Araştırma hastanesinde neler oluyor

CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Gaziantep’in en önemli sorunlarından biri olan sağlık konularıyla ilgili iddiaları gündeme getirdi.Şahinbey araştırma hastanesinde neler oluyor

Araştırma hastanesinde neler oluyor

“Bölgemizin birçok sorunu var” diyen Yılmazkaya yaptığı açıklamada, “ Gaziantep’in birinci önceliği olan sağlıkla ilgili sorunlara Bakanlığın acilen bir çözüm bulması gerektiğini” ifade etti.  Yılmazkaya, “Şahinbey Araştırma Hastanesinin bünyesinde olan ve 2 yıl kapalı kaldıktan sonra yeniden hizmet vermeye başlayan Kemik İliği Nakil Merkezinde neler oluyor Sayın Bakan? Kanser hastaları ölüme mi terkediliyor? Burada tedavi gören kanser hastalar neden Antalya, Kayseri, Malatya gibi illere gönderilmekte?” dedi.  Şahinbey Araştırma Hastanesinin bünyesinde olan Kemik İliği Nakil Merkezini gündeme taşıyan Yılmazkaya, Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA’nın cevaplaması için verdiği soru önergesinde; Gaziantep’te yol parası bile bulmayan dar gelirli insanların, Şahinbey Araştırma Hastanesinin yönetiminden kaynaklı problemler yüzünden “tedavileri aksamakta ve ölüme terk edilmektedir” iddialarla ilgili bir inceleme yapacak mısınız?” diye Bakanlığa sordu.

CEZA VERİLİYOR


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Yılmazkaya, “Türkiye'de en fazla vergiyi veren illerin başında gelen Gaziantep, en fazla üretim yapan İllerden biri. Ama Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağlayan lokomotif ilimiz maalesef hak ettiği değeri görememektedir. Birçok sorunla boğuşan kentimiz sağlık alanında da yeterli katkıyı görememektedir. Antep halkının fedakarlığına rağmen neden cezalandırıldığını anlamış değilim..!” ifadelerini kullandı. Şahinbey Araştırma Hastanesinin bünyesinde olan Kemik İliği Nakil Merkeziyle ilgili iddiaları gündeme getiren Yılmazkaya,   Şahinbey Araştırma Hastanesinin bünyesinde olan ve 2 yıl kapalı kaldıktan sonra yeniden hizmet vermeye başlayan Kemik İliği Nakil Merkezinin, hastane yönetiminin iç çekişmesi nedeniyle yeniden kapandığı ve burada tedavi gören kanser hastalarının Antalya, Kayseri, Malatya gibi illere gönderildiği iddialarını Sağlık Bakanına sordu.  Hasta yakınlarının konuyla ilgili şikâyetlerini değerlendiren Yılmazkaya, Sağlık Bakanlığının konuyla ilgili gerekli girişimlerde bulunarak, zor durumda kalan hasta ve hasta yakınlarının yaşadıkları bu mağduriyetlerin çözüme kavuşturulasını istedi. 

ACİL ÇÖZÜM ŞART

Yılmazkaya, Gaziantep’te yol parası bile bulmayan dar gelirli insanların, hastane yönetiminden kaynaklı problemler yüzünden “tedavileri aksamakta ve ölüme terk edilmektedir” iddialarla ilgili Bakanlığın şikayetlerle ilgili bir inceleme yapmasını istedi.  5 tane hemşirenin görevlendirmesi yapılarak hizmet verebilecek olan bu merkezin gerekli personel ihtiyacının karşılanması adına bir çalışma yapılmasını isteyen Yılmakaya, Şahinbey Araştırma Hastanesi Kemik İliği Nakil Merkezinin dışında bölgede sadece Malatya’da bulunan ilik merkezinin basit kısır çekişmelere mahal vermeden çözümü konusunda Sağlık Bakanlığının devreye girmesini istedi.

Kaynak:https://www.gaziantep27.net/sahinbey-arastirma-hastanesinde-neler-oluyor-554240h.htm

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER