Aile hekimi kâbusu yaşadı

Şanlıurfa’da bir yakınlarına ilaç yazdırmak için geldikleri aile sağlığı merkezinde, hastayı muayene etmeden ilaç yazamayacağını söyleyen Aile Hekimi Mehmet Emin A. ile tartışan, yaşanan arbedenin ardından dışarı çıkarılınca da merkezin kapı ve pencerelerini tekmeleyen kuzenler İsmail A. ve Abdulkadir A. gözaltına alındı.

Aile hekimi kâbusu yaşadı

Olay, önceki gün Eyyübiye Mahallesi'ndeki Nihat Demirelli Aile Sağlığı Merkezi’nde meydana geldi. İsmail A. ve Abdulkadir A., gittikleri merkezde Aile Hekimi Mehmet Emin A.’dan bir yakınlarının kullandığı ilacı, reçete etmesini istedi. Ancak Mehmet Emin K., hastayı muayene etmeden ilaçları yazamayacağını söyledi. Çıkan tartışma, kısa sürede arbedeye dönüştü. İsmail A. ile Abdulkadir A. dışarı çıkarılarak güvenlik gerekçesiyle merkezin kapısı kilitlendi. İçeriye giremeyen kuzenler kapı ile pencereleri tekmeleyip, yumrukladı.

Sağlık çalışanlarının polisi aradığını duyan saldırganlar kaçtı. İhbar üzerine gelen polis ekipleri, kuzenler İsmail ve Abdulkadir A.'yı yakalayarak gözaltına aldı.

 Valilikten soruşturma ve kınama

Şanlıurfa Valiliğinden olaya ilişkin yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Aile hekiminin hastayı görmeden ilaç yazamayacağını söylemesi üzerine, hasta yakınının sözlü saldırısı fiziksel saldırıya dönüşmüş, olay yerine kolluk kuvvetleri çağrılmıştır. Olaya karıştıkları belirlenen iki kişi gözaltına alınmıştır. Olayla ilgili adli soruşturma başlatılmıştır. Fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımıza yönelik saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu tür olayların bir daha tekrarlanmamasını dileyerek tüm sağlık teşkilatımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Öte yandan, İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm, sağlık merkezine giderek şiddete uğrayan aile hekimiyle görüştü, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 15:03

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 hafta Önce

Şaşırdık mı?
HAYIR...

kul ihsan
kul ihsan - 2 hafta Önce

Bir sağlık personeli olarak söyleyeyim arkadaşlar maalesef arkadaşlarımızın bazılarının insanları hitabeti,hali tavrı ile tahrik ettiğine ve saldırıya neden olup sonrada sağlıkçıya saldırı şeklinde sansasyon yaptıklarına şahit oldum,oluyorum,maalesef mesleğimiz de de çürükler var,önyargılı olmayalım karşı tarafı da dinlemek lazım,bazen haberlerde görüyoruz 5,10 kişilik normal bir aile ile kavga döğüş meydana geliyor hadi gençleri anlarız da,50,60 yaşındaki anne,baba damı şiddet yanlısı,bu kavgayı meydana getiren söylemleri,eylemleri dinlemek anlamak lazım,linçlere hazırım ben tarafsız bir sağlık personeli olarak görüşde bulundum

SIRADAKİ HABER