AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan '3600 ek gösterge' açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Uzlaşılan toplu sözleşme kapsamında 3600 ek gösterge meselesi çalışma grubuyla tamamlanacak. Meclisin açılmasından sonra tüm teknik detayları ile çalışarak, sendikalar, Bakanlık ve vekillerimiz ile bir araya gelerek bir teklif haline getirmeyi, bu teklifin de gecikmeden yasalaşmasını ümit ediyoruz" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan '3600 ek gösterge' açıklaması


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Bülent Turan, hükümet ile memur sendikaları arasında imzalanan 6. Dönem Toplu Sözleşme'ye değinerek "3600 ek gösterge" konusunun AK Parti'nin parti programında yer aldığını hatırlattı. Bunun, geçerliliğini koruyan özel bir konu olduğunu aktaran Turan, şunları kaydetti:

"Şimdiye kadar söz verip de yapmadığımız hiçbir mesele kalmadı hamdolsun. Uzlaşılan toplu sözleşme kapsamında 3600 ek gösterge meselesi çalışma grubuyla tamamlanacak. Meclisin açılmasından sonra tüm teknik detayları ile çalışarak, sendikalar, Bakanlık ve vekillerimiz ile bir araya gelerek bir teklif haline getirmeyi, bu teklifin de gecikmeden yasalaşmasını ümit ediyoruz. Kamu çalışanlarımıza, Bakanlığımızın ve sendikaların uzun görüşmeleri sonucunda büyük bir oranda zamda anlaşıldı. 2022-2023 yılları maaşlarındaki kümülatif artış oranları yüzde 30 ile 35 arasında değişiyor. 'Memurlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz.' demiştik. Bu, son dönemin en iyi oranda kamu çalışanlarımıza verilen rakamı oldu. Sendikalara da Bakanlığımıza da bu saygın görüşmelerden, uzlaşıdan dolayı teşekkür borcumuz var."

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemşire
Hemşire - 3 hafta Önce

Sandığı dört gözle bekliyoruz

film  gibi
film gibi @Hemşire - 2 hafta Önce

Ezilecek bir yerimiz kalmadı sende haklısın.

ALİ YALÇIN MEMURUN GÖNLÜNDE TAHT KURDU
ALİ YALÇIN MEMURUN GÖNLÜNDE TAHT KURDU @Hemşire - 3 hafta Önce

SENİ UNUTMAYACAĞIZ!

HEMŞİRE AYŞE, FATMA,AYSU
HEMŞİRE AYŞE, FATMA,AYSU - 3 hafta Önce

SEÇİMDE GÖRÜŞMEK ÜZERE

SONUNA KADAR REİS
SONUNA KADAR REİS @HEMŞİRE AYŞE, FATMA,AYSU - 3 hafta Önce

REİS NERDE BİZ ORADA

MEMURSEN SAĞOLSUN
MEMURSEN SAĞOLSUN @HEMŞİRE AYŞE, FATMA,AYSU - 3 hafta Önce

HAKEME KALSA MAHVOLURDUK MAZALLAH

NEDEN GÜVENMİYORUZ ACABA
NEDEN GÜVENMİYORUZ ACABA - 3 hafta Önce

Umarım bu 3.600 işide, sağlıkta yıpranma payına benzemez ya da, memuru enflasyona ezdirmeyeceğiz deyip ezdirmeye benzemez. İyi ki seçim var gerçekten, liyakasizlik adaletsizlik varken niye inanalım ki..

Vatandaş
Vatandaş @NEDEN GÜVENMİYORUZ ACABA - 3 hafta Önce

memur sen hem çalışanları hem de emeklileri yaktı vebali çoktur. Nasıl bu kadar milletin ahını aldı.

Cengaver
Cengaver - 3 hafta Önce

Ya saymasını unuttunuz yada milletin aklıyla alay ediyorsunuz, ne artışından bahsediyorsunuz. Söylediklerinize siz bile inanmıyorsunuz değil memurlar inansın.

Att
Att - 3 hafta Önce

Memur halktır, halkın aydın kesimidir. Dalga geçtiğinizi, umursamadığınızı anlayacak zeka seviyesine sahiptir. Söyledikleriniz memuru kandırmaya yetmez.

SALİH SARI
SALİH SARI - 3 hafta Önce

kimden ümit ediyorsun bülent bey???

Ek Gösterge Neyi Göstermeli
Ek Gösterge Neyi Göstermeli - 3 hafta Önce

Sınıf ayrılı yapılmaksızın 3600 ek gösterge istiyoruz. Şartları taşıyorsa hizmeli bile bundan yararlanmalı çünkü adil olan budur. Polis, hemşire, öğetmen ve din görevlisi için çıkacak ek gösterge gösterge değildir ve adilde olmayacaktır..Kamu kurumlarında sadece polis,hemşire,din görevlisi ve öğretmen yok.Sadece bu sınıftakiler işi sırtlanmadılar. Memur, teknisyen,tekniker vs vs bunlar 657 dışı personel değildir.

Konya
Konya - 3 hafta Önce

sağlıkta sadece hemşire derse o zaman görün beyler ????????


SIRADAKİ HABER