Bakan Bilgin: Ek gösterge meselesini çözüme kavuşturacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, memurların 3600 ek gösterge meselesini çözüme kavuşturmak için çalışma programı hazırladıklarını bildirdi.

Bakan Bilgin: Ek gösterge meselesini çözüme kavuşturacağız

Türkiye Haber-İş Sendikası ile Türk Telekomünikasyon AŞ arasında "14. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi İmza Töreni" düzenlendi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Türk Telekomünikasyon AŞ'deki törene, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Genel Başkanı Ergün Atalay ve Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Solak katıldı.

Törende konuşan Bakan Bilgin,  memurlarla da toplu sözleşme yaptıklarına değinen Bilgin, "Çok önemli bir kararı, memurlarla yaptığımız sözleşmeyle belirledik, sözleşme tutanağına geçirdik. Nedir o? 3600 ek gösterge sorunu. Bunu sözleşmeyle kayıt altına aldık. Bu sözleşme döneminde 3600'ü, bütün memurlar için ciddi bir sorun olan ek gösterge meselesini çözüme kavuşturacağız. Sözleşmemizle kayıt altına alındı. Şimdi onun çalışma programını hazırlıyoruz. Onun da çok önemli bir atılım olacağını düşünüyorum kamu çalışanları açısından." diye konuştu.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sami
Sami - 2 ay Önce

Din gorevlisini imam müezzin vaiz ayirmiyorsun.
Öğretmeni matematik fen beden ayirmiyorsun.
Polisi trafik asayiş özel harekat ayirmiyorsun.
Saglikciya neden sadece hemşire diyorsun.

Sağlık
Sağlık - 2 ay Önce

Seçim yaklaşıyor galiba ama memura atılan kazık 3600 ile geçmez bunu tüm memurların bilmesi lazım 3600 bir oy toplama yemi emeklilikte yapacağınız iyileştirmeyi şimdi yapmadiktan sonra ne önemi varki emekli olunca paraya değil öteki tarafa götüreceğin iyi amellere ihtiyacın olacak....

SAĞLIKSEN BİZE YETER
SAĞLIKSEN BİZE YETER @Sağlık - 2 ay Önce

3600 OLSA NOLUR OLMASA NOLUR
2000 TL SEYYANEN ZAM OLSA NOLUR OLMASA NOLUR
...

çözüm
çözüm - 2 ay Önce

sandıkta her şey çözülür zaten

sendika-yorum
sendika-yorum - 2 ay Önce

Daha programda bile değilmiş yani pesss

SAYIN BAKANIM KAMUNUN ÜVEY EVLATLARI TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETLER SINIFI.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİ 8 YILDIR MAĞDUR.
SAYIN BAKANIM KAMUNUN ÜVEY EVLATLARI TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETLER SINIFI.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİ 8 YILDIR MAĞDUR. - 2 ay Önce

2351 VHKİ SAĞLIKTA SINAV KAZANIP ATANMADI.8 YILDIR MAĞDUR EDİLDİ,MADDİ MANEVİ KAYIPTA OLAN BU İNSANLARA ZULM EDİLDİ.KIZILAYDAN SAĞLIĞA GEÇEN İŞÇİMİYDİLER MEMURMU BİLİNMEYENLERE VHKİ KADROSU VERİLDİ.YİNE İLK OKULLU İTFAİYE ERLERİNE VE MÜBAŞİRLERE SINAVSIZ SINIF ATLATILDI.TAŞERONA KADRO VERİLDİ.BİZLERDE YÜKSEK OKUL VE ÜNİVERSİTE MEZUNUYUZ EK GÖSTERGESİZ VE YAN ÖDEMESİZ SEMBOLİK 1/4 MAAŞ DERECESİ AMA EK GÖSTERGE YOK.BİZİM SUÇUMUZ SINAV KAZAANMAK OLSUN YANDAŞLAR BELEŞ HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMADAN MÜDÜR OLUP BİZLERE MOBİNG VE BASKI UYGULAYIP HAYATI ZEHİR ETSİNLER.SENDİKA ÇIKMIŞ HAK ARIYORMUŞ YAHU BİZİM HAKKIMIZ GASP EDİLDİ.BİZ NE YAPALIM.

HEKİM
HEKİM - 2 ay Önce

DURMAK YOLA DEVAM 3600 VERMESENDE SENİNLEYİZ REİS

Tıbbi sek.
Tıbbi sek. - 2 ay Önce

3600 her unvana ve 2008 sonrası göreve başlayanları kapsamayacaksa ne anlamı var. Bunuda yıpranmaya dönderirler. Her unvana yıpranma var tıb.sek.çst yok. Adalet işte. Bek umutlanmayın

emre
emre - 2 ay Önce

8 yıldır mağdur ettiğiniz sözleşmelilere kadro ! hemen şimdi ! seçime yakın yada seçim yatırımı yaparsanız aileleriyle birlikte 2 milyonu bulan sözleşmeli personeli kaybedersiniz


SIRADAKİ HABER