Babacan partisini 27 Aralık’ta kuruyor! Eski bakanlar da listede...

Babacan partisini 27 Aralık’ta kuruyor! Eski bakanlar da listede...

AK Parti'den ayrılarak parti kurma çalışmalarını sürdüren Eski Başbakan yardımcısı Ali Babacan, kuracağı yeni partiyi 27 Aralık'ta ilan edecek.

BAKANLIĞA VERECEK
Eski Başbakan yardımcısı Ali Babacan, yeni parti çalışmalarına hız verdi. Babacan, 27 Aralık’ta partisinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığına verecek. Babacan’ın genel başkan olacağı yeni partinin kurucu yönetiminde kimlerin yer alacağıda büyük oranda netleşti. 60 kişinin yer alacağı kurucu listesinde 30 ismin kadın ve gençlerden oluşacağı belirtildi.

Kurcu listesinde kimler var?

Kurucu listesinde eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, eski Hazine Müsteşarı İbrahim Halil Çanakçı, eski Hazine Müsteşar yardımcısı Cavit Dağdaş, eski Anayasa Mahkemesi raportörü Prof. Osman Can, eski Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Birol Aydemir, eski bakanlardan Beşir Atalay, Sadullah Ergin, Nihat Ergün’ün de yer alacağı kaydedildi.

Sezai Erhan

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 8 ay Önce

UMARIM ÜLKEMİZ VE DEMOKRASİMİZ İÇİN ZENGİNLİK OLUR. SAYGILARIMLA.

OZAN BAYRAM
OZAN BAYRAM - 8 ay Önce

ADALETE OLAN İHTİYACI İNŞALLAH KARŞILARLAR. ÜLKENİN ADALETE İHTİYACI VAR. BAŞARILARINI DİLERİM.

Operasyon şike
Operasyon şike - 8 ay Önce

Bunların sutunden yoğurt olmaz......Tamamen emperyal proje .

Hüseyin guay
Hüseyin guay - 8 ay Önce

Bunlardan hiç bir şey olmaz elli yıllık tecrübem dayanarak söylüyorum şuanda düşmanı n ekmeğine yağ sürüyorlar bunlar olsa olsa tabele partisi olurlar veselam

Enes
Enes - 8 ay Önce

Babacan ve Gül değilde bana Davutoğlu daha samimi geliyor

ALI
ALI - 8 ay Önce

AMAN GEC KALMASINLAR BUNLAR BIR GECEDE SINIRIMIZDAKI LERI KOPARIR ATARLAR

Boş
Boş - 8 ay Önce

Boş

Erbakan sevdalısı
Erbakan sevdalısı - 8 ay Önce

Bizim medya tamamına yakını biryerlerden idare ediliyor,nedenmi?hergun ya davutoğlu yada babacan,yahu ilk kongresini 45 bin kişiyle yapmış Fatih ERBAKAN lı yeniden REFAH var.Bir sene gibi kisa bir sürede yuzellibin üyeye ulaşmış iktidara yürüyor,ama ne tvlerde ne boyalı basında tık yok.Ne partisi var ne üyesi var iki kişiyi durmadan haber yapıyorlar.Ne için üç kuruşluk dünya için.Cok yazık,ne kadar gizlerseniz gözleyin yeniden tekrar REFAH GELIYOR.Korkun ey zalimler sevinin ey ezilenler REFAH GELİYOR.

Necati
Necati @Erbakan sevdalısı - 8 ay Önce

Demekki 45 bin oy alacak


SIRADAKİ HABER