Bakan KOCA 32 Bin Kişilik Alımın Detayını Açıkladı

Bakan KOCA 32 Bin Kişilik Alımın Detayını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklama şu şekilde

Koronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz bugünlerde sağlık ordumuzu güçlendiriyoruz.

Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz.

11.000'i Hemşire, 1.600'ü Ebe ve 4.687'si Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında sağlık meslek mensubu alıyoruz.

Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylarımız tercihlerini 26 Mart- 1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabilecek.

Duyurular için Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresini takip ediniz.


Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14.000 sürekli işçi istihdamı yapılacaktır.
Başvurular, 26 Mart- 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden yapılacak.

Bu atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.

Hayırlı olsun.

Dr. Fahrettin Koca
T.C. Sağlık Bakanı

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 15:01

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sınavsız ünvan değişikliği
Sınavsız ünvan değişikliği - 2 hafta Önce

Tebrikler! Daha düşünmeniz gereken çoook şeyler var. Kolay gelsin

HÜSEYİN UĞUR SALCAN
HÜSEYİN UĞUR SALCAN - 2 hafta Önce

ADALETİN VARSA MEZUNİYET YILINA GÖRE YAPARSINIZ

Nasıl olsa
Nasıl olsa - 2 hafta Önce

Nasıl olsa aldığınız işçiler temizlikciler nasıl olsa başladıktan sonra temizlik yapmayacaklar

Onemli
Onemli - 2 hafta Önce

Temizlikte çalışanları kadroya geçirdikten sonra hiçbiri temizlik yapmaz oldu. Oysa herkes unvanı neyse o işi yapacaktı. Bir sürü haksız para kazanan çalışmak istemeyen işçi. Sadece sekreter okşar işini yapıyor. Haktır bu...

Cemre Eren
Cemre Eren - 2 hafta Önce

Sayın sağlık bakanımız Fahrettin beye teşekkürlerimi sunuyorum fakat şunuda dile getirmek istiyorum radyoloji laboratuvar vs özel sektörden çıkmalı ve devlet kadrosuna dahil edilmelidir sağlıkta özeleştirme olmamalıdır hiçbir birimde böylece kimse açıkta kalmayacaktır okuyup atanamayan özelde askeri üçretle hertürlü sıkıntıya maruz kalan birsürü arkadaşımız kardeşimiz var lütfen duyun gençlerimizin sesini madem alım olmayacak heryer özelleştirilecek bizler neden okuduk yada okumaya devam ediyoruz kapatın o zaman üniversiteleri meslek liselerini bölümleri lütfennnn bu çığlığı duyun efendimmm

SIRADAKİ HABER