Aile hekimleri eylem kararı aldı

Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı ve 1 Temmuz 2021 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan "Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği" ile ilgili tartışmalar sürüyor. Söz konusu yönetmelik ile aile hekimlerinin sözleşmelerinin il sağlık müdürlerinin iki dudağı arasına bırakıldığını savunan aile hekimleri, özlük haklarındaki kayıplar nedeniyle yönetmeliğe karşı tepkilerini sürdürüyor

Aile hekimleri eylem kararı aldı

Milliyet'ten Aykut Yılmaz'ın haberine göre: Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), Aile Sağlığı Çalışanları Federasyonu, Genel Sağlık İş Sendikası, Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası, Birlik Dayanışma Sendikası, Türkiye Aile Hekimlik Uzmanlık Derneği bugün Ankara'da bir araya gelerek yönetmeliğe karşı ortak tepkileri dile getirecek.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Milliyet'e konuşan AHEF 2. Başkanı Hacı Yusuf Eryazğan, yönetmeliğin aile hekimlerini özlük hakları konusunda sıkıntıya düşürmediğini belirterek, şunları söyledi: "Yönetmelik, kronik hasta takibini zorlaştırdı. O kadar çetrefilli hale getirildi ki vatandaşın bu noktada hizmet alması mümkün gözükmüyor. Ortalama bir izlem 30 dakika sürdüğü için aile hekimlerinin bu kadar iş yükü arasında bu hizmeti vatandaşa sunması mümkün gözükmüyor. Yönetmeliğin geri çekilmelisini
bekliyoruz. Bugün eylemsellik takvimimizi açıklayacağız."

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçı
Sağlıkçı - 4 hafta Önce

Sayın hemşire hanım insanlar emek ederek ulaştıkları işlerinde almış oldukları haklarını korumak için mücadele ediyor. Size de yarın deseler ki 1 gün nöbet 3 gün boşsunuz. Size nöbet parası ve döner sermaye fazla deseler di. Bizde oh olsun mu diyelim HAYIR. Herkes hakkını alacak ve dahasını da almamız gerekiyor. Alım gücümüzün hergün düştüğü bu günlerde mücadele ortak olmalı. Banka promosyonu anlaşması yapılırken doktor hemşire ayrımı olmadan hak alırken herkes eşit para alır. Bu işlerde ayrım yapmak mücadelemize yakışmıyor.

HEMŞİRE
HEMŞİRE - 4 hafta Önce

Aile sağlığında çalışan Aile hekimi ve hemşire mesaileri normal memur gibi her türlü tatillerde evlerinde devlet hastanesinde çalışanlar bayram seyran bilmiyorlar. Kusura bakmayın da çok rahatsınız maaşlarınızda çok iyi beğenmiyorsanız hastanede çalışa bilirsiniz.

aile hekimi
aile hekimi @HEMŞİRE - 4 hafta Önce

gel sen aile hekimliğinde çalış...

SIRADAKİ HABER