Bakan KOCA'dan Atama Nakil Yönetmeliği Açıklaması

Bakan KOCA'dan Atama Nakil Yönetmeliği Açıklaması

Sağlık Bakanı Koca, kurum içi naklen tayin ile yer değişikliği yapılan personelin eşine kıdem şartı aranmaksızın tayin olanağı getirildiğini bildirdi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği"nde yeni düzenlemeler yaptıklarını belirterek, kurum içi naklen tayin ile yer değişikliği yapılan personelin eşine kıdem şartı aranmaksızın tayin olanağı getirildiğini bildirdi.

Koca, yazılı açıklamasında, sağlık çalışanlarının memnuniyeti yönünde önemli bir adım daha attıklarını vurgulayarak, "Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği"nde çalışanların beklentilerini karşılayacak düzenlemeler yaptıklarını ifade etti.

"Sağlık çalışanlarımızın bize en çok talep ilettikleri konulardan biri olan eşlerin görev yeri değişikliği taleplerinde kıdem şartını kaldırdık. Böylece, kurum içi naklen tayin ile yer değişikliği yapılan personelin eşine grup ve kıdem şartı aranmaksızın tayin olanağı getirmiş olduk." değerlendirmesinde bulunan Koca, eşi kamu görevlisi olmayan tabip, uzman tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı gibi stratejik personelin aile birliği mazeretine bağlı tayin talebinde bulunabilmesi için atanma talep edilen yerde başvuru tarihi itibarıyla son dört yıl içinde 1140 gün olan sosyal güvenlik primi şartını, son beş yıl içinde 1140 gün olarak revize ettiklerine değindi.

Bakan Koca, şunları kaydetti:

"Ayrıca yönetmelik değişikliği ile branşında eğitim kliniği bulunan eğitim araştırma hastanelerine atanma talebinde bulunan uzman tabip ile uzman diş tabiplerinin başvurusu için yabancı dil şartını kaldırdık. Yapılan düzenlemelerin personelimize hayırlı olmasını dilerim."

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
hemşire
hemşire - 7 ay Önce

kamuda en düşük maaşı saglıkçılar alıyor sendikanın eş dost akrabaları en rahat güzel yerlerde gariban ise en zor yerlerde çalışıyor bunlara çözüm bulun

SELİMCAN
SELİMCAN - 7 ay Önce

SAYIN BAKAN; SÜREKLİ İŞÇİLERİN TAYİN İSTEYEMEME GİBİ BÜYÜK SORUNLARI VAR.ACABA BİR DEFAYA MAHSUS,BU SIKINTININ GİDERİLMESİ İÇİN,BİR ŞEYLER YAPILABİLİR Mİ? SAYGILARIMLA.

Filiz
Filiz - 7 ay Önce

Editör bey sizden ricam sesimi bakan beye duyurun erzurum bölge eğitim hastanesi bakım hizmetleri müdürünü görevden alsın ben erzuruma geri dönmek istiyorum buralarda yapamıyorum hiç kimsem yok

SELİMCAN
SELİMCAN @Filiz - 7 ay Önce

SESİNİZİ DUYDUM,GEREĞİ YAPILACAKTIR,MÜSTERİH OLUN. SAYGILARIMLA.

Hizmetli
Hizmetli - 7 ay Önce

Sağlık bakanlığının en ağır görevi biz hizmetlilerin sırtında dönüyor çoğumuz üniversite mezunu idari kadrolarda görevlendik avniyat işini biz bütün teknik işleri biz yapıyoruz ek göstergesiz tek memur biz sayın bakan bey bile bizi tanımıyor hakımızı istiyoruz başka bir şey deyil kalifye eleman olarak çalışıyorsak

fizyoterapist
fizyoterapist - 7 ay Önce

İnşaAllah yakında bizlere sınavsız ünvan değişikliği müjdesini de verecekler. Az kaldı değerli arkadaşlar...

.
. - 7 ay Önce

Sağlık bakanlığında görevde yükselme sınavıyla ilgili bir gelişme olmalı

saglıkçı
saglıkçı - 7 ay Önce

saglıkçılar çok memnun bu zihniyet.elinizden geleni yapıyorsunuz.............?

Semra
Semra - 7 ay Önce

Ya şu değişiklikte 4bliler de tayin de tercih yapabilir die degisseniz

3600 ek göstergeyi de söyleyin Bakanım
3600 ek göstergeyi de söyleyin Bakanım @Semra - 7 ay Önce

artık emekli olmak istiyorum

Yandaş
Yandaş @Semra - 7 ay Önce

Bu düzenleme kimler için çıkartıldı acaba ? Ya da sadece bu atama İçin mi geçerli olacak göreceğiz


SIRADAKİ HABER