Ak Parti'den 'Devlet Memurları Kanunu'na ilişkin açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: "Devlet Memurları Kanunu'na göre konusu suç teşkil eden bir eylemin, iki yıl içerisindeki zaman aşımı süresinde mutlaka disiplin soruşturmasına başlanması lazım. Başlanmadığı taktirde zaman aşımına uğruyor ve o suç teşkil eden fiil cezasız kalıyor. Bunu ortadan kaldırmaya matuf hukuki bir zorunluluğun gereği olarak bu şekilde 31 temmuz 2021 tarihine kadar geçerli olan kanuni düzenlemenin süresini, bir yıl daha uzatmış oluyoruz"

Ak Parti'den 'Devlet Memurları Kanunu'na ilişkin açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Devlet Memurları Kanunu'na göre konusu suç teşkil eden bir eylemin, iki yıl içerisindeki zaman aşımı süresinde mutlaka disiplin soruşturmasına başlanması lazım. Başlanmadığı taktirde zaman aşımına uğruyor ve o suç teşkil eden fiil cezasız kalıyor. Bunu ortadan kaldırmaya matuf hukuki bir zorunluluğun gereği olarak bu şekilde 31 temmuz 2021 tarihine kadar geçerli olan kanuni düzenlemenin süresini, bir yıl daha uzatmış oluyoruz." dedi.

Akbaşoğlu, AA muhabirine, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifine yönelik "OHAL kanunu" şeklindeki nitelendirmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi görüşmelerine değinen Akbaşoğlu, "İşin aslı şudur: Getirilen kanun teklifi, 15 Temmuz uluslararası darbe ve işgal girişimine bulaşan terör örgütleriyle irtibatlı kişilerin, devlet memuriyetinden ayrılabilmesine, onların adalete teslim edilebilmesine ilişkin süre uzatımıdır. Dolayısıyla Anayasa'nın, kanunların ortaya koyduğu çerçeve içerisinde Meclis'imizin ortaya koyduğu iradeyle 31 Temmuz 2021 tarihine kadar terör örgütlerine üye, onlarla irtibatlı kişilerin devlet memuru sıfatını ortadan kaldırabilecek, idareye ve yargıya bir imkan söz konusuydu. Bunun bir yıl daha uzatılmasıyla ilgili bir teklif söz konusu." diye konuştu.

Vatandaşların hak ve özgürlüğünü kısıtlayan en ufak bir durumun söz konusu olmadığını vurgulayan Akbaşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Olağanüstü hal falan da söz konusu değil. Bunu hiç kimsenin çarpıtmasına kesinlikle gerek yok. Bunun dışındaki bütün yorumlar bir çarpıtmadır. Teröre, teröriste arka çıkmadır. İşin özü şudur: Devlet Memurları Kanunu'na göre bir kanunsuz, disipline aykırı, devlet memurluğuyla bağdaşmayan, devlete, millete ihanet eden bir girişimi ortaya koyan kişiyle ilgili ancak iki yıl içerisinde disiplin soruşturmasıyla onun görevine son verebilme imkanı söz konusudur. Ancak 15 Temmuz olalı beş yıl olduğunu biliyorsunuz. Dolayısıyla burada tamamen terörle mücadele kapsamında devletimizin bu mücadeleyi yapabilmesine ilişkin meşru, hukuki, anayasal zeminin süresinin uzatılmasına ilişkin bir süreci yaşıyoruz. Bunun dışındaki bütün yorumlar, OHAL söylemlerinin hepsi, gerçeği yansıtmayan çarpıtmalar olarak karşımıza çıkıyor."

- "Bunun olağanüstü hal ile vatandaşlarımızla hiçbir ilgi ve alakası yok"

Devlet Memurları Kanunu'na göre, konusu suç teşkil eden bir eyleme ilişkin, zaman aşımına uğramaması için iki yıl içerisinde mutlaka disiplin soruşturmasına başlanması gerektiğine işaret eden Akbaşoğlu, şunları kaydetti:

"Başlanmadığı taktirde zaman aşımına uğruyor ve o suç teşkil eden fiil cezasız kalıyor. Dolayısıyla ihanetiyle, yaptığı yanlışla adeta yanına kar kalmış oluyor. Bunu ortadan kaldırmaya matuf hukuki bir zorunluluğun gereği olarak bu şekilde 31 Temmuz 2021 tarihine kadar geçerli olan kanuni düzenlemenin süresini bir yıl daha uzatmış oluyoruz. Bunun olağanüstü hal ile vatandaşlarımızla hiçbir ilgi ve alakası yok. Ancak teröre, terör örgütlerine üye olanların bundan korkması lazım. Dolayısıyla muhalefetin de bu konuyla ilgili olayı çarpıtmaması ve teröre ve teröriste, terörist eylemlere sahip çıkmaması lazım."

