‘AĞIZ DİŞ’E KİM ‘GÖZ KULAK’ OLACAK?!

‘AĞIZ DİŞ’E KİM ‘GÖZ KULAK’ OLACAK?!

Amasya Memur sen İl Başkanı Recep Eliaçık yaptığı açıklamada :Memur-Sen’imizin kurucusu, şair ve yazar M. Akif İnan başkanımızın her daim söylediği gibi bizim sendikal anlayışımızda ideolojik saplantılar yoktur. Biz üyemiz olmasa da mağdurun yanında, haksızlığın karşısındayız her zaman. Bu duruşumuz sayesinde de üyemiz olmayanlarla da hukukumuz sağlam, ilişkilerimiz dostanedir. Üyesi oldukları sendikalara kırk yılda bir işleri düşünce gerekli desteği bulamadıkları yanımıza gelen kıymetli meslektaşlarımıza nereden geldiğini sormaksızın verdiğimiz destekler yüzünden sendikamız her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Peki Amasya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde neler oluyor??

Anlatalım anlatmasına ama biliniz ki anlatan anlatmaktan utanıyor ama bunlara sebep olanlarda utanacak yüz kalmamış…

Ortaya koydukları siyasi ve ideolojik sendikacılık anlayışı nedeniyle çalışanlara baskı yapmaktan hiçbir zaman geri durmayanlar, kendi üyelerine dahi baskı kurmaktan, hakaret etmekten geri durmayacaklarını göstermişlerdir…

Hem bu çarpık sendikal ideolojiye sahip olacaksın,

hem bu çarpık yapına idareciliği alet edeceksin,

hem bu iki çarpık tutumla birlikte KENDİ ÜYENE görevi başında baskı uygulayıp hakaret edeceksin,

hem de senden destek göremediği gibi köstekten başka bir şey görmemiş bu üyen çare arayışına çıktı diye tekrar tekrar görev yaptığı yerde baskıya ve hakarete devam edeceksin…

Lafın tükendiği nokta burası olsa gerek… 

Bakınız efendiler!

Amasya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi sahipsiz değildir!

Burada görev yapan hiçbir çalışan da yalnız değildir!

Başhekimlik ve müdürlük makamları çalışanlara baskı uygulanacak, odaya kapatıp hakaret edilecek makamlar değildir!

Öncelikli olarak bu makamlar çalışanların huzurunu sağlamak ve onlara karşı yapılacak zorbalıkların karşısında durmakla başlar.

Ne o makamlarda oturan sizlerin, ne sığındığınız siyasi limanların, ne Cumhur ittifakının ortağıyız diyerek dolaşan ancak ittifakın altını oymaya çalışan MHP il başkanlığının; fedakâr sağlık çalışanlarımıza baskı kurmasına, hakaret etmesine asla müsaade etmeyiz…

Kendi idarenizde görev yapan sağlık emekçisine, kendi üyenize, kendi meslektaşınıza kendiniz mobbing  uyguladığınız yetmiyor gibi bir de siyasi kimlik taşıyanlara bu işi taşeron vermeniz, insanlıktan ne kadar çıktığınızın boyutunu gözler önüne sermiştir.

Biz Amasya Sağlık-Sen Şubesi olarak sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın emek verdiği her kurumda olduğu gibi Amasya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde de tüm çalışanlarımızın yanında, tüm haksızlık yapanların karşısında olmaya devam edeceğiz. Ne vatandaşların oylarıyla siyaset yapanların ne de o siyasilerin ayak oyunları neticesinde idari olanların sağlık çalışanlarına zulmetme hakkı yoktur!

Çalışanların büyük teveccüh gösterip verdiği yetkiye dayanarak tüm zulümleri ve zalimleri ifşa etmeye ve yasal yollardan hakkımızı aramaya devam edeceğiz…


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

                            

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2021, 03:15

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fahrettin kayıkçı
Fahrettin kayıkçı - 2 ay Önce

Atma Recep din kardeşiyiz.Amasya’da üye olmayan giremez diye sendika kapılarına yazı astıran sen değilmisin bütün üyelere aynı mesafedeyiz diyorsun.Bu arkadaş birebir bu anlattıklarını yapan kişidir.görevi nerede huzur var orayı bozmaktır.Tamamen yalan ve iftiradır bu anlattıkları.

fahrettin Kayıkçı (amasya Türk Sağlıksen yönetim kurulu üyesi)
fahrettin Kayıkçı (amasya Türk Sağlıksen yönetim kurulu üyesi) - 2 ay Önce

