Akşener anket sonuçlarını açıkladı

Akşener anket sonuçlarını açıkladı

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin başarılı olamadığını söyleyen Meral Akşener, "En son vatandaşımızın yüzde 64'ü iyileştirilmiş, güçlendirilmiş, eski arızalarından kurtarılmış, sivil bir anayasayla parlamenter sisteme dönmek istiyor. Dolayısıyla dün sorulmayan bu soruyu şimdi anketçiler soruyor ve vatandaşımız, milletimiz bu konuda talepkar" diye konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Antalya programı kapsamında Gazipaşa ve Alanya'nın ardından Manavgat'a geçti. Partisinin ilçe başkanlığı binasında yöneticiler ve vatandaşlarla görüşen Akşener, 31 Mart seçimlerinin ardından teşekkür ziyareti yapamadıklarını, Antalya ziyaretini bu kapsamda gerçekleştirdiklerini belirtti. İYİ Parti'nin politikasının merkezinde insan olduğunu aktaran Meral Akşener, "Yaptığımız politikanın merkezi, vatandaş, insan ve toplumun çeşitli kesimlerinin ihtiyaçları sorunları var, bunu da yapmaya devam edeceğiz" dedi. Türkiye'de siyasetin ve gündemin Ankara'da siyasetçiler arasındaki tartışmalara endekslendiğini söyleyen Akşener, "Yani, yukarıda horoz dövüşü yapmak kadar kolay hiçbir şey yok. O, ona çemkiriyor; bu, buna bağırıyor, o, ona sövüyor tamam bitti. O haftayı o şekilde geçiriyor Türkiye. Halbuki, insanımızın pek çok problemi var, işsizimiz çok" diye konuştu. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biraz önce bir ilçemizde bir anne geldi. Madde bağımlısı oğlu varmış. 'Meclis'te bunları gündeme getirin' dedi. 'Yeter ki oğlum kurtulsun' diyor. Cezaevindeymiş zaten. Satıcı serbest, içici serbest, böyle bir hayat var ve gençler ziyan oluyor. Kendisine söz verdim, AMATEM'e gidip bakacağım. 'Git, orada kimler var, gör' dedi bana. Bunları gezmeden anlamak mümkün değil."

'TÜRKİYE'NİN NEFES ALMAYA İHTİYACI VAR'
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin başarılı olamadığını söyleyen Meral Akşener, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi keşke başarılı olsaydı ama olamadı. Buna karşılık bizim bir çözüm önerimiz var. En son vatandaşımızın yüzde 64'ü iyileştirilmiş, güçlendirilmiş, eski arızalarından kurtarılmış, sivil bir anayasayla parlamenter sisteme dönmek istiyor. Dolayısıyla dün sorulmayan bu soruyu şimdi anketçiler soruyor ve vatandaşımız, milletimiz bu konuda talepkar. Türkiye'nin nefes almaya ihtiyacı var" dedi.

ESNAF ZİYARETİ
Akşener, daha sonra Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'le birlikte esnaf ziyaretinde bulunarak sorunlarını dinledi. Bir taksi durağını da ziyaret eden Akşener, taksicilerin durağın yenilenmesi talebiyle ilgili Başkan Sözen'le pazarlık yaptı. Başkan Sözen'in "Gelecek hafta başlarız" sözleri üzerine "Biz üzerimize düşeni yaptık" diyen Meral Akşener, ziyaretlerin ardından Manavgat Atatürk Kültür Merkezi önünde düzenlenen 3 bin kişilik yemekte halkla bir araya geldi ve sorunlarını dinledi.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
3600 ek göstergeyi söyle ablam
3600 ek göstergeyi söyle ablam - 9 ay Önce

hemşireler olarak 3600 ek göstergeyi bekliyoruz

Umudun adı Akşener
Umudun adı Akşener @3600 ek göstergeyi söyle ablam - 9 ay Önce

Vatan evlatları seninle

Orhan İNAN
Orhan İNAN - 9 ay Önce

GÖLGE ETMESİNLER YETER. BU MİLLETİN BUNLARA HİÇ İHTİYACI YOK.MİLLETİN KARNI DOYDU BİRAZ RAHAT NEFES ALDIĞINI GÖRDÜLER,O NU DA ELİNDEN ALACAKLAR..DEVLET İTİBAR KAZANDI VE DÜNYA DEVLETİ OLDU.YENİDEN ÇOK ESKİLERE,KİMSENİN DEĞER VERMEDİĞİ GÜNLERE GERİ GÖTÜRECEKLER.GERİCİLERİ BU HALK İSTEMİYOR ARTIK.

Biz memuruk kardeş, SEN SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİSİN veya sözleşmeli yönetici olmak için adını yazmışsin
Biz memuruk kardeş, SEN SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİSİN veya sözleşmeli yönetici olmak için adını yazmışsin @Orhan İNAN - 9 ay Önce

Sen yoluna biz yolumuza. Biz sözleşmeli yöneticilerin 10.000 TL'den başlayip 34.000 TL'ye kadar olan maaşına bir şey demiyoruz. NEDEN BİLİYOR MUSUN?

Sağlıkcıyı duyan yok!

Sen de bizim 3600 ek göstergemize bir şey deme!

Bu sağlıkcılar gerçek vatanseverler

SELİMCAN
SELİMCAN - 9 ay Önce

DEĞERLENDİRMELERİNİZ ÇOK YERİNDE VE İSABETLİ. SAYIN GENEL BAŞKANA KATILIYORUM. SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER