ATT Kübra'nın tedavisi için Erdoğan'dan talimat

Bursa'da 3 yıl önce yakalandığı ‘Kronik atriyal ve bağırsak disritmi’ (CAID) hastalığı nedeniyle 45 kilodan 28 kiloya kadar düşen Acil Tıp Teknisyeni (ATT) Kübra Nur Palut (30), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla tedavisi için Ankara Şehir Hastanesi’ne sevk edildi.

ATT Kübra'nın tedavisi için Erdoğan'dan talimat

Bilecik Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Servis ambulansında görevli ATT Kübra Nur Palut, 3 yıl önce ‘Göktürk’ ismini verdiği oğlunu dünyaya getirdi. Doğumdan kısa süre sonra karın ağrısı ve iştahsızlık şikayetleri nedeniyle hastaneye giden Kübra Nur’a, yapılan tetkikler sonucunda sindirim sistemini ve kalbi etkileyen CAID hastalığı teşhisi kondu. Yemek yiyemediği ve sadece damar yoluyla mama ve serumla beslendiği için, günden güne eriyerek 45 kilodan 28 kiloya kadar düşen Kübra Nur, tedavi için birçok hastaneye başvurdu ancak sonuç alamadı.

Palut ailesinin, tedavi için geldikleri Uludağ Üniversitesi’nde Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Macit Gülten'in açıklamalarıyla umutları yeniden yeşerdi. Prof. Dr. Gülten, hastalığın tedavisinin Türkiye'de olmadığını, Belçika'daki Leuven Katolik Üniversitesi Hastanesi’nde görevli Gastroenterolog Prof. Dr. Jan Tack tarafından yapılabileceğini söyledi. Ailenin karşısına bu kez de maddi yetersizlik çıktı. Hastaneyle iletişime geçilmesi için Sağlık Bakanlığı'na müracaat edildi. 

Cumhurbaşkanı talimat verdi 


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Konunun basına yansımasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kübra Nur'un tedavisi için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya talimat verdi. İnegöl Devlet Hastanesi’nde müşahede altında tutulan Kübra Nur, ambulansla Ankara Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Kübra Nur, ambulansa bindirilirken ailesine el sallayarak veda etti.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Düzadam
Düzadam - 3 hafta Önce

Ankarada oluyor mu ki tedavisi?

hasan
hasan - 3 hafta Önce

talimat gelmese olmayacak yani...

alp
alp @hasan - 3 hafta Önce

sayın mustafa ne alakası var ,kovid tedavisi için helikopterle ankaraya götürülen doktor oldu, sağlık müdürünün insiyatifi yetti, biraz mantıklı olun bir de hastane ile alakası yok

mustafa
mustafa @hasan - 3 hafta Önce

Allah devletten hükümetten razı olsun o şehir hastaneleri boşa yapılmadı hala sindiremeyenler var

Mahmut
Mahmut - 3 hafta Önce

Cumhurbaşkanından önce sağlık bakanının yırtınması gerekmiyor mu . illa talimat mı gerekiyor

Mustafa
Mustafa - 3 hafta Önce

Rabbim Şafii ismi hürmetine biran önce sağlığına kavuşur inşAllah

OSMAN ÇAKIR
OSMAN ÇAKIR - 3 hafta Önce

Aman ha Erdoğan demezse bir şey yapmayın

SIRADAKİ HABER