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SAYIN VEKİLİM SÖZLEŞMELİ MÜDÜR ATANMAYI LÜTFEN ACİLEN KALDIRIN
SAYIN VEKİLİM SÖZLEŞMELİ MÜDÜR ATANMAYI LÜTFEN ACİLEN KALDIRIN - 2 hafta Önce

SAĞLIKTA SÖZLEŞMEYLE ATANAN MÜDÜRLER VARYA BU BELEŞ HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMADAN BELEŞ SÖZLEŞMEYLE ATANAN MÜDÜRLER.ÇALIŞANLARA MOBİNG UYGULAYIP ÇALIŞMA HAYATINI ZINDAN ETMEKTELER.TAŞERON İŞÇİYE ŞURADAN KALK ŞURAYA OTUR DİYEMEYEN BU BELEŞ MÜDÜRLER BİZLERE KAN KUSTURUP ÇALIŞMA HAYATINI ZEHİR EDİYOR.BİZLER SINAV KAZANDIK VHKİ OLAMADIK 8 YILDIR MAĞDURUZ BU ADAMLAR İKİ SATIR YAZIYLA SÖZLEŞMEYE İMZA ATIP MÜDÜR OLUYOR.BAŞIMAZA BELA OLMAK YETMİYOR KABUSUMUZ.ÜÇ GÜN ÖNCE REİS ŞEHRİMİZE TEŞRİF ETTİ ULAŞAMADIK PANKART AÇAMADIK SESİMİZİ KİMSE DUYMADI.BU BELEŞ MÜDÜRLER PARTİNİZİDE BÜYÜK ÖLÇÜDE YIPRATIYOR.BUNLAR YÜZÜNDEN BİZLERDE KARAMSARIZ.BU BELEŞ MÜDÜR ATAMALARI SONLANMALI BU BELALAR BAŞIMIZDAN BERTARAF EDİLMELİ.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.TAŞERON KADRO ALDI,KIZILAYCILAR VE İTFAİYECİLER EN SONDA MÜBAŞİRLER SINAVSIZ SINIF ATLADI.BİZİM SUÇUMUZDA VHKİ SINAVINI KAZANMAK OLDU.ONUN İÇİN BU MOBİNGE MARUZ KALIYORUZ.SAYGILAR.

KAMUDA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YARDIMCI HİZMETLER SINIFI REİS MAĞDURUZ SAYGILAR
KAMUDA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YARDIMCI HİZMETLER SINIFI REİS MAĞDURUZ SAYGILAR - 2 hafta Önce

SAYIN VEKİLİM KAMUDA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALAMAYAN ÇALIŞANLAR YARDIMCI HİZMETLER SINIFI.TAŞERON KADRO ALDI SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR,KIZILAYDAN SAĞLIĞA GEÇENLER,İLK OKULLU İTFAİYE ERLERİ VE ENSONDA MÜBAŞİRLER BELEŞ SINAVSIZ SINIF ATLATILDI.SAĞLIKTA İSE 2351 VHKİ SINAVLA SINIF ATLATILMADI.BİZ 2351 VHKİ SINAV KAZANDIĞIMIZ İÇİNDİRKİ 8 YILDIR 19 BAYRAMDIR MAĞDUR EDİLİYORUZ.TAŞERON BİLE BİZDEN DEĞERLİ OLDU.BİZ 30 YILI AŞKINDIR SAĞLIĞA HİZET ETTİK YÜKSEK ÖĞRENİM GÖRDÜK VE SINAVLA KAZANDIĞIMIZ VHKİ KADROMUZ VERİLMEDİ BİR DÜZENLEMEDE BİZ İSTİYORUZ SAYIN VEKİLİM.ADALET ARTIK TECELLİ ETSİN BİZLERİNDE HAKKI TESLİM EDİLSİN.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ SAYGILAR.

