Ayda, Sağlık Bakanı Koca'dan oyuncak maymun istedi

zmir'de 114 kişinin hayatını kaybettiği depremde 91 saat sonra enkazdan kurtarılarak simge haline gelen 3 yaşındaki Ayda Gezgin'in kendisini ziyaret eden Sağlık Bakanı Koca'dan oyuncak maymun istemesi duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Ayda, Sağlık Bakanı Koca'dan oyuncak maymun istedi

İzmir'de 114 kişinin hayatını kaybettiği depremde 91 saat sonra enkazdan kurtarılarak simge haline gelen 3 yaşındaki Ayda Gezgin'in kendisini ziyaret eden Sağlık Bakanı Koca'dan oyuncak maymun istemesi duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, depremde enkazdan çıkarılarak tedavi altına alınan yaralıları ziyaret etti. Bakan Koca'nın, enkazdan 91 saat sonra sağ çıkarılan 3 yaşındaki Ayda'yı ziyareti sırasında küçük kızın talebi tebessümlere neden oldu. Bakan Koca, oyuncak bebek hediye ettiği Ayda'ya, "Başka isteğin var mı" diye sordu. Küçük kızın Bakan Fahrettin Koca'nın sorusuna, "Evet maymun istiyorum" cevabı vermesi yüzlerde tebessüm oluşturdu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Ayda'nın yanı sıra deprem in diğer simge çocukları olan Elif, İdil, Günay ve İnci ile diğer yaralılarla da yakından ilgilenen Bakan Koca, "91 saat gibi geç dönemde kurtarılan Ayda bebeğimizi ziyaret ettik. Kendisi yoğun bakımda ama ciddi bir sorunu yok. Kendisiyle rahat konuşabildik. Genel durumunun iyi olduğunu, bugün veya yarın servise çıkarabileceğini öğrendim. Elif bebeğimiz, serviste kardeşleriyle birlikte tedavisi devam ediyor. İkizler Ezel ve Elzem ile baya muhabbet ettik. Aileyi yoğun bakımda da ziyaret etmiştim. Bunun dışında İdil kızımızın covid testi pozitif çıkmıştı. Anne ve kendini steril odalarında ziyaret ettik. Genel durumları iyi, virüs semptomları göstermiyorlar. Günay evladımız yoğun bakımdaydı, böbrek yükü fazlaydı. Kendisinin genel durumu iyiye gidiyor, 2 veya 3 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra servise alınacaktır. İnci kızımızı da ziyaret ettik. Onun da genel durumu iyi, yakın zamanda taburcu edilebilecek" açıklamasını yaptı.

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemsireler sağlık memurları
Hemsireler sağlık memurları - 6 ay Önce

Biz sağlık çalışanlarıni da sev sarıl hatrini sor sayın bakanımız bizlerde bir bakıma depremi yaşıyoruz covid olan bu depremde bizler yakınlarımız çalışanlar vefat ediyor kaç aydır covid odalarindan çıkamıyor durmadan çalışıyoruz bugün yanımızda olan çalışan bir arkadaşımız yarın bir bakmışsın covid olmuş ve vefat etmiş gelin bizlerin de hatrini sorun sarılın bizlerle ağlayın cenazemize gelin bunları yapmıyorsanız emeğimizin karşılığını verin depremde de enkazın altında bizler vardık çalıştık covid de aynı şekilde ne vefat edenlerimiz şehit sayıldı ne darp edilenlere sahip çıkıldı geçmiş olsuna gelen oldu bizlere sarılın

Sağlıkçılar
Sağlıkçılar - 6 ay Önce

Nice sağlık çalışanının çocukları salgindan dolayı yetim öksüz kalıyor kimse de bu çocukları ziyaret etmiyor öylece kala kalıyor ne görev şehidi veriliyor ölen anne yada babasına ne başka birşey

SIRADAKİ HABER