Bakan Koca: Daha adil bir ek ödeme için gayret gösteriyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplu sözleşmede sabit ek ödemenin artırılması için gösterilen çabayı hatırlatarak, "Bu sabit ödemenin genel bütçeye aktarılması için çalışmalarımız devam ediyor. Daha adil bir ek ödeme için gayret gösteriyoruz." dedi.

Bakan Koca: Daha adil bir ek ödeme için gayret gösteriyoruz

Koca, Öz Sağlık-İş Sendikasının Afyonkarahisar'da düzenlenen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı'na video mesaj gönderdi.

Emek hareketine önemli katkılar sunmuş köklü bir konfederasyon olan Hak-İş'in vizyon ve kültürünü benimsemiş genç bir sendika olarak Öz Sağlık-İş'in, Bakanlık bünyesindeki sağlık işçilerinin büyük oranda güvenini kazandığını belirten Koca, bu başarısından dolayı Öz Sağlık İş Sendikasını kutladığını söyledi.

Ülkenin her noktasına dağılmış sağlık kurumlarında, işçisi ve memuru 1 milyonu aşan sağlık çalışanının halka en nitelikli hizmeti sunmanın gayreti içinde olduğuna dikkati çeken Koca, "Bu sağlık ordumuzun gayretini ve fedakarlığını pandemi döneminde tüm halkımız bir kez daha gördü ve takdir etti. Gerçekten tüm dünyanın baş etmekte aciz kaldığı asrın en büyük tehdidi karşısında sağlık ordumuz üstün bir emek sarf etti. Salgının başından bugüne büyük bir çabayla gerektiğinde hane halkından mahrum olarak gerektiğinde izinleri iptal ederek gece gündüz kesintisiz bir şekilde yoğunluğun üstesinden geldiler ve sağlık kurumlarımızı ayakta tutmayı başardılar. Birçok gelişmiş ülkenin aksine iftihar edeceğimiz bir başarı gösterdiler." diye konuştu.

Sağlık çalışanlarını bir bütün olarak gördüklerini ve aşılamada öncelik verdiklerini anımsatan Koca, bu emek ve başarının paydaşı olan çalışanları bir kez daha kutlayarak teşekkürlerini iletti. Bu zor günlerin en kısa sürede geride kalacağını dile getiren Koca, "Hayat normale döndüğünde de sağlık hizmetlerimizi ve emeğimizi geleceğe daha güçlü şekilde taşımak için birlikte yol alacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde son 20 yıldır istikrarla sürdürdükleri "sağlıkta dönüşüm vizyonu" sayesinde çok önemli mesafeler aldıklarını ve önlerinde çok hedefleri olduğunu vurgulayan Koca, "Ülkemizi ilaç ve tıbbi teknoloji dahil olmak üzere her aşamada kendi sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilen ve ihraç eden bir noktaya taşıyacağız. Sadece modern sağlık tesisleri inşa etmekle yetinmeyeceğiz, vatandaşımızın tüm sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak, her yönüyle sağlıklı bir toplum inşa edeceğiz. Bu hedefe her yaştan, her sınıftan ideal sahibi sağlık çalışanlarımızla birlikte omuz omuza çalışarak ilerleyeceğiz. Sistemimizin en büyük gücü sağlık çalışanlarımızdır." ifadelerini kullandı.

Hedeflerinde daha ileriye gidebilmek için sağlık ordusunun daha donanımlı, daha motive ve güçlü düzeye taşınması gerektiğini çok iyi bildiklerini vurgulayan Koca, şunları kaydetti:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

"Toplu sözleşmede sabit ek ödemenin artırılmasına birlikte çaba gösterdik. Bu hususta destek veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik ile Hazine ve Maliye Bakanlığımıza da ayrıca müteşekkirim. Bu sabit ödemenin genel bütçeye aktarılması için çalışmalarımız devam ediyor. Daha adil bir ek ödeme için gayret gösteriyoruz. Sadece bugün için değil çalışanlarımızın yarın emeklilikte de refah düzeyine koruyabilmenin uğraşı içindeyiz. Çalışma koşullarımızı hak ve sorumluluk temelinde en adil düzeye taşımak için hep birlikte çalışacağız. Öz Sağlık İş Sendikasını bu yolda önemli bir paylaşımımız olarak gördüğümü bir kez daha ifade etmek istiyorum."

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 2 hafta Önce

Ek ödemelerden emekli keseneği kesilmesi, 3600 ek gösterge kadar önemlidir. Sendikalar, üyelerini kandırmasın!!!!

Hemşireler sağlık memurları
Hemşireler sağlık memurları - 2 hafta Önce

Giden 3 bakanda böyle konuştu yıllardır ama ne elde ne avucta elimizde olanlarda gitti kaç senedir döner sermaye alamıyoruz siz bırakın düzeltmeyi eskiden aldığımızi verin yeter senin hemsiren sağlık memurların in maaşı 3800 TL sabiti de ekle toplamda 5100 TL ancak ediyor bir taşeron maaş 4700 TL yılda 6 yediye 4 ikramiye fazla mesai vbvb maaşları 6000 TL buluyor bir bekçi 5600 TL bir polis 7400 TL bir astsubay 9400 TL bir öğretmen 5300 TL maaş 1800 TL ek ders 7500 TL bizleri ne hale soktunuz ne hale getirdiniz

Hemşire
Hemşire @Hemşireler sağlık memurları - 2 hafta Önce

Çoğu meslekdaşım gibi ben de memursene üye olacağım 400 lira az değil

Öğretmen
Öğretmen @Hemşireler sağlık memurları - 2 hafta Önce

Lütfen öğretmen arkadaşların ek dersini herkes 1800 lira alıyormuş gibi yanlış yazmayalım. benim okulumda 50 öğretmenden dediğiniz rakamı alan 2-3 kişi onlarda bunu 7 ay alıyor sonrasında alınmıyor. Ben ise 600-700 alıyorum. Ortalama öğretmenlerin aldığı ek ders ortalaması benim okulumda 750 dir.
Öğretmen maaşı benim gibi 1/4 ünde olan ve 20 yıllık bir öğretmen 5700 lira yeni bir öğretmen ise 5000 in altında almaktadır. Onun için herkese daha adil bir ücret istiyoruz.