BU SÖZLEŞMEYLE ATANAN HAKSIZ VE LİYAKATSİZ MÜDÜRLERİN ATANMASI AK PARTİYE ÇOK OY KAYBETTİRİYOR KAYBETTİRECECEKTE.
BU SÖZLEŞMEYLE ATANAN HAKSIZ VE LİYAKATSİZ MÜDÜRLERİN ATANMASI AK PARTİYE ÇOK OY KAYBETTİRİYOR KAYBETTİRECECEKTE. - 2 hafta Önce

SAĞLIKTA DOĞU ANADOLUNUN EN BÜYÜK HASTANESİNDEN BİRİNDE DESTEK HİZMETLER MÜDÜRÜ ZEVAT.TAŞERON İŞÇİYE ŞURADAN KALKTA ŞURAYA OTUR DİYEMİYOR AMA NE YAZIKKİ BU MÜDÜR MEMURLARIN KABUSU OLMUŞ MOBİNGDEN BİLE ÖTEYE GEÇMİŞTİR.BU BELEŞ ÜDÜR YILLARDIR İNSANLARIN MÜŞTEKİ OLMASINA VE SEVİLMEMESİNE KARŞIN SAĞLIK SEN VE MEMURSEN İL BAŞKANININ HEMŞEHRİSİ OLMASI HASABİYLE İŞ BAŞINDA KALIYOR VE ÇALIŞMA HAYATINI İNSANLARA ZEHİR EDİYOR.BU ADAM KİM DUR DİYECEK.ALLAH RIZASI İÇİN BİR SORUN BAKALIMKİ NE LİYAKAT NE EHLİYET SAHİBİ OLAN BU ŞAHIS İNSANLARA ZULM EDİYOR YETMEDİMİ ARTIK BU BELEŞ MÜDÜRÜN ZULMÜ.AK PARTİ İLİMİZDEN TULUM ÇIKARIRKEN ARTIK YARISINI BİLE ZOR ALIR SANIRIM BİZDEN SÖYLEMESİ.YAŞASIN CEHENNEM ZALİMLER İÇİN SAYGILARIMLA SAYIN VEKİLİMDE DUYSUN ARTIK.

TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETLER SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNA ATANMAYAN 2351 VHKİ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATIP ZULM EDEN SENDİKACILAR ALLAH VAR ÖLÜM VAR AHRET VAR.
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETLER SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNA ATANMAYAN 2351 VHKİ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATIP ZULM EDEN SENDİKACILAR ALLAH VAR ÖLÜM VAR AHRET VAR. @BU SÖZLEŞMEYLE ATANAN HAKSIZ VE LİYAKATSİZ MÜDÜRL - 2 hafta Önce

FUKARA KALBİNE HER KİM DOKUNA,DOKUNA YÜREĞİ ALLAH OKUNA.HERKES YHS DÜŞMAN.

aynur
aynur - 2 hafta Önce

sanırım o zaman sizinkilerin hepside olduğu gibi yandı.keser, sapı ile yer değiştirir gibi geliyor bana

TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETLER SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNA ATANMAYAN 2351 VHKİ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATIP ZULM EDEN SENDİKACILAR ALLAH VAR ÖLÜM VAR AHRET VAR.
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETLER SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNA ATANMAYAN 2351 VHKİ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATIP ZULM EDEN SENDİKACILAR ALLAH VAR ÖLÜM VAR AHRET VAR. @aynur - 1 hafta Önce

TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETLER SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNA ATANMAYAN 2351 VHKİ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATIP ZULM EDEN SENDİKACILAR ALLAH VAR ÖLÜM VAR AHRET VAR. - BENDE ŞAHSEN KATILIYORUM TÜRKİYENİN BİR ÇOK YERİNDE VAR BU MOBİNG İŞİ -SÖZLEŞMEYLE ATANAN BELEŞ MÜDÜRLER VARYA BUNLAR ÇALIŞANLARA MOBİNGİN AĞA BABASINI YAPIYOR.TAŞERON İŞÇİLER KADRO ALDI KRAL KESİLDİ ONLARA BİRŞEY YAPTIRAMIYORLAR ŞUADAN KALK ŞURAYA OTUR DİYEMİYORLAR.VERYANSIN MEMURLARA KENDİLERİ BELEŞ MÜDÜR OLMUŞ KRAL KESİLMİŞLER.SEN HANGİ KRİTERE GÖRE ATANDIN AHBAP ÇA VUŞ YANDAŞ KRİTERİNE.HELE Bİ ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULDA SONRA MÜDÜR OL AHKAM KES.TAŞERON İŞÇİYE AĞZINI AÇAMAYAN BELEŞ MÜDÜR MEMURLARA MOBİNGİN AĞA BABASINI UYGULUYOR.ZATEN BU BELEŞ MÜDÜRLERİN REFERANSIDA SAĞLIK SEN ALLAH SPORSUN.2351 VHKİ SINAV KAZANIP ATANMIYOR BELEŞ MÜDÜRLER ATANIYOR ALLAH KABUL ETMESİN BUNLATRIN REFERANSIDA SAĞLIK SEN ALLAH İCRA ETSİN HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

KAMUDA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YARDIMCI HİZMETLER SINIFI REİS MAĞDURUZ SAYGILAR
KAMUDA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YARDIMCI HİZMETLER SINIFI REİS MAĞDURUZ SAYGILAR - 2 hafta Önce

FUKARA KALBİNE HER KİM DOKUNA,DOKUNA YÜREĞİ ALLAH OKUNA.HERKES YHS DÜŞMAN.

ZALİMLERİN ZULMÜ VARSA MAZLUMUNDA ALLAHI VAR.ALLAH
ZALİMLERİN ZULMÜ VARSA MAZLUMUNDA ALLAHI VAR.ALLAH @KAMUDA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YA - 2 hafta Önce

AMİN.AMİN,AMİN İNŞALLAH RABBİM EN ZALİM KİMSE ONDAN BAŞLAMAK KAYDILA İNŞALLAH CEZALARINI VERİR İNŞALLAH.FAKİR FUKARANIN AHI TAHTTAN İNDİRİR ŞAHI MUTLAK ADİL OLAN ALLAHTIR.İŞTE SAL ALLAHA BEKLE GÖR.MEVLA GÖRELİM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER.

ZALİMLERİN ZULMÜ VARSA MAZLUMUNDA ALLAHI VAR.ALLAH
ZALİMLERİN ZULMÜ VARSA MAZLUMUNDA ALLAHI VAR.ALLAH @KAMUDA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YA - 2 hafta Önce

Mamudo
Madem dünyaya dargındın
Mamudo gurban niye doğdun
Hayat yolunda küskündün
Mamudo gurban niye doğdun
Söyle yavrum niye doğdun
Kader yolunda yorgundun
Mamudo gurban niye doğdun
Söyle yavrum niye doğdun
Kurban gelir payın yoktur
Heftan yoktur ayın yoktur
Angara'da dayın yoktur
Mamudo gurban niye doğdun
Söyle yavrum niye doğdun
Kim okuyup yazar seni
Rüzgar değse bozar seni
Ölsen kovar mezar seni
Mamudo gurban niye doğdun
Söyle guzum niye doğdun
Ölsen kovar mezar seni
Mamudo gurban niye doğdun
Söyle yavrum niye doğdun
Kurban gelir payın yoktur
Heftan yoktur ayın yoktur
Angara'da dayın yoktur
Mamudo gurban niye doğdun
Söyle yavrum niye doğdun
Mahzuni işin doğrusu doğrusu
Öter sazımın borusu
Dayımın öksüz yavrusu
Mamudo gurban niye doğdun
Söyle guzum niye doğdun
Dayımın öksüz yavrusu
Mamudo gurban niye doğdun
Söyle yavrum niye doğdun
Kurban gelir payın yoktur
Heftan yoktur ayın yoktur
Angara'da dayın yoktur
Mamudo gurban niye doğdun
Söyle yavrum niye doğdun
Kurban gelir payın yoktur
Heftan yoktur ayın yoktur
Angara'da dayın yoktur
Mamudo gurban niye doğdun
Söyle guzum niye doğdun


SIRADAKİ HABER