Aile Hekimi ve aile sağlığı çalışanlarına Covit -19 ödemesi Resmi Gazetede

Aile hekimlerine 1 Temmuz'dan itibaren 3 ay süreyle net 3 bin TL'ye kadar, aile sağlık çalışanlarına da net 1500 TL'ye kadar ilave ücret verilmesi öngören karar Resmi Gazetede yayımlandı. İlave ücret, Covid-19 aşısı yapılması hususu dikkate alınarak verilecek. Hangi personele ne kadar ödeme yapılacağını Sağlık Bakanlığı belirleyecek.

Aile Hekimi ve aile sağlığı çalışanlarına Covit -19 ödemesi Resmi Gazetede

Aile hekimlerine covid-19 aşısı yapmalarına bağlı olarak net 3 bin TL'ye kadar, aile sağlık çalışanlarına da net 1500 TL'ye kadar ilave ücret verilmesi öngören karar Resmi Gazetede yayımlandı.

Ekli "Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"in yürürlüğe konulmasına, 5258 sayılı Aile Hekimliği Kanununun 8 inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince karar verilmiştir.

14 Temmuz 2021

Recep Tayyip ERDOĞAN

CUMHURBAŞKANI

AİLE HEKİMLİĞİ SÖZLEŞME VE ÖDEME YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 29/6/2021 tarihli ve 4198 sayılı Cumhurbaşkanı Karan ile yürürlüğe konulan Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliğine aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

"Covid-19 salgmı nedeni ile yapılacak ilave ödemeler

GEÇİCİ MADDE 1- (1) 1/7/2021 tarihinden geçerli olmak üzere üç ay süreyle bu Yönetmelikte belirlenen esaslara tabi olmaksızın, sözleşmeli aile hekimlerine net aylık 3.000.-TL'ye kadar, sözleşmeli aile sağlığı çalışanlarına net aylık 1500.-TL'ye kadar Covid-19 aşısı yapılması hususu dikkate alınarak Sağlık Bakanlığınca belirlenen tutarda ilave ödeme yapılabilir.

(2) Bu madde gereğince yapılacak ilave ödemenin brüt tutan ile Devletçe karşılanacak sosyal güvenlik primi veya kesenekleri toplamı, 18 inci maddenin dördüncü fıkrası ile 21 inci maddenin üçüncü fıkrasında dikkate alınır."

MADDE 2- Bu Yönetmelik 1/7/2021 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Yönetmelik hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2021, 02:55

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Asm
Asm - 2 hafta Önce

-e kadar diyor. Net değil yani. Yine bir ince hesap çıkar içinden kimsenin eline 1500 geçmez gibi görünüyor

hastane
hastane @Asm - 2 hafta Önce

HASTANEDEaş polikliginde tam calısan olarak 800 tl inanmayın şov yapıyorlar sonrada saglıkcılar cok para alıyorlar diyorlar docentler proflar dururken bizede bu kadar düşüyor işte

Bize kalmamış
Bize kalmamış - 2 hafta Önce

Torba yasa geçmiş . Hekim ve eczacılar döner alacak . Bize ne var

SIRADAKİ HABER