Bakan Gül’den ‘Af yasası’ açıklaması

Bakan Gül’den ‘Af yasası’ açıklaması

Kamuoyunda ‘af yasası’ olarak nitelendirilen ceza infaz düzenlemesi için geri sayım devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde önce MHP lideri Devlet Bahçeli’den ardından da AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’tan açıklama gelmişti.Konunun önümüzdeki günlerde Meclis’in gündemine gelmesi beklenirken süreçle ilgili son açıklama ise Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den geldi.

BAKAN GÜL’DEN ‘AF YASASI’ AÇIKLAMASI


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Bu konuda hem MHP'den hem partimizden açıklamalar oldu. Meclis açıldığında bu konu AK Parti grubu başta olmak üzere Meclis'in gündeminde olan bir konu. Grubumuzun konuyla ilgili kararı nedir, teknik hususlar nelerdir, akademi ne diyor? Biz teknik olarak baktık artık Meclis karar verecek. Yaşlı, kadın, hamile vs infazın evde çekilmesi, hafta sonu infaz gibi uygulamalar... İyi halin de değerlendirildiği öneriler de var. Ancak son takdir elbette Meclis'indir.
MHP TEKLİFİ NEDEN BEKLEMEYE ALMIŞTI?

MHP’nin teklifi beklemeye alması ile ilgili AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un açıklamaları şöyle: MHP’nin kendi teklifini beklemeye alması da bakanlığın düzenlemesini görmek, ona göre katkıda bulunmak içindir. Bütçe görüşmelerinden sonra da konu gündeme gelecektir.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 1 yıl Önce

ŞAYET BU CEZA İNDİRİMİ GERÇEKLEŞİP YASALAŞIRSA,BUNU NEDEN YAPILDIĞI , HALKA İYİ ANLATILMALIDIR.YOKSA SİYASETEN BEDELİ ÇOK AĞIR OLUR,DİYE DÜŞÜNÜYORUM. GEÇMİŞ YILLARDA Kİ AF'LARI VE CEZA İNDİRİMLERİ,HALA UNUTULMADI. SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER