Ak Partili Vekil "'Sağlık çalışanlarına yönelik düzenleme üzerinde çalışıyoruz'

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, "Sağlık çalışanlarının özlük haklarını geliştirecek şekilde çalışıyoruz ve bunu getireceğiz. Türk hekimi, Türk sağlık çalışanları, hak ettiği şekilde emeklerinin hakkını alacaklar. En iyisini vereceğiz. 3600 ek göstergeyi zaten vereceğiz. Ne yaparsanız yapın sağlık çalışanlarının emeklerini size yem etmeyeceğiz, gereğini de vereceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Ak Partili Vekil "'Sağlık çalışanlarına yönelik düzenleme üzerinde çalışıyoruz'

TBMM Genel Kurulunda, CHP, HDP ve İYİ Parti'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.

Genel Kurulda, gündem dışı konuşmaların ardından partilerin grup önerileri ayrı ayrı ele alındı.

HDP'nin "sağlık çalışanlarının yaşadığı sorunlar" ile ilgili verdiği araştırma önergesinin, bugün ele alınmasına dair grup önerisi görüşüldü.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

HDP Iğdır Milletvekili Habip Eksik, sağlık çalışanlarının birçok sorunla karşı karşıya olduğunu ifade ederek, "Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nin 5 dakikada bir muayene için randevu vermesi, sağlık alanlarındaki insanların itibarının değersizleştirilmesi, uzun nöbetler, çalışma koşullarının kötüleştirilmesi maalesef sağlıkta şiddeti gün geçtikçe artırıyor." dedi.

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, tüm sağlık personelinin maddi durumunun acilen düzeltilmesini talep etti.

CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal ise 700 binin üzerinde hekim ve sağlık çalışanının atama beklediğini belirterek, "Verilen sözler ortada ancak hiçbir şey yok. Yıllardır yöneticilerin yaptığı hekim düşmanlığı bitmiyor." diye konuştu.

- "En iyisini vereceğiz"

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, sağlık çalışanlarına özellikle son iki yıldır yaptıkları özverili çalışmalar için teşekkür ederek, "Onlara ne versek az." ifadesini kullandı.

Sağlık çalışanlarına yönelik düzenlemenin üzerinde çalıştıklarını bildiren Tamer, "Sağlık çalışanlarının özlük haklarını geliştirecek şekilde çalışıyoruz ve bunu getireceğiz. Türk hekimi, Türk sağlık çalışanları, hak ettiği şekilde emeklerinin hakkını alacaklar. En iyisini vereceğiz. 3600 ek göstergeyi zaten vereceğiz. Ne yaparsanız yapın sağlık çalışanlarının emeklerini size yem etmeyeceğiz, gereğini de vereceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Alman gazetelerinin, Türk Tabipleri Birliğinin açıklamalarına işaret ederek, TURKOVAC'ı kötülemeye çalıştığını vurgulayan Tamer, "Arkadaşlar, bu bir milli mesele. Her zaman karşımızdasınız, hiç olmazsa bu milli meselede yanımızda olun." diye tepki gösterdi.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜRDAL46
GÜRDAL46 - 1 hafta Önce

ALLAH SONUMUZU HAYREYLESİN AÇ GÖZLÜ BİR MİLLET OLDUK BU MAAŞI HAKEDİYORMUYUZ DİYEN YOK BU MAAŞI YEMEYE ÖMRÜMÜZ VARMI DİYEN YOK SİGARA VE BOŞ ŞEYLERE PARA ÇOK DEVLET YÜZDE YÜZ VERSE GENE AYNI YAZAN YAZAR

Musa
Musa - 1 hafta Önce

Yaparsa ak parti yapar diğerleri itibarsizlastirip biz yaptik derler. Muhalif trollerin isi gucu yalan dolan sadece Erdogan'a inaniyorum.

saglık çalışanları
saglık çalışanları - 2 hafta Önce

saglık çalışanları soruyor
maaşlarda ölçünüz kısasınız nedir okulsa okul diploma ise diploma çalışmaksa herkesten çok çalışmak yahu adamlar haftada 15 saat çalışıyor bizler 40 saat adamlar yılda en fazla 6 aya çalışır yaz tatili kış tatili kar tatili ara tatiller vbvb bizler 11 ay çalışırız adamlar depremde selde darbede yangında salginda sınırda vbvb olaylarda birileri gibi evlerimizde oturmuyoruz evinde kanepede izler bizler olay yerine hastanelere koşar durmadan calisiriz adamlar 1,5 yıldır evden çalıştılar ek ders vbvb tüm ödemeleri aldılar sanki salginla mücadeleyi bunlar yapıyor bunlar ölüyor can veriyor zam alıyorlar bedavadan unvan alıyorlar ayırt etmeksizin 3600 ek gösterge alıyorlar de adalet ve kalkınma bu olsa gerek

Mehmet
Mehmet @saglık çalışanları - 2 hafta Önce

Bu sitede muhalefet trolleri var normalde her kesime eşit düzeyde olan site bir anda muhalefetin trolleri doldurmuş 1000 kişi gelmiş bir anda beğeniler artmış

döner kesilecek diye;
döner kesilecek diye; @saglık çalışanları - 2 hafta Önce

izin kullanamıyoruz be.Sağlıkçıdan başka memur varmı izin kullandığında parası kesilen???Her sene izin yakıyoruz.işçi olsak parasını alırız iznin.falan filan işte...

sağl- att
sağl- att @saglık çalışanları - 2 hafta Önce

aynen kardeşim. yıllık izinlerimizi lütuf eder gibi vermeye çalışıyorlar daha doğrusu vermemeye. iznini yaksın diye düşünen bile var. anamızın sütü gibi helal onlar bizim. sizin değilki lütuf ederek vermiş oluyorsunuz.

EBE-HEMŞİRE
EBE-HEMŞİRE @saglık çalışanları - 2 hafta Önce

40 saat, 11 ay derken arkadaşım? geçen 35 gün 2020 izmim yandı. 2021+2022 60 gün iznim var 1 yılda 60 gün izin kullanmak mümkün mü. yılsonu o da yanar. gece gündüz haftasonu ne zaman aransak ihtiyaç olsa koşarız.

Verilecek
Verilecek - 2 hafta Önce

Ben inanıyorum zam vereceğinize. Kim ne derse desin. CB kendisi söyledi, sözünde durur, verilecektir.

Zilletçilere Cevap
Zilletçilere Cevap @Verilecek - 1 hafta Önce

@xdddddd o senin cumhurbaşkanın derken senin cumhurbaşkanın değil sanırım değilse niye veriyor sana yerinde olsam herkese yapar senin gibilerine yine yapmam. Yapsa da doymazsınız sizi gidi zilletçiler Verse de takdir etmezsiniz muhalefetin trolleri

xdddddd
xdddddd @Verilecek - 2 hafta Önce

senin o cumhurbaskanın 3600ü bir önceki seçimde sözünü vermişti bak hala verdi mi :)

NİHAYET
NİHAYET - 2 hafta Önce

BEKLEDİĞİMİZ OLUR İNŞALLAH

Att
Att - 2 hafta Önce

Sn vekilim gelsin artık bu seyyanen zam.

Hemşire
Hemşire - 2 hafta Önce

Sayın vekilim Kayseri'den selamlar .sağlık camiasi hekimi hemşiresi ve 38 biransi ile güzel haber bekliyor .zira camiada gerçekten motivsyin bitti

Çalışma
Çalışma - 2 hafta Önce

Yıllardır çalışılıyor, dr ve dr dışı sağlıkçıların taban maaşlarına en az 2000 tl iyleştirme yapılmalı, sabitler sigortaya yansımalı, dönerler kaldırılarak maasa aktarılmalı. 3600 ve yıpranma her unvana verilmeli..

bencil duyguların esiri olan @doktor
bencil duyguların esiri olan @doktor @Çalışma - 2 hafta Önce

hemşire 12 ise pratisyen en fazla 15 uzman da 20

VATANDAŞ
VATANDAŞ @Çalışma - 2 hafta Önce

HEKİME 10000 YSP LERE 2000 LİRA SEYAHEN ZAM YAPILMALI

Doktor.
Doktor. @Çalışma - 2 hafta Önce

Hemsire sabit doner anamaas 12bintl,pratisyen30bintl,uzman doktor45bintl olmali.


SIRADAKİ HABER