ARAŞTIRMA HASTANESİNDE KAMERALARIN ÖNÜNDE HIRSIZLIK!

Diyarbakır Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma hastanesinde kameraların yönünün değiştirilerek hırsızlık olayı yaşandı.

ARAŞTIRMA HASTANESİNDE KAMERALARIN ÖNÜNDE HIRSIZLIK!

İddialara göre, Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bulunan Sağlık kuruluna ait bilgisayar kasalarının çalındığı öğrenildi. İşin ilginç yanı ise, kameraların yönünün değiştirildikten sonra hırsızlığın olayının yaşanması oldu. Çalınan bilgisayar kasalarında, sağlık raporu ile tüm detayların yer aldığı öğrenilirken, bilgilerin yedeğinin olmadığı dilendiriliyor. Hastane Başhekimi Dr. Muhammed Asena’nın görevden alınmasının ardından Sağlık Bakanlığından gönderilen müfettişlerin özellikle sağlık kurulu raporları ve ihalelerin de mercek altına aldığı öğrenildi. Sadece sağlık kurulu rapor bilgilerinin bulunduğu bilgisayar kasaların çalınması kafalarda soru işaretine yol açtı. Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin ise, hastanede yaşanan hırsızlık olayının kolluk kuvvetleri tarafından çok yönlü olarak araştırıldığını söyledi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Kaynak:https://www.guneydoguguncel.com/arastirma-hastanesinde-kameralarin-onunde-hirsizlik/30613/

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2021, 00:57

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
adil
adil - 1 ay Önce

ooo neki Ankaradaki kapanan hastanelere gidin özellikle bilkent Atatürk hastanesi talanı görün.

saglıkçı
saglıkçı - 1 ay Önce

bu ekıp oldukça hersey olur tüm sorumluluk il mudurune aittir

hakan
hakan - 1 ay Önce

suçu örtbas ediyorlar

Faruk
Faruk - 1 ay Önce

Birşey olmaz . Twitter dan destek kampanyalarına devam. Sağlık kurulu şüpheli, satın alma şüpheli, mutemetliginden vurgun çıkar 2 kişi atılır. Nasıl bir hastane burası

SIRADAKİ HABER