Aşı karşıtı anne kızının hemşire olarak aşı yaptığı hastanede hayatını kaybetti!

Mastercard geçtiğimiz günlerde dünyada kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiren açıklamada bulundu. Şirket, kredi kartlarında büyük değişiklik için hazırlandıklarını bunun 2024'te başlayacağını duyurdu. Eski kredi kartlarının güvenli olup olmadığını, yeni kredi kartlarında nelerin değişebileceğini uzmanlara sorduk.

Aşı karşıtı anne kızının hemşire olarak aşı yaptığı hastanede hayatını kaybetti!

Koronavirüs salgınında en büyük silahımız olan Kovid-19 aşıları Delta varyantının tüm dünyada hızla yayılmasıyla birlikte daha da önem kazanmış durumda. Ancak buna rağmen aşı karşıtı akım da giderek genişliyor ve yanlış bilgilerle bir çok insanın hayatını riske atmasına ve büyük dramlar yaşanmasına neden oluyor. İşte bu üzücü durumlara son örnek İngiltere'den geldi...

Geçen hafta İngiltere'de bir gazetede yayınlanan ölüm ilanı diğerlerinden oldukça acı bir hikâyeye sahip olması nedeniyle dikkat çekti.

Nurse Amy Crosby, 34 yaşındaki hemşire Amy Crosby koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden annesi için bir taziye mesajı paylaştı. Crosby'nin annesi 57 yaşındaki Geraldine Maunt, Middlesbrough kentindeki James Cook Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Geraldine Maunt, kovid-19'a yenilmişti...


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Ne acıdır ki Geraldine Maunt kovid-19'a da ona karşı geliştirilen aşılara da inanmıyordu; yani talihsiz kadın bir aşı karşıtıydı. Hayatın cilvesi olacak ki kızı Amy ise annesinin hayatını kaybettiği hastanede hemşireydi. Üstelik de hastaneye gelenlerin kovid-19 aşı uygulamalarında görevli bir hemşire!

Amy Crosby sosyal medya hesaplarından paylaştığı gönderide aşı karşıtı annesinin önceden hiçbir sağlık sorununa sahip olmayan sağlıklı bir yetişkin olduğunu söylerken aralarının annesinin virüse inanmaması ve aşı karşıtlığı yüzünden son bir buçuk senedir bozuk olduğunu da belirtti.

Amy, aşı karşıtı annesinin hastanede geçirdiği bir ayını sevdiklerinden uzakta, acı çekerek ve bir daha rahat nefes alıp alamayacağını bilmeden geçirdiğini anlattı. İnsanlara aşı yapan bir hemşire olarak annemi çalıştığım hastanede, üstelik de önlenebilir bir şekilde koronavirüse kurban vermiş olmak beni çok üzüyor diyen genç kadın yaşadıklarını dünyayla paylaşmasının aşı karşıtı insanların fikrini değiştirmesini umduğunun altını çizdi.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER