Bakan ALBAYRAK: Sağlıkçılar İçin Ne Yapsak Az

Bakan ALBAYRAK: Sağlıkçılar İçin Ne Yapsak Az

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sağlık Bakanlığının talebini hızla karşıladıklarını ve bu kapsamda tüm sağlık çalışanlarının performans ödemelerinin 3 ay üst tavandan yapılacağını bildirdi.

Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, tüm sağlık çalışanlarının performans ödemelerinin 3 ay üst tavandan yapılması için 4,5 milyar liralık ek kaynak sağladıklarını kaydetti.

Yeni 32 bin personelin alımını da onayladıklarını belirten Bakan Albayrak, "Sağlık Bakanlığımızın talebini hızla karşıladık. Performans ödemelerini tüm sağlık çalışanları için 3 ay üst tavandan yapacağız. Bunun için 4,5 milyar TL ek kaynak sağlıyoruz. 32 bin yeni personel alımını da onayladık. Sağlık çalışanlarımıza müteşekkiriz, onlar için ne yapsak az." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 02:59

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
mahmut
mahmut - 2 hafta Önce

yazık ya

SELİMCAN
SELİMCAN - 2 hafta Önce

BAKIN BURASI ÇOK ÖNEMLİ. SAYGILARIMLA.

Aile hekimliği çalışanı
Aile hekimliği çalışanı - 2 hafta Önce

Aile hekimleri aile sağlığı elemanları hizmetli sağlık personelleri vb ek ödeme almayan sağlık çalışanlarının durumu ne olacak onlar bu süreçte daha mı az çalışıyorlar ???

Triaj
Triaj - 2 hafta Önce

Yahu önce şu döner sermaye dağılımındaki adaletsizliği giderin..sonra tavandan verin...! Ey yetkili..!adalet adalet..adalet....sonra kalkınma....!

Ece ceren
Ece ceren - 2 hafta Önce

Taban maasa yapacağınız zam daha makbule gecer zira en düşük maaş sağlikcilarin .emeklilikte sürünüyorlar..

Vatandaş
Vatandaş - 2 hafta Önce

Hastanelerde çalışan lara vitamin türü bağışıklık sistemini güçlendirici vitamin takviyeleri verilirse iyi olur. En ön cephede saglıkçılarımız var çünkü. Önce onlar sağlıklı olmalılar

MEMUR
MEMUR - 2 hafta Önce

Bakın burası acayip ultra mega önemli..erotic shop mu dedi..

Sağlık Memuru
Sağlık Memuru - 2 hafta Önce

Haber sitelerinde "üniversite hastanelerinde çalışanlar" diye duyuruldu?


SIRADAKİ HABER