Araştırma Hastanesi Dert Küpü!

Adıyaman’da 2015 yılında büyük umutlarla faaliyete başlayan 400 Yataklı Eğitim Araştırma Hastanesi vatandaşlarda hayal kırıklığı oluşturmayı sürdürüyor.

Araştırma Hastanesi Dert Küpü!

Adıyaman’da 400 yataklı Eğitim Araştırma Hastanesi ile ilgili vatandaşlar tarafından gelen şikayetler çoğalmaya başladı. Haber merkezine ulaşan hasta yakını vatandaşlar yetkilileri göreve davet etti. İşte bizlere ulaşan şikayetlerden bazıları:

“BEN BUNU DİKEMEM ŞEHİR DIŞINA GÖTÜRÜN”

“3 yaşındaki kızım evin bahçesinde oynarken düşme sonucu elini cam kesti. Hemen hastaneye yetiştirdik. Mevcutta 4 tane plastik cerrahi var ama icapçı olan plastik cerrah ‘Ben bunu dikemem en iyisi sen hastanı dışarı götür’ dedi. Ortopedi Uzmanına gösterdim oda aynısını söyledi. Bende apar topar Gaziantep’te Deva isimli özel bir hastaneye götürerek 2 bin lira ücret karşılığı çocuğumun elini diktirebildim. Yolda çocuğumun başına bir şey gelseydi bunun hesabını kim verecekti? Adı araştırma hastanesi ama küçük bir kesiğe müdahale edemeyecek kadar da başarısız bir hastane. Sağlık sistemimiz sıfır”


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

“HEMŞİRELERİ GECE UYANDIRIYORUZ”

“Burası hastane filan değil, ameliyat olan çocuğumun yanında refakatçi olarak kalıyorum. Gece, servis hemşiresini, biten serumu değiştirmek için yada acil bir durumda gidip hemşire odasından uyandırmak gerekiyor. Bu böyle olmaz gece mesaisine kalan hemşirelerin ilacı verip geri gidip yatması gerekmiyor. Lütfen hastalarımıza değer verilsin.”

HASTANE YEMEKLERİ ÇÖPE GİDİYOR!

Hastane bünyesinde yapılıp dağıtılan yemeklerden hasta, hasta yakınları ve personeller şikayetçi. Hastane yemeğini kimse yiyemiyor. Kötü yapıldığı için devlet bu kadar para harcayıp yemek yaptırıyor ama yenilecek gibi değil. Yapılan şikayetlerde geri çevriliyor.Bu yemekleri yapım aşamasında denetleyen yok mu? Yazıktır, Günahtır.

TOMOGRAFI, EMAR VE ULTRASON İÇİN UZUN SÜRELİ RANDEVULAR VERİLİYOR

Hastaların en çok şikayetçi olduğu konuların başında görüntüleme sistemi geliyor. Tomografi, Emar ve Ultrason için günler sonrasına sıra veriliyor. Çekimi yapıldıktan sonrada rapor için bekliyoruz. Bunun biran önce düzelmesi gerekiyor. Modern bir hastanemiz var diye övünüyoruz ama maalesef yönetimsel mi yoksa başka sebeplerden mi hastanede sürekli bir sorunla karşılaşıyoruz. Yetkilileri göre davet ediyoruz.

Bu arada bir yandan hasta yakınları ve hastaların şikayet ettiği hastane hizmetinden diğer yandan iş yapan esnaflarda dertli. Hastaneye iş yapan ve malzeme veren esnaflar paralarını alamadıklarından dolayı perişan olduklarını dile getiren esnaflar, “2020 yılında yaptığımız işlerin fatura bedellerinin ödenek yokluğundan ödenmediğini söylüyorlar.Çok küçük kârlarla iş yapmaya çalışıyoruz. Emeğimizin karşılığı olan paralarımız ödenmediği için kâr edelim derken zarar ediyoruz.” şeklinde dert yandı.

Kaynak:https://www.hepsii.com/post/ad%C4%B1yaman-da-ara%C5%9Ft%C4%B1rma-hastanesi-dert-k%C3%BCp%C3%BC

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2021, 13:11

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal
kemal - 2 ay Önce

her hastanenin durumu böyle, millet ssk hastanelerini özler oldu.

SIRADAKİ HABER