Sağlık
Sağlık @Hemşireler sağlık memurları - 2 hafta Önce

Aynen her gelen aynı telden çalıyor ama elde somut bir adım yok bize eski itibarımızı eski kazancınızı eski haklarımızı verseniz yeter sayenizde kamuda bordrosu en düşük kesim olduk umarim secimle birlikte komple hepiniz gidersiniz artık sizden umudumuz kalmadı...

Hemşireler sağlık memurları
Hemşireler sağlık memurları - 2 hafta Önce

Senin hasta teslim ettiğiniz can teslim ettiğiniz personellerinden hemşireler sağlık memurları kamuda en düşük maaşı alıyor sayın bakan bu taşeron işçiler bile paspas atan sekreterlik yapan hiçbir sorumluluğu olmayan arkadaşların maaşları bile bizlerin masini geçti s

Fatih
Fatih @Hemşireler sağlık memurları - 2 hafta Önce

Malesef kendilerine geldiginde bırakın 3 yılı 3 günde hemde bir gece kararname çıkarıp maaşlarına zam yapılan bir ülkede yaşıyoruz Honda kapanıyor çalışanlarına 48 maaş ikramiye birkaiyor devlet vergi keisyor millet şok işverenler çalışanının canı çıkana kadar çalıştırıyor sigortasını bile doğru düzgün yatirmiyor mağdur ediyor ama altlarında 600 1000 milyonluk arabalar ülkemizde ki anlayış bu iste tabi ki hakkıyla işçisine zamanında maasini veren hakkını koruyan işverenler de var ama genel olarak ülkemizin halı bu ya kimse kimsenin babasının oğlu olmamalı arkadaş bürokrasi kurumlara girmiş almış başınıgidiyorvozellikle de menzil muhabbeti de bu devletin başına yakında bela olur gorursunuz din ve devlet işlerini birbirinden ayırmış Atatürk boşuna yapmamış bunu

songül şen
songül şen @Hemşireler sağlık memurları - 2 hafta Önce

Maalesef bu durumun bilincinde olan kişi sayısı çok az temizlik personeli acilde nöbet tutan arkadaşın 3 katı maaş alıyor ve işci arkadaşlar nöbet ücreti olmaksızın bizden yüksek maaşla çalışıyor diğer memurları geçtim lise mezunu bile olmayan işciden düşük maaş pandemi de olacak iş değil ..Biraz da mesleki bilinçlenme

SAĞLIK MEMURU
SAĞLIK MEMURU - 2 hafta Önce

EMEKLİLİKTE REFAH DÜZEYİNİ KORUMAK İÇİN UĞRAŞAN SAYIN BAKANIMIZ EK ÖDEME DEĞİL TEK KALEMDEÖDENECEK MAAŞ ÜZERİNDE MESAİ HARCAMALIDIR. MKAAŞIMIZ TÜM İŞÇİ VE MEMUR KESİMİ İÇİNDE EN DÜŞÜK MAAŞI OLUŞTURUYOR MALESEF .BU SEFALETTEN KURTULMAK İSTİYORUZ.

calısan
calısan @SAĞLIK MEMURU - 2 hafta Önce

olur

Sağlıkçılar
Sağlıkçılar - 2 hafta Önce

Nasıl bir şey ya kendi sağlık personeline seyyanen zam yapılmamış olmasına uzulmesi lazimken taşeron işçilerin aldığı zami beğeniyor .20 yıllık ak parti iktidarında sağlık bakanlığında 4 bakan değişti hepside aynı cümleleri kurdu sizlerde geldiğiniz birinci yılında yönetmenliğin çalışmaları yapılıyor dediniz üç seneye yaklaştı halen hiç bir şey yok ne kadar zor birseymis bu yönetmenliği değiştirmek artık bunları kimse yutmuyor

HEMŞİRE
HEMŞİRE - 2 hafta Önce

ASIL SORUN ARKADAŞLARIMIZIN HENÜZ İŞCİLERDEN DAHA DÜŞÜK MAAŞ ALDIĞIMIZIN FARKINDA OLMAMASI

T saglikci
T saglikci - 2 hafta Önce

Sayın bakanım işçiler kamu işçileri geçmişe yönelik maaş ve haklarını aldılar sizde son 5 yılda sağlıkçılara her yıla bur tavan tutari kadar ek ödeme verebilirsiniz hep gayret var ancak uygulamada 5 gün üzeri ne bile döner kesiliyorKen nasıl olacak demeden edemiyoruz en az 1500 tl ek ödeme verilmeli işçiler hemşire maaşına yaklasti

Covid Adam
Covid Adam - 2 hafta Önce

Her işimiz Çin malı gibi oldu kalitesiz ama var. Adil olmadığını bildiğiniz bir sistem var ortada. Ama düzeltecek gücünüz maalesef. Düzeltmek için dokunanlar daha da bozdu. Ya kaldırın yada dokunmayın.


SIRADAKİ HABER