gidenler tekrar devlete geri dönecek'

AK P arti'li milletvekilleri Sağlık Bakanı'na iletti: Vatandaşlar hastanelerden randevu alamamaktan şikâyetçi oldu, Bakan Koca, "Kamudan gidenler tekrar devlete geri dönecek" yanıtını verdi.

Bakan Koca; "Kamudan gidenler tekrar devlete geri dönecek'

Hürriyet gazetesi yazarı Nuray Babacan, AKP milletvekillerinin Kızılcahamam kampında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya hastanelerdeki randevu sıkıntılarını ilettiğini yazdı. 

Babacan yazısında, "Öğrendiğimize göre milletvekilleri, vatandaşların son dönemlerde hastanelerde randevu alamamaktan şikâyetçi olduğunu gündeme getirdi. Kamu hastanelerinden doktorların istifa ederek özel sektöre geçtiğini, bazı illerde uzman doktor açığı bulunduğunu, telefonlarının susmadığını anlattılar. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şikâyetleri dinledikten sonra, randevu sistemiyle ilgili değişiklik yapacaklarını ve bu sorunu çözeceklerini söyledi. Koca,' Bazı adımlar atıyoruz. Yasal düzenlemeleri yaptığımızda maddi açıdan durumları düzelecek. Kamudan gidenler tekrar devlete geri dönecek' dedi." ifadesini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2022, 13:42

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halo dayı
Halo dayı - 2 ay Önce

Sayın bakan siz gitmeden kimse dönmez gibi geliyor bana

Serhat
Serhat - 2 ay Önce

Sesli güldüm çocuklar bir anda irkildi lütfen böyle haberler yapmayın gulduruyorsunuz

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 ay Önce

Daha çok beklersin dönmelerini fahrettin, sağlığı mahvettin

Ahmet Demircan
Ahmet Demircan - 2 ay Önce

Maddi açıdan yapacağı düzenleme ile ne olacağını gördük. Mıhtarlara 1 günde çıkan zam 1 yıldır doktorlara uğramıyor. Kimse devlete geçmez tabii deli s.kmediyse.
Randevuda da katakulla yapmazlarsa ne olayım. 10 dakikada bir 2 randevu verir 36x2 yapar. 5 dk da bir hasta ,hele ortalık karışıkken, yapamayacağına göre. Ancak metazori uygular

Dr
Dr - 2 ay Önce

Özeldeki adam niye devlete geçsin ki? 7 ay bekletip tek kuruş zam yapmadınız. Üstüne sağlıkta şiddet katlanarak arttı. Günde 100 hasta bak döner al diyorsanız o döner sizin olsun. Hiçbir hekim aptal değil kusura bakmayın.

Dr
Dr - 2 ay Önce

Pratisyene/Asistana 10 bin tl maaş ver (580 dolar) Uzman doktora 13 bin tl maaş ver. Enflasyonun yüzde 150 olduğu ülkede döner sermayeye 10 yıldır tek zam yapma 0 tl de döner ver. Hekimler NAH döner. 10 bin döner versen de dönmez 30 bin versen de dönmez. Geçti o iş. Kimse havuca kanmıyor artık. Çünkü artık herkes farkında dönerden YSP'nin de pay istediği, doktorun döneri tek toplu sözleşmede çöp oldu. Geçti o iş. Madagaskarda Uganda da doktor maaşı 2500 dolar. Afganistanda 2000 dolar.

asım
asım - 2 ay Önce

Kurumlar arası geçiş bekliyoruz.

Hüseyin
Hüseyin - 2 ay Önce

Ne yani sırf doktorlar özelden döndük diye zam mı yapılacak? Hemşirelere özelden dönsün diye zam yapsınlar o zaman. Asgari ücretle çalışan hemşireler hemen döner devlete. Hekime zam ne ya. Yeter bıktık artık Aralık'ta da zam alacaklardı zaten yine mi zam

Dr
Dr @Hüseyin - 2 ay Önce

Zeka yoksunu hüseyin aralıkta zam almadık,döl israfısın sen


SIRADAKİ HABER