Amasya Sağlık-sen İl başkanı ,Recep Eliaçık Amasya ADSM ile ilgili bir takım mesnetsiz iddialarda bulunmuştur. Bu tamamen Sendikaları nın iç hesaplaşmasını sağa sola kaydırmadır. Söyle ki ADSM nin idari ve mali işler Müdürü Ahmet YEŞİLGÖL dür.Bir kaç dönem SAĞLIKSEN yönetiminde beraber çalıştıkları ve bir önceki dönem Recep ELİAÇIK ın karşısına aday olarak çıkmış ve 3 oyla kaybetmiş bir arkadaşımızdır .Bahsettikleri memur arkadaşlarda idari mali işlere bağlı olarak çalışmaktadırlar ve orada geçici görevlidirler.
Bu bey efendi,konuyu her üyeye eşit mesafeden almış ,cumhur ittifakına,Türk Sağlık-sene ve insalıktan ,dem vurarak ,bir siyasi partimizide taşeron olarak suçlayarak açıklamalarına devam etmiştir. Bu tamamen koltuk kaygısından ibarettir.
Kendisi diyorki ! Biz bütün sendika üyelerine aynı mesafedeyiz.Yalan sendika kapısına üye olmayan giremez diye yazdıran hem de pandemi döneminde bu arkadaş ve yönetimidir.(Foto yukarıda paylaşılmıştır)
Ortaya koydukları siyasi ve ideolojik sendikacılık derken neyi kastediyorsun? Evet bizim bir ideolojimiz ve idealimiz tabiki var,Açılımı dağdaki ineklere anlattık diyen bir gelenekten gelmiyoruz.Menfaat örgütüyüz menfaatini düşünmeyen buraya gelmesin diyen bir Akil adam genel başkanımızda yok çok şükür.Bizim ideolojimiz “bizim ilkemiz önce ülkemiz”ideolojidir.Eşim müdür olsun uzman olsun kısacası menfaat ideolojimiz ve idealimiz yoktur.Sen kaç tl maaş alıyorsun onu bir açıkla 18000 tl diyorlar aslı varmı?
Ayrıca Cumhur ittifakı senin imzanla oluşan bir ittifak mı ki senin zırvalarını dinleyecek.
Ayrıca PANDEMi sürecinde büyük bir özveriyle çalışan ADSM yöneticileri ve çalışanlarının yakasından düş.Sağlık müdürlüğü ile görüş şikayet et dilekçe ver araştırılsın.
Efendiler ,efendiler diye tehdit edercesine konuşana efendiler yesin seni derler.Ayrıca bu yazdıklarının tamamını sen ve eşin çalıştığı kurumlarda uyguladınız,

Cengaver
Cengaver - 2 ay Önce

Gündem olmak için başka bir yol bulamamış bizim uzun saçlı başkan.Yıllardır kendi karısı Sabuncu oğlu Şerafettin Eğitim Araştırmada sağlık bakım müdürlüğü yaptı bütün Hemşirelere adeta kan kusturdu ağzını açıp birkere girişimde bulunmamış Amasya ADSM nin huzurunu bozmak için yalan yanlış talihsiz açıklamalarla o güzel yönetimi hedef almaya çalışıyor.Sen git sendikacılığını yap 13 Ekim anestezi teknisyenleri günü idi ne yaptın?

fahrettin Kayıkçı (amasya Türk Sağlıksen yönetim kurulu üyesi)
fahrettin Kayıkçı (amasya Türk Sağlıksen yönetim kurulu üyesi) - 2 ay Önce

admin ne oldu bizim cevap

Ak saçlı
Ak saçlı - 2 ay Önce

Bak sen bizim Recep vatansever olmuşta bizim mi haberimiz yok acaba? Arkadaş sen değil misin yıllardır sağlık sen sendikası sayesinde Amasya nın çoğu yerini kendi adamlarını dolduran, ciğeri beş para etmez adamlara aslanları boğduran, meslek hayatı boyunca ambulans şöförlüğünden başka iş yapmamış adamı alıp rüyasında bile göremeyeceği makama getiren,ideali ve vizyonu olmayan leş kargalarını il ve ilçelerde hünkar yapan sen degilmisin, ha bu arada siyasi otoritenin adamı olduğunu anlatmaya çalışan cümleler kurmuşsun. Seni 15 temmuz gecesi anladık kardeş milli birlik ve beraberliği bozmaya çalıştığının da farkındayız şuan gelecek partisinin üst düzey bir yetkilisini 15 temmuz daki pisliklerin üstünü kapatsın diye Amasya' ya konferansa çağıran sen değilmisin bazı insanlar unutabilir ama ak saçlılar unutmaz Recep günü ve saati gelince o bölüp parçalamaya çalıştığın Cumhur ittifakı nın Aslan neferleri senin bütün pisliğini ortaya dökecektir.

SIRADAKİ HABER