Bakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'şükranlarını sundu'

Bakan,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'şükranlarını sundu'

  

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı pansiyonlara alınan yeni aşçı ve yardımcı destek personeli Bakan Mahmur Özer ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Bakan Özer yaptığı yazılı açıklamada Cumhurbaşkanı'na "şükranlarını" sundu.

Özer açıklamasında şunları kaydetti:

"Bakanlık olarak tüm önlemlerimizi alıp 6 Eylül'de tüm kademe ve sınıf seviyelerinde eğitime başlayacağız. Tüm illerimizle koordineli bir şekilde gerekli önlemleri aldığımız gibi il ve ilçelerimize finansman desteklerimizi de gönderdik. Bu süreçte özellikle pansiyonlarımızın personel ihtiyacı ön plana çıkmıştı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli ihdas edildi. Sayın Cumhurbaşkanımıza eğitimin kalitesini artırmak için sağladığı destekler dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum. Pansiyonlarda kalan tüm öğrencilerimizin kaliteli bir eğitim almaları ile sağlıklı ve dengeli beslenmeleri için gerekli her türlü tedbiri alıyoruz. 6 Eylül itibarıyla tüm hazırlıkları tamamlamış olarak tüm okullarımızda yüz yüze eğitime başlayacağız inşallah."

Erdoğan da daha sonra Twitter hesabından yaptığı paylaşımla personel alımını şu ifadelerle duyurdu:

"Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı pansiyonlarda kalan öğrencilerimizin daha iyi hizmet alabilmeleri için personel sayısını artırma kararı aldık. Pansiyonlarımıza 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli alınacaktır. Hayırlı uğurlu olsun."

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2021, 11:13

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER