Ağbaba "‘Doktor musunuz AKP Yöneticisi mi?’"

Ağbaba, halef selef sağlık müdürlerinin teşekkür mesajlarına sert tepki gösterdi. Ağbaba: “Doktor musunuz AKP teşkilatında görevli personel mi? Devlete bürokrat mı atanıyor,AKP örgütüne yönetici mi belli değil.” dedi.

Ağbaba "‘Doktor musunuz AKP Yöneticisi mi?’"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya İl Sağlık İl Müdürlüğü görev değişiminde görevden ayrılan Prof. Dr. Recep Bentli ile göreve getirilen Dr. Erhan Berk’in teşekkür mesajlarını eleştirerek “Devletin çivisi çıkmış” dedi.

VEKİLLERE VE İL BAŞKANLARINA TEŞEKKÜRÜ ARZ EDİYORLAR

2017 Yılından beri Malatya İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürüten Prof. Dr. Recep Bentli görevden ayrılırken yaptığı açıklamada AKP Ve MHP Milletvekilleri ile il başkanlarının isimlerini sayarak teşekkürlerini sunarken, bu göreve getirilen Dr. Erhan Berk ise bu görevi kendisine layık gören AKP Milletvekilleri ile AKP İl Başkanına teşekkürlerini arz etti!

BÜROKRAT BİAT EDENLERDEN SEÇİLİYOR

Her iki açıklamanın da ‘skandal’ nitelikte olduğunu kaydeden CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba “Daha önce de defalarca söylediğimiz gibi Malatya çiftlik gibi yönetiliyor.Vekillerden biri kardeşini rektör yapar, diğeri şeker dağıtım işini kapar. AKP vekillerinden habersiz kamu kurumlarına temizlikçi bile alınmaz.Üniversiteler kişiye özel ilana çıkıyor, AKP’nin yönetim kademelerinden,yandaş vakıflarından, STK’larından  geçmeyenler hakim ve savcı olamıyor,KPSS derecesi yapanlar referansı yoksa  mülakatta eleniyor.Bürokratlar da biat edenlerden, gelen de giden de partiye bağlılığını belirtenlerden seçiliyor.Cumhuriyet tarihi boyunca hiç bu kadar kayırma, eş,dost,ahbap koruyup kollama görülmemiştir” dedi.

BİZDEN UTANMIYORSANIZ DEVLET GELENEĞİNDEN UTANIN

Ağbaba açıklamasının devamında; “Sağlık gibi çok önemli bir kurumun başındaki kişilerin tarafsız,herkese eşit mesafede olması beklenir.Ama görüyoruz ki gelen müdür de giden müdür de açık açık partiye bağlılığını dile getiriyor. Siz sağlık müdürüsünüz,AKP’nin yöneticisi değil. Bizden utanmıyorsanız bu devletin geleneğinden, devlet adabından utanın. Doktor musunuz AKP teşkilatında görevli personel mi? Devlete bürokrat mı atanıyor, AKP örgütüne yönetici mi belli değil.Maalesef devletin çivisi çıkmış. Onun için diyoruz ki liyakat, liyakat,liyakat..diyoruz” dedi. Ağbaba “Bizim muhatabımız siyasetçilerdir.Bugüne kadar görevini layığı ile yapan kentin bürokratlarını asla karşımıza almadık. Ancak her iki müdürün paylaşımları açıklama yapmamızı zorunlu kıldı” ifadelerini kullandı.

Kaynak Linki:https://www.gunestv.com/doktor-musunuz-akp-yoneticisi-mi-13290-haberi

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2022, 15:13

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
HAK ADINA...
HAK ADINA... - 2 ay Önce

“Aklı öldürürsen ahlak da ölür.
Akıl ve ahlak öldüğünde millet bölünür.
Kadı’yı satın aldığın gün adalet ölür.
Adaleti öldürdüğün gün Devlet de ölür.” İnşAllah devlet ölmeyecek ama yapılan bu sistemin adamı , benden olan iyi kavramıyla başımızı çok duvarlara vururuz...

vatandaş rıza
vatandaş rıza - 2 ay Önce

.Herkes kazanın başına geçinceye kadar hak hukuk der sonra kazanıda yer bunlar....vatandaşın oyu alıncaya kadar vicdan yaparlar.

SIRADAKİ HABER