Bakan Bilgin "ek gösterge takvimini kamuoyuyla paylaşacağım"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin: "Birçok sosyal güvenlik sorununu, ek gösterge sorununu ele aldık. Onların çözümü için şimdi bir süreci başlattık. Memurlardaki ek gösterge meselesini ele aldık ve zaman içerisinde onun takvimini kamuoyuyla paylaşacağım. O sorunu çözeceğiz. Sözleşmeliler sorunu var, o sorunu da çözeceğiz, onu da bir takvime bağladık. Sözleşmemizde kayıt altına aldık. Dolayısıyla önümüzde sorunlar ve bu sorunları çözdükçe güçlenecek bir Türkiye var. Emekçileriyle buluşarak, onların taleplerini karşılayarak ilerleyen bir Türkiye var."

Bakan Bilgin "ek gösterge  takvimini kamuoyuyla paylaşacağım"

Türkiye Yol, Yapı, İnşaat İşçileri Sendikası (Türkiye Yol-İş) ile Karayolları Genel Müdürlüğü arasında 19. Dönem İşletme Düzeyi Toplu İş Sözleşmesi İmza Töreni, Karayolları Genel Müdürlüğünde düzenlendi.

Törene, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Genel Başkanı Ergün Atalay ve Türkiye Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar ile bazı kara yolu işçileri katıldı.

Bakan Bilgin, törende yaptığı konuşmada, İşçilerin yanı sıra memurlarla da toplu sözleşme yaptıklarını anımsatan Bilgin, şunları kaydetti:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

"Birçok sosyal güvenlik sorununu, ek gösterge sorununu ele aldık. Onların çözümü için şimdi bir süreci başlattık. Memurlardaki ek gösterge meselesini ele aldık ve zaman içerisinde onun takvimini kamuoyuyla paylaşacağım. O sorunu çözeceğiz. Sözleşmeliler sorunu var, o sorunu da çözeceğiz, onu da bir takvime bağladık. Sözleşmemizde kayıt altına aldık. Dolayısıyla önümüzde sorunlar ve bu sorunları çözdükçe güçlenecek bir Türkiye var. Emekçileriyle buluşarak, onların taleplerini karşılayarak ilerleyen bir Türkiye var."

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2021, 16:17

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 1 hafta Önce

muhtemelen ek gösterge kapsamı dar tutulucaktır,toplumdan gelen baskıya bakacaklardır.sonra belki,biraz daha kapsamını genişletebilirler!!!!!

Hüseyin
Hüseyin @hasan - 1 hafta Önce

Hasan toplum dediğin kim ? Zaten bizim bir sorunumuz yok ki ! Bazı sağlıkçıların içine yuvalanmış fondaşlar rahatsız ve sürekli şikayetçi

NERDE! KEŞKE ÖYLE OLSA.
NERDE! KEŞKE ÖYLE OLSA. @hasan - 1 hafta Önce

ERKEN SEÇİM OLUR.

BU İŞ OLMAZ!

halk
halk - 1 hafta Önce

bu kanun vekil için çıksaydı.gece 2 de çıkardı.konu halk ve memur çiftiçi olunca olmuyıorrrrrrrrrrr.ama vekil in kıyağına olunca sağcı solcusu teröristi heb bi araya geliyor.kanun çıkıyor.çok büyük kul hakkındasınız.bunu unutmayın..

657
657 - 1 hafta Önce

SAYIN BAKANIM 4 YIL LİSANS MEZUNLARI TÜM MEMURLARI KAPSAMALI AYRIM YAPILMADAN ENAZINDAN EMEKLİLİKTE REFAH SEVİYESİ YÜKSELMİŞ OLUR

Mülayim
Mülayim @657 - 6 gün Önce

Sende bencil birisin lisans mezunu diyerek kayırıyorsun. Lise mezunu hemşireler ön lisans mezunu sağlıkçılar aynı işi yapmıyor mu,?

O
O - 1 hafta Önce

Kıymeti kaynadıktan sonra çözen ne yazar çözmesen ne yazar, millete yalan söyleyerek siyasete niye hizmet ediyorsun ki

boşver
boşver - 1 hafta Önce

verecekleri invanlar belli polis öğretmen imam ve hemşire 4 ünvan başka yok

Att
Att - 1 hafta Önce

Nedense hiç güvenilir gelmiyor sayın bakan...

vhki
vhki - 1 hafta Önce

lisans mezunu vhki memura vermez iseniz eksik aklır...... adaletli olun

emre
emre - 1 hafta Önce

kpss ile adiş bir şekilde atanan 9 yıldır mağdur ettiğiniz süresiz sözleşmeliler sorununu bir an önce çözmelisiniz


SIRADAKİ HABER