Altun: Sağlık çalışanlarımız başarılarıyla dünyaya örnek oluyor

Altun: Sağlık çalışanlarımız başarılarıyla dünyaya örnek oluyor

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından, Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi ve Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Kovid-19'la mücadelede görev alan sağlık çalışanları ile tedavi olan hastaların mesajlarının yer aldığı videoyu paylaştı.

İletişim Başkanı Altun, paylaşımında, "Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve liderliğiyle sağlık sistemimize yaptığımız yatırımın önemini bugün daha iyi idrak ediyoruz. Sağlık çalışanlarımız ise fedakarlıkları ve başarıları ile dünyaya örnek oluyorlar. Çok iyi bir mücadele veriyoruz. Ancak mücadelemiz henüz bitmedi." ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi ve Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden görüntülerin yer aldığı videoda, sağlık çalışanları da Kovid-19 tehlikesinin henüz geçmediğine dikkati çekiyor.

Doktorlar vatandaşlara "Türkiye bu süreci çok iyi yönetiyor. Hastalığın yayılma seyrinde belirgin azalma var ama bu, tedbirleri elden bırakmamız için kesinlikle bir mazeret değil. Bu süreç devam ediyor bitmiş değil." uyarısında bulunuyor.

Videoda, pandemiye karşı ilk hazırlıklara 4 Mart'ta başladıklarını anlatan Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hakan Gürbüz de yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, "Ben böyle bir devletin, milletin çocuğu olduğum için gurur duyuyorum. 1550 yataklı bir hastane burası. Bir gecede 181 yataklı yoğun bakım malzemesini tedarik edecek kadar büyük bir devlet desteğiyle karşılaştık, ardından da hiçbir malzeme sorunu yaşamadık." açıklamasını yapıyor.

Videoda, Kovid-19 hastaları ve hasta yakınları da kendilerine çok güzel bakıldığını belirterek, sağlık çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Musa
Musa - 7 ay Önce

Beni övme kardeş, para vir

rontgenci
rontgenci @Musa - 7 ay Önce

para vermez bunlar,ama öpücük alabilirsin:))))). size katılıyorum.

Firavun
Firavun @Musa - 7 ay Önce

Paran mı yok arsız açmısın yoksulmusun !!! Fitneni de yalanını da çek git

sağlık memuru-hemşire-ebe
sağlık memuru-hemşire-ebe - 7 ay Önce

mesleği serbest yani kamu dışında ve emeklilikte de sağlık kabini açıp çalışmayı sağlayan sünnet yetkisi yapma yetkisi bu ünvanlı personelin sünnetcilikle karışması nedeniyle mağdur ve hak gaspı yaşanıyor, Sünnet yapma yetkisinin tekrar yasal tanımlanması gerekir,sağlık personelinin bu konuya dikkatini çekmek ve haklarına sahip çıkmasını sağlamak isterim

VHKİ
VHKİ - 7 ay Önce

alkış övgü tamamda neden hiç bir özlük haktan bahsedilmiyor..mesela ertelenen ünvan değişikliği ve görevde yükselme için bir defaya mahsus sınavsız atamadan bahsedilmiyor. tabi alkış övgü bedava diğer kurumlarda sınavsız ünvan verilir çalışmadan ek ders verilir sağlık bakanlığına gelince pandemi döneminde hergün işe gelen gih sunıfına hiç bir şey yok sh sınıfı içinde çok adaletsiz bir dağım oldu. acilen sağlık bakanlığı için düzenleme lazım

SIRADAKİ HABER