Adrese Teslim İl İçi Tayinler

Adrese Teslim İl İçi Tayinler
Sağlık Bakanlığı personelinin il içi yer değişikliği usul ve esasları yönerge ile belirlenmiştir. Bu Yönerge il içerisindeki personelin il içinde adil ve dengeli dağılımının sağlamaktır. il Müdürlüğü PDC'ye göre açık olan ve doldurulmasına ihtiyaç duyulan kadroları her müracaat döneminde ilan eder .İl Müdürlüğü öncelikle hizmet puanına göre, hizmet puanlarında eşitlik olması durumunda tercih sıralamasına göre, tercih sıralamasının aynı olması durumunda ise hizmet süresi fazla olan personelin atamalarını tamamlaması gerekmektedir.
Sağlık Personelinin İl İçi Yer Değişikliği Usul Ve Esasları Hakkında Yönerge’de müracaat sınırlamaları madde 12’de belirlenmiştir.
MADDE 12 - (I) Tayin talebinde bulunan personelin çalıştığı birimde hizmetlerin aksamaması için İi Müdürlüğü veya Müdürlük tayin taleplerine kurum veya unvan bazında sınırlama getirebilir. Müracaat sınırlama kararları, İl Müdürlüğü veya Müdürlükçe teşkil edilecek bir komisyon tarafından alınır ve ildeki tüm personele tayin dönemi öncesinden duyurulur.
(2) Ataması yapılan personelden, yerine yeni atama yapılmadan görevden ayrılması halinde hizmeti aksayacak olanların görevden ayrılışları, yerine yeni atama yapıldıktan sonra sonuçlandırılır. Ancak bu süre iki ayı geçemez.
Ancak illerde açılan il içi tayinlerde son yıllarda dikkat çeken parametre özelikle il-ilçe sağlık müdürlüğüne açılacak kadrolarda istenen kişini tayinin olması için sadece bir kuruma tayin hakkı verilmesi. Bu durumda açılan kadroya tek bir kişi başvuru yapabiliyor. Aslında bir nevi adrese teslim il içi tayin. Geçmiş yıllarda çok yaşanılan bu durumun sağlık personeli arasında iş barışını bozduğu ve huzursuzluğa sebep olduğu unutulmamalıdır. İllerde adrese teslim il içi tayinler açılmadan Bakanlığın bu soruna çözüm bulması ve adrese teslim il içi tayinlerin iptal edilmesi gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2021, 08:39

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
hemsire
hemsire - 2 hafta Önce

eskiden sağlık mudurluklerine atamalarda tercih yapılirdı.şimdi torpili bulan geçici görevle hoop orada.Öbur dünyada hakkımız olsun

Att
Att - 2 hafta Önce

Yahu siz ne diyorsunuz? Bu memlekette kurumda kadro olmadığı halde kadro açılıp tayin yapılıyor. Yani 2 kişi çalışılacak yere 3. Kişi yatırılıyor. Hey gidi.

Huseyin
Huseyin - 2 hafta Önce

Torpili bulan gidiyor olan mazluma oluyor

Faruk
Faruk - 2 hafta Önce

İller bir çok kez il içi tayin açmasına rağmen Rize il içini hala acmamakta israrci

YÖNETİME
YÖNETİME - 2 hafta Önce

MERHABA EN KISA SÜREDE 3+1 SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELLERİN 1 YILI DOLDURDUĞUNDA İL İÇİ EŞ DURUMU HAKKINDA NASIL, NEREYE, NE ZAMAN, BAŞVURU YAPACAĞIYLA İLGİLİ YAZI YAYINLAMANIZI BEKLİYORUZ. TEŞEKKÜRLER

hehe
hehe - 1 hafta Önce

bulundugum ılde hastanemde yuzde altmış eksık kadro varken baska bır ılcede kadronun 2 katı kadar keyfe bak denetım yok bakanlıktan .hehe

Ne desek Ne Demesek
Ne desek Ne Demesek - 1 hafta Önce

Adrese teslim 663 sözleşmeli desek mi demesek mi?

İlİci magdurlari
İlİci magdurlari - 1 hