AK Parti YSK'dan seçim için bilgi istedi

Erken seçim tartışmaları sürerken Milli Gazete, AK Parti'nin seçim için Yüksek Seçim Kurulu (YSK) bilgi istediğini haberi yaptı.

AK Parti YSK'dan seçim için bilgi istedi

Erken seçim veya baskın seçim iddiaları tartışılmaya devam edilirken, Cumhurbaşkanı ERdoğan erken seçime bir kez daha kapıyı kapattı. Ancak kulislere düşen son iddiaya göre, Yüksek Seçim Kurulu'ndan bir seçime hazır olup olmadığını soran iktidara, YSK yönetiminden 60 günden az olmamak kaydıyla hazır olabilecekleri cevabının verildiği öne sürüldü.

Milli Gazete'den Bünyamin Güler'in haberine göre, AK Parti erken seçim ve baskın seçim seçenekleri için Yüksek Seçim Kurulu'ndan hazır olup olmadığını sordu. YSK olası bir erken seçime karşı kollarını sıvadı. YSK, seçimden önce 160-180 milyon oy pusulası ve zarfın yanı sıra kabin tedarikini yapacak.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

YSK'nın eksiklikler için ihaleye çıkması ya da doğrudan alım yapması gerekiyor. YSK'nın hem yurtiçi hem de yurtdışı seçmen için hazırlıklarını tamamlayabilmesi için ciddi bir süreye ihtiyacı var. YSK ise iktidara verdiği cevabında 60 günden sonra yapılacak her seçime hazır olduğunu belirtti.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, muhalefetin seçim çağrılarını "seçimler zamanında olacak" diye yanıtlamıştı.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan
Ramazan - 3 hafta Önce

Adam diyorki seçim yok 2023 haziranda olacak ama ne fitneleri bitiyor ne yalanları ?

SIRADAKİ HABER