Ambulans gelen hasta, 3 Hemşireyi Rehin Aldı!

Ambulans gelen hasta, 3 Hemşireyi Rehin Aldı!

Malatya’da 3 hemşirenin madde bağımlısı bir şüpheli tarafından rehin alınmasına yönelik açıklama yapan Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Serdar Deniz, “Sağlık çalışanlarının kanayan yarası olan bu çirkin saldırıyı tekrar şiddetle kınıyor ve bir daha bu gibi durumların yaşanmamasını temenni ediyoruz” dedi.
Dün gece Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde yaşanan olayla ilgili yazılı bir açıklama yapan Başhekim Doç. Dr. Serdar Deniz, ambulans ile hastanelerine getirilen bir şahsın saat 21.59'da herhangi bir kayıt işlemi ve muayenesi yapılmadan ambulanstan kaçarak, acil servisin yan koridorunda birkaç odaya girmeye çalıştığını ifade etti. Şahsın bu koridorda bulunan hemşire dinlenme odasının açık olduğunu farkederek odaya girdiğini belirten Deniz, “Bu esnada dinlenme odasında bulunan 2 hemşire arkadaşımız ve hemen kendisinin ardından odaya giren 1 hemşire arkadaşımız olmak üzere 3 hemşiremizi rehin almıştır. Saat 22.10'da güvenlik ve emniyet ekipleri kapıyı kırarak içeri girmiş ve şahsı etkisiz hale getirmiştir. Şahıs 22.12'de odadan çıkarılmıştır. Bu süreçte, hemşirelerimizde hayati tehlike arz eden herhangi bir yaralanma olmamıştır” ifadelerine yer verdi.
Gece gündüz demeden fedakarca mesleğini icra eden sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddetin her türünün karşısında olacaklarını ve şiddetin cezasız kalmaması için ellerinden geleni yapacaklarını dile getiren Deniz, “3 Hemşire arkadaşımıza ve tüm sağlık camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Sağlık çalışanlarının kanayan yarası olan bu çirkin saldırıyı tekrar şiddetle kınıyor ve bir daha bu gibi durumların yaşanmamasını temenni ediyoruz” dedi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2021, 09:56

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçılar
Sağlıkçılar - 3 hafta Önce

Şimdi bakanlık olsun göreve devam etseydiniz çay ikram etseydiniz bogaziniza bıçak cam da dayansa şikayetçi olmayiniz sıradaki ni çağırın odasinizi bassın der yahu artık oda basmalar başladı orada kızımız esimis olabilir daha kötü durumlarda olabilir ama ne hükümetten ne bakanlıktan ne sağlık müdürlüğünden ne başhekim den bir açıklama yok kaymakam bir hata yaptı milli eğitim bakanlığı valilik hemen öğretmeninin arkasında durdu vatandaş bizleri kesiyor kimsenin sesi çıkmıyor

Bir baba
Bir baba - 3 hafta Önce

Bir bayanın bir kamu çalışanının odasını basmak rehin almakta neyin nesidir daha neler göreceğiz bu kadar da olamaz bu bakanlık nerede orada bizim kızımız bacimzda olabilir di yeter artık bu şartlarda ben hemşire kızımı işe göndermem hemşireler sağlık çalışanları bu şekilde nasıl çalışacaklar önüne gelen bayan erkek demeden sağlık çalışanları na şiddet uyguluyor en acisida ne hükümetten ne bakanlıktan bir tepki yok

Emektar
Emektar - 3 hafta Önce

Bır bu kalmiştı oda oldu, neden bu yasadıgımız olaylara hala kor ve sagır kalıyorsunuz, bızler bu kadar mı degersızıs

SIRADAKİ HABER