Bakan Bilgin; 3600 Ocak'ta TBMM'ye gelecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin: 3600 Ek Göstergede çalışmalarımız sona yaklaşıyor. Ocak ayında TBMM'ye getireceğiz.

Bakan Bilgin; 3600 Ocak'ta TBMM'ye gelecek

'Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması' etkinliğinde asgari ücretle ilgili açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Asgari ücreti enflasyona ezdirmeyeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

İstanbul Kongre Merkezi'nde bugün gerçekleştirilen etkinlikte Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan sonra Çalışma Bakanı Vedat Bilgin kürsüye çıktı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Bilgin, "Bugün devam eden pandemi krizi batı sisteminin sonunun yaklaştığını göstermektedir. Sağlık sistemine parası olmadığı için tedavi edilemeyen insanlar, batı sisteminin nasıl gayri insani sisteme dönüştüğünü gösterir" dedi.

ASGARİ ÜCRET VE 3600 EK GÖSTERGE

Bilgin asgari ücret ve 3600 ek gösterge konularında şunları söyledi:

"Memurumuzun maaşını yüzde 38 düzeyinde artırdıysak işçilerimizde bu aşamayı gerçekleştirdiysek bu Türkiye'nin sosyal devlet olarak ne kadar etkin bir şekilde kullanıldığının göstergesidir.

Sosyal politikalarla hayata geçirme konularında yeni meseleler vardır. Bunlardan biri asgari ücret meselesidir ve asgari ücretin enflasyonun üzerinde bir refah düzeyine taşıyacak bir komisyonun çıkmasıdır.

3600 Ek Göstergede çalışmalarımız sona yaklaşıyor. Ocak ayında TBMM'ye getireceğiz."

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2021, 01:29

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
SAYIN BAKANIM TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YARDIMCI HİZMETLER SINIFI BUNU NEDEN KİMSE GÖRMÜYOR.
SAYIN BAKANIM TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YARDIMCI HİZMETLER SINIFI BUNU NEDEN KİMSE GÖRMÜYOR. - 3 hafta Önce

SAYIN BAŞKANIM YARDIMCI HİZMETLER SINIFINA YAPILAN POZİTİF AYRIMCILIK İNSANLARI BİRİBİRİNDEN SOĞUTTU.İNSANLAR BİR BİRİNİN CENAZESİNE DAHİ GİTMEZ OLDU.SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAV KAZANDIK ATANMADIK.SÖZLEŞMEYLE HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMADAN MÜDÜR ATANAN BİR BAKANLIKTA SINAV KAZANSANDA VHKİ OLAMAZSIN.8 YILDIR MAĞDUR EDİLİRSİN.ÜLKENİN ADALET BAKANI BİLE MÜBAŞİRLERİ SINIF ATLATIR BİZDE ADALET İSTİYORUZ.

hakan
hakan - 3 hafta Önce

Bu 3600 sizin de sandıkta durumunuzu belirleyecek, diye düşünüyorum.

.....
..... - 3 hafta Önce

bakalım sağlık içinde ayrımcılık yapacak mısınız yoksa yapmayacak mısınız ki hep yaptığınız bu şu birime var diğer birime yok şu branşa var diğer branşa yok

Dün
Dün - 3 hafta Önce

Daha dün Cumhurbaşkanı önümüzdeki yılın sonlarına kadar netlik kazandıracağız diyordu

ELBİSTANLI
ELBİSTANLI - 3 hafta Önce

...% 38 SONRA ARTACAK AMA % 68 şimdiden azaldı bile.....

By
By - 2 hafta Önce

Sayın bakanım yardimci hizmetlerden hiç haberiniz yokmu...

SIRADAKİ HABER