Ali Yalçın'dan 3600 ek gösterge açıklaması

6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde hükümet ile sendikalar arasında zam pazarlığı başladı. Toplantıdan önce Ali Yalçın 3600 ek gösterge açıklaması yaptı.

Ali Yalçın'dan 3600 ek gösterge açıklaması

Memur ve memur emeklisini yakından ilgilendiren 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri bugün başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in başkanlığında gerçekleşen görüşmelere Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik ve hizmet kollarında yetkili sendikaların genel başkanları katıldı.

MEMUR VE MEMUR EMEKLİLERİNİ YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR

Yaklaşık 4,2 milyon memur ve 2,2 milyon memur emeklisi yakından ilgilendiren 2022 ve 2023 yıllarında yapılacak zammın belirleneceği 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri öncesinde Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Ali Yalçın, şu ifadeleri kullandı:

"2022 yılı için %21 katsayı artışı, %3 refah payı ve net 600 TL seyyanen zam teklifimiz, 2023 için ise %17 katsayı artışı ve %3 refah payı artışı teklif ettik. Bu teklifimizle ortaya koymak istediğimiz şudur:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Geçmiş dönem kayıpları giderilmelidir. Bunu seyyanen zamla gerçekleştirmek gerekiyor.

İkincisi enflasyona ezilme ihtimali sıfır olmalıdır. Bunun için katsayı artışlarının 6 aylık dönemler itibariyle değil Ocakta tek seferde verilmesini teklif ettik. Üçüncü olarak da, maaş ve ücretlerde reel artış kesinlikle gerçekleşmeli bu aynı zamanda ekonomideki büyümenin yurtiçi hasıladaki artışın kamu görevlilerine de yansıtılma sonucu üretmelidir. Bunu da her iki yıl için teklif ettiğimiz % 3 Refah payı artışıyla gerçekleştirmek istiyoruz.

Biz kısaca 6. Dönem toplu sözleşmeyle dünü bugünü ve yarını emeğin hakkının teslim edildiği tarihsel bir görünüme dönüştürmek istiyoruz."

3600 EK GÖSTERGE KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Memurlar.net'ten Edip Üzen'in haberine göre Ali Yalçın, Toplu sözleşmede kırmızı çizgilerini şu şekilde açıkladı:

"Bizim kırmızı çizgimiz 6. Dönem teklifimizin bütünü, her maddesi ve her çizgisi bizim kırmızı çizgimizdir. Toplu pazarlığın bizim için başlangıcı da sonuç da tek bir şeye hizmet etmeli. Kamu görevlilerinin emeğine, hak ettiği değerin verilmesine. Bunu sağlamak adına ortaya konulan her irade ve deklare edilen her cümle şüphesiz kırmızı çizgidir. 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2021, 08:21

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
kamil
kamil - 2 ay Önce

bırakın edebiyatı, bu işi hakem kurulu çözecek diyemiyorsunuz. kırmızı çizgiymiş, yettiniz artık milletin canına.

mehmet02
mehmet02 - 2 ay Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

3600 EK GÖSTERGE VE 2000 TL MAAŞ ZAMMI OLMADIĞI SÜRECE HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ
3600 EK GÖSTERGE VE 2000 TL MAAŞ ZAMMI OLMADIĞI SÜRECE HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ - 2 ay Önce

Memursen için Köprüden önce son çıkış bu.

sag tek
sag tek - 2 ay Önce

isimimden hiç bu kadar utanmadım hep aynı sözler ama sonuç hüsran hakkımız yakanızda ahirete kadar ALLAH büyük elbet alır

SAĞLIK 02
SAĞLIK 02 - 2 ay Önce

Erken değil mi? Bırakın seçimler biraz yaklaşsın her gün dinleriz bu hikayeleri.o da yetkili ağızlardan,ağır toplardan,karşılarında koyun sürüsü var ya,ne diyelim.ama papaz o pilavı artık yemezzzzzzzzzzzzzz

ambulans112
ambulans112 - 2 ay Önce

Biz kısaca 6. Dönem toplu sözleşmeyle dünü bugünü ve yarını emeğin hakkının teslim edildiği tarihsel bir görünüme dönüştürmek istiyoruz."

İNANDIK MI KOSKOCA HAYIRRRRRRR

attci
attci - 2 ay Önce

sadecr refah payını enflasyon olarak alırsınız siz... Tanıyoruz artık sizi. beni şaşırtmayacağınızı umuyorum...

Ne duamsın ne de Bedduam
Ne duamsın ne de Bedduam - 2 ay Önce

Dört üniversite bir yüksek lisans mezunuyum. Benim gibi bir çok çalışan vardır şuphesiz ama kadrom memur. Ek gösterge belli grupları kapsayacak bildiğimiz kadarıyla. Şayet öyle ise yani tüm personeli kapsayacak şekilde çıkmaz ise yüce Allahtan sizler için şöyle dua edeceğim. "Ey yüceler yücesi işte senin huzurundayım ve karşımdakilerde benim hakkımı vermeyenler. onları öyle bir helak et ki corona virusu bile aratsın hastalıkları"


SIRADAKİ HABER