Bakan Fahrettin Koca TURKOVAC aşısı oldu

Bakan Fahrettin Koca TURKOVAC aşısı oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından Turkovac aşısını olmak için şehir hastanesine gitti. Bakan Koca aşısını canlı yayında yaptırdı.

Bakan Koca'nın açıklamalarından satır başları:

Özellikle bugün önemli bir gün. Yerli üretimle ilgili acil kullanım onayının sayın cumhurbaşkanımızla birlikte müjdesi verilmişti. Yerli aşımız Turkovac'ı salgın sebebiyle hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza adıyoruz.

Turkovac son 50 yıldan sonra hücreden başlayarak üretim safasına gelen ilk yerli aşımız oluyor. Ben bu aşının çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Vatandaşlarımızı özellikle hatırlatma dozlarını Turkovac'la yaptırmalarını tavsiye ediyorum.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

TURKOVAC RANDEVULARI YARIN BAŞLIYOR

Ayrıca Bakan Koca yarından itibaren Şehir Hastanelerinden TURKOVAC aşısı için randevu alınabileceğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2021, 13:14

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hekim
Hekim - 3 hafta Önce

Vırus bitmedi aşılarımızı olalım lütfen sağlıkla oyun olmaz. Aşıya üreten meslektaşlarıma ve desteğini esirgemeyen sağlık bakanımıza ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerimi sunuyorum

Gargat Ağacı
Gargat Ağacı - 3 hafta Önce

Lütfen kanı bozuk olanlar bu aşıyı yaptırmasın AĞIR GELİR çarpar felaket perişan eder. Hazımsızlara, doyumsuzlara ve hizmet düşmanlarına yararlı değildir. Geriye kalan tüm Türkiye halkı gönül rahatlığıyla yaptırabilir koruyuculuğu diğerlerinden fazla olduğu bilimsel olarak kanıtlandı. Seri üretime geçildiğinde dünya sıraya girecek. Tüm mazlumlara UMUT olacak. İyi ki varsınız Türk Bilim İnsanları.

Alkışlar Sizin İçin
Alkışlar Sizin İçin - 3 hafta Önce

İnsan bi gurur duyuyor savunma sanayide devrimler, sağlıkta başarılar, hazine ve ekonomide ihracatlar, düşmana yapılan masa oyunları, pkk leşleri, akdenizde diplomatik akıl, suriyede libyada azerbaycanda destansı zaferler yurdumuzun her yerinde yapılan savaşlar yemin ediyorum yüreğim ürperiyor gözlerim doluyor. RABBİM katkısı olan herkesten razı olsun. 2 cihanda acı göstermesin (SUBHANALLAH) İYİKİ VARSINIZ.

Bilim ve ilim
Bilim ve ilim - 3 hafta Önce

Sağlıkçı var aşı üretir,
Sağlıkçı var bilim için çalışır,
Sağlıkçı var hayat için mücadele eder,
Sağlıkçı var masa başından elindeki telefonundan para için çalışır, sürekli açlıktan yakınır, fakirmiş numarası yapar.
Her habere maaş/zam/para diye yorum yazar. Sosyal medyada gezinip açım/fakirim/yetmiyor diye yazar.
Hakkınız olanı mı istiyorsunuz fazlasını mı takdir de yorumda hesapta mahşere bakalım.

Yardım asistanlara
Yardım asistanlara - 3 hafta Önce

Nöbet ertesi izin verilmesini bekliyorlar.

hekim
hekim - 3 hafta Önce

bu siteyi ak troller basmış
editör: sitemizin yorum kısmına bir saldırı var. bizim konu ile alakamız yok

Akıl Sağlığı Önemli
Akıl Sağlığı Önemli @hekim - 3 hafta Önce

@hekim Tebrikler kendinizi ifşa etmişsiniz demekki buralar eskiden muhalefetindi biz yorum yapınca niye zorunuza gidiyor. Heryer sizin mi olmalı sadece siz mi yorum yazabilirsiniz. Bizim düşüncelerimiz hakkımız yok mu ? Hani demokrasi :) anladım demokrasi sadece size çalışıyor değil mi ? Fikirlerimize bile karşılar evet evet şaka gibi değil mi hizmete karşı olduklarını biliyorduk ama artık fikirlere bile katlanamıyorlar kendi trolleri yazabilir ama ak partililer yazamaz. Yorumlar muhalefetin işine gelirse trol değil ama gelmezse "trol - bot - koyun - beyinsiz" diyerek aşağılarsınız hatta küfürler edersiniz.

Hemşire
Hemşire @hekim - 3 hafta Önce

Hekim görünümlü eleman sende fondaş oluyorsun biz birşey diyormuyuz. Önce Turkovac haaberinin altında hazımsızlık yaşamaktan vazgeç aşı faydalıdır ama size ağır gelen ERDOĞAN :)

Sami
Sami - 3 hafta Önce

Hakkın ödenmez.


SIRADAKİ HABER