Apartman dairesinde kürtaj yapan sahte doktor serbest bırakıldı

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde bir apartman dairesinde kendisini doktor olarak tanıtıp kadınları para karşılığında muayene ederek kürtaj ve doğum yaptıran kadın adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Apartman dairesinde kürtaj yapan sahte doktor serbest bırakıldı

Edinilen bilgilere göre, Kocaeli İl Jandarma Müdürlüğü ekipleri, Gölcük ilçesi Kavaklı Mahallesi'nde bulunan bir apartman dairesinde, Suriye uyruklu R.K. isimli bir kadının Suriye uyruklu kadınları muayene ettiği, kürtaj yaptığı, ilaç tedavisi verdiği, ilaç sattığı ve doğum yaptırdığı bilgisi üzerine adrese baskın düzenledi. Operasyonda, muayenehane olarak kullanıldığı belirlenen dairede 300 adet tıbbı ilaç, 4 adet cerrahi malzemesi, 1 adet ultrason muayene cihazı ele geçirildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Olayla ilgili gözaltına alınan kendisini doktor olarak tanıtan R.K., jandarma komutanlığındaki işlemleri sonrasında adliyeye sevk edildi. Adliyede işlemleri tamamlanan R.K., adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Kaynak.https://www.efelerhaber.com/apartman-dairesinde-kurtaj-yapan-sahte-doktor-serbest-birakildi_24924.html

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2021, 06:27

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Att
Att - 1 ay Önce

Bir yıldır atama yok 86 puanla evde bekliyoruz yeter artık 35 bin öğretmen başka kurumlardan personel zabıta alınırken en önemli şey sağlık diyerek saglikçilari unuttunuz yazıklar olsun duyurun artık sesimizi

Teftiş
Teftiş - 1 ay Önce

Herhangi bir mesleğin, o meslek sahibi dışında birine devredildiği görülmüş mü? Ama söz konusu olan denetim/ teftiş olunca ne yazık ki Bakanlıkta durum bu olabiliyor. Bakanlık müfettişleri masa başında dosya incelerken, saha da denetimi müfettişlik sınavı kazanmamış ve bu anlamda eğitilmemiş personel yapıyor. Bu ne kadar doğru? Sayın Bakan'ın Bakanlık Teftiş Kurulu'na bir el atması gerekiyor. Gerek Bakanlığa bağlı yönetim ve hizmet kurumları gerekse de özel sektör denetimlerinin doğrudan müfettişler tarafından yapılmasının sağlanması gerekiyor. Hoş hastane ya da il sağlık gibi yerler kesinlikle teftiş edilmiyor ama bari özel sektör denetimleri bizzat müfettişlerce yapılsın. Siz hiç yapacağı ameliyatı lise mezunu birine devreden doktor gördünüz mü? O zaman doktorları eleştirirken biraz daha insaflı olalım. En azından mesleklerini kimseye devretmiyorlar.

SIRADAKİ HABER