Bakan Koca: Fahri Denetçi Geliyor

Bakan Koca: Fahri Denetçi Geliyor

TBMM’nin yeni yasama yılı açılış resepsiyonuna katılan Sağlık Bakanı Koca, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sigara ile ilgili yeni düzenlemelerin olduğunu belirten Bakan Koca,  “Kapalı alan tanımını şekillendiriyoruz. Yarı açık ve kapalı alan istismar ediliyor. En iyi alanların sigara içenlere ayrıldığını, sigara içmeyenlere daha geride alanların verildiğini biliyoruz. İstismar edildiğini görüyoruz. Bununla ilgili bir düzenleme ve yeni bir tanımlama geliyor. Yarı açılır- kapanır sistemi de kapalı tanımlayan ama açık alanı da nasıl bir alan olması gerektiğini netleştiren bir yaklaşım olacak” dedi.

Halkın katılımını sağlamanında hedeflendiğinş belirten Bakan Koca,  ‘fahri sigara denetçiliğinin’ getirileceğini ancak, “Ceza kesip-kesemeyecekleri üzerinde çalışıyoruz. Cezalar dahil olmak üzere detaylı çalışıyoruz. Nargilede de bir tütün ürünü aynı kapsamda ele alıyoruz” diye konuştu.

ELEKTRONİK SİGARA

Elektronik sigarayada değinen Bakan Koca  “Ülkeye girişi dahil olmak üzere yasaklı hale gelecek. Üzerinde yasal düzenleme çalışması yapıyoruz. Meclise gelecek kapalı ve açık alan tanımı yönetmelikle yapılabilecek bir düzenleme ama kanunla yapılabilecek birkaç düzenlememiz de olacak. Elektronik sigaranın yasaklanması gibi” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 00:54

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 8 ay Önce

EMİNİM BU HABERE EN ÇOK FAHRİYE SEVİNMİŞTİR:)))))) SAYGILARIMLA.

MAHMUT
MAHMUT @SELİMCAN - 8 ay Önce

ALLAH AŞKINA ŞU HABERLERE BOŞ BOŞ YORUM YAPMA .IBAN GÖNDER MASRAFI NEYSE VERELİM

Kml 33
Kml 33 - 8 ay Önce

Bırakın bu işlerde taşrada millet kan ağlıyor. Kafanızı kumdan çıkarın. Personelle ilgilenin. Millet kurumdan kaçacak hale geldı. Öncelik mersin olmak üzere nasıl olurdaa müdür olur denecek kadar riyadan uzak kifayetsiz yöneticilerden kurtarın kurumu

Mehmet Aygün
Mehmet Aygün - 8 ay Önce

Ceza kessin veya uyarısı kolluk kuvvetine gitsin,cezayı kolluk kessin,yeşil dedektör gibi oda sağlıkçının sırtına bindirilmesin,sağlıkçının aldığı tehditler aile ve akrabalarını dahi etkileyen boyuta ulaşmıştır.
Bu konunun sekreteryası ve denetim,ceza işleri kolluk kuvvetlerine veya doğrudan mülki amirlere verilsin. Mevcut durumda polis elini taşın altına koymuyor,kaymakamlar bile topu taca(sağlıkçının sırtına)
atıyor.Küçük yerleşim yerlerinde kendimiz dışında aile,akraba fertlerimiz bile kafe vb.yerlere gidemez olduk,ceza yiyen işyeri sağlıkçıya düşman oluyor.SAYIN BAKAN BU İŞİN PÜF NOKTASI BUDUR,MEVCUT DURUMDA DÜZENLEME YAPMAK HİÇ BİR ŞEYİ DEĞİŞTİRMEZ.

attci
attci - 8 ay Önce

sayın bakanım en çok çalışıpta en az parayı alan yardımcı sağlık pesonelının durumu hakkında ayrıca ödenmesi gereken fazla nöbet ve diğer ek ödemelerinin neredeyse 2 ay sonra ödendiği hakkında bilginiz var mı acaba?Okul zamanı geldi ona göre harcama yapıyoruz çift maaşlı değiliz sadece calıstıgımızın karsılıgını o ay almak istiyoruz ama hersey gec vakıtte ödeniyor haktır vebaldir..saygılar sunarım

Faran
Faran @attci - 8 ay Önce

Bu yorumu beğenmeyen angutlar niçin beğenmedi yazarsa sevinirim

Filiz
Filiz - 8 ay Önce

Adam kayırma kimsesizlere iftira atma dışlama sağlık bakanliginda yapılıyor yetiştirme yurdunda gormedigim eziyeti sağlık bakanliginda gördüm gülcan hanımın arkadaşları bakan yardımcılarından ödül verilsin bakan bey onları külliyelerde yemek yesinler hakkı yeşil yurt genel müdür yardımcımız ertuğrul bey hilmi ataseven gulcani niye bu kadar koruyorlar

SIRADAKİ HABER