Bakan Koca "Dr. Esma’ya yapılan saldırı çok sayıdaki olaydan biri"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çalıştığı hastanede saldırıya uğrayan doktor Esma Demir'e ilişkin, "İki yıllık hekim arkadaşımız Dr. Esma'ya yapılan saldırı çok sayıdaki olaydan biri. 'Artık yeter' çığlığı. Sorun tüm toplumun. Toplumu harekete geçireceğiz." ifadelerini kullandı.

Bakan Koca "Dr. Esma’ya yapılan saldırı çok sayıdaki olaydan biri"

Olay, 17 Kasım Çarşamba günü sabaha karşı meydana geldi. İddiaya göre, ihbar üzerine polis otelde kavga eden çifti sağlık kontrolü için Pendik Devlet Hastanesi'ne götürdü. İşlemleri yapılan çiftten alkollü olduğu iddia edilen kadın bir anda hastanenin acil servisinde görevli Pratisyen Doktor Esma Demir'e saldırdı. Demir'in saçını tutarak çeken kadına polisler ve çevredekiler müdahale etti. Doktor Demir'in saçı uzun uğraşlar sonucu kadından kurtarılabildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Doktor Esma Demir, adı öğrenilemeyen kadından şikayetçi oldu. Polis soruşturmasının sürdüğü olayı Demir sosyal medya hesabından duyurdu. Olay anına ilişkin görüntüleri de paylaşan Demir, "Herkese merhaba. Ben acil serviste çalışmakta olan bir doktorum. 17 Kasım günü sabaha karşı nöbette iken fiziksel şiddete maruz kaldım. Olay olduğundan beri kafamı toplamaya sakin olmaya üzülmemeye çalışıyorum ama inanın bu gerçekten sandığımdan daha zormuş. Bana aniden sebepsiz saldıran şahıs hakkında adli süreçler başlatıldı. Bu görüntüleri buraya koymak beni ne kadar yaralıyor tahmin bile edemezsiniz. Ancak görmeyen gözler belki bu kez görür büyük bir farkındalık yaratırım umuduyla bu videoyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Sağlık çalışanları olarak çoğu gün uğradığımız sözel şiddete karşı maalesef tepkisiz kalmaya çoktan başlamıştık ancak bu ve bunun gibi olaylar da hiç de az yaşanmıyor biliyorum. Bir gün benim de başıma gelebileceğinin korkusunu çalışırken içimde hep taşıyordum. Mesleğimde 2.yılımın daha başındayken uğradığım bu şiddet ümidimi, şevkimi çokça tüketse de yine de haykırmak istiyorum. Buna ne zaman, nasıl, kim 'dur' diyecek, bilmiyorum ama artık YETER" ifadelerine yer verdi.

Doktor Esma Demir , uğradığı şiddetin görüntülerini paylaşarak destek istedi: "Herkese merhaba. Ben acil serviste çalışmakta olan bir doktorum. 17 Kasım günü sabaha karşı nobette iken fiziksel şiddete maruz kaldım."

Sağlık Bakanı Dr Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptıgı yaplaşımda " 2020’de yapılan değişiklikle, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet suçlarının cezasını yasa 1,5’la çarpıyor. Sonuç alamadık. İki yıllık hekim arkadaşımız Dr. Esma’ya yapılan saldırı çok sayıdaki olaydan biri. “Artık yeter” çığlığı. Sorun tüm toplumun. Toplumu harekete geçireceğiz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2021, 00:32

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uzman doktor
Uzman doktor - 2 hafta Önce

Doktorlar ve sağlık çalışanları maddi durumu geçtim, özlük hakları ve toplumdaki saygınlıkları açısından hiç bukadar kötü olmamıştı. Dayağa, küfüre alıştırdılar maalesef

sağlık
sağlık @Uzman doktor - 2 hafta Önce

Malesef durum böyle, haklısınız.Bakan bey de sağlık sektörünün bir ferdi. umarım dr diye bir gün o da emeğe saygısı olmayanların eline geçmeden kesin çözümlere ulaşır.

Gercekler acıdır
Gercekler acıdır @Uzman doktor - 2 hafta Önce

Maalesef bu hükümet döneminde artık oy uğruna köle olduk saygınlık bitti ekonomik olarak ise işçiler kadar değerimiz yok memur bitti secimden sonra artık özel sektör de dahil herkes bizden daha iyi durumda olacak...yöneticilere balli kaymakli maaş verip oy için personeli vatandaşa ezdirmek siyasi politika su an bu....

Mine
Mine - 2 hafta Önce

Sayın bakanım maaşlarmız çok kötü döner sermaye diye bişey var ama kaç yıldır alamıyoruz şiddet var para yok çalışma şartları çok ağır bakanımız olarak vaka sayılarını açıklamak dışında çalışanlarınızın haklarını iyileştirmek gibi bir çabanız neden yok bütün camialar seyyanen zam aldı extra zam aldı Allah aşkına bize döner sermaye demeyin alın sizin olsun almadığımızı bile bile döner sermayede iyileştirme falan demeyin zaten SGK batmak üzere döner sermaye falan bu döviz kurunda iyileştirilmez biz adam dibi maaş istiyoruz hakkımız olan asgari ücret 5000 oluyormuş benim maaşım 4300 sanitbödemelerimle 7300 dişhekimiyim ben siz bizim aldığımız bu rakamlardan hiç bir rahatsızlık duymuyor musunuz biz ilkokul mezunu hiç bir eğitim almamış hiç gayret göstermemiş hiç bilgisi olmayanlar kadar maaş bile almıyoruz bunun için rahatsızlık duyup hiç bir müdahalede neden bulunmuyorsunuz bize artık yıllardır almadığımız dönerden kimse bahsetmesin biz dönerde iyileşme falan istemiyoruz alacağımız döner kadar zam istiyoruz

Sedat
Sedat - 2 hafta Önce

Sayın bakanım da dert yanıyor. Kim çöcecek o zaman. Hey Allah ım

ggg
ggg - 2 hafta Önce

DAHA ÖNCEKİ OLAYLARDA NE YAPTIĞINI GÖRDÜK BAKAN BEYİN. SAVCI DOKTORU ALDIRIR TEK KELİMEYLE GEÇİŞTİRİR. HASTALAR ACİLİ YIKAR GEÇİŞTİRİR. SKOR SPİKERLİĞİ YAPMAKTA SADECE. VER VAKA SAYISINI GEÇ. SÜREKLİ İŞÇİLERLE AYNI MAAŞA ÇALIŞIYORUZ NERDEYSE. BÜTÜN VATANDAŞ ÇİFT DÖNER ALIYORUZ İKİ KATI MAAŞ ALIYORUZ SANIYOR. 50-100 LİİRA EK ÖDEMEYLE ÇALIŞIYORUZ.
HANGİ SORUNU DİLE GETİRDİKİ BUNU DİLE GETİRSİN.

Dr.Hasan Altın
Dr.Hasan Altın - 2 hafta Önce

Sayın Bakanım her gün tv ye çıkıp vaka sayılarını vermek sizin işiniz değil ve aynı Çok kolay ulaşılabilen ve kıymeti kalmamış Uzman hekimler gibi sizi de bizim gibi malesef umursayan yok.

saglıkçı
saglıkçı - 2 hafta Önce

sizler saglıkçıları mahvettiniz,haklarını yediniz.ellerindekini aldınız.anamıza bacımıza küfür ettirdiniz,torpille adam kayırmayla.adaletsiz davranmayla,özlük haklarımızı vermemeyle,vs..vs...her türlü ala vereyle saglıkçıların veballerine girdini. inş.ilahi adalet tecelli edecek sizlere.BENİM HAKKIM ZEHİR OLSUN,HARAM OLSUN.EKTİĞİNİZİ BULACAKSINIZ İNŞ......

Ahmet Demircan
Ahmet Demircan - 2 hafta Önce

Bugün var yarın yok ne yapsın etkisiz eleman. Günü kurtarmaya bakıyo.

Medusa
Medusa - 2 hafta Önce

"Sorunun sebebi olanlar çözümün parçası olamazlar"


SIRADAKİ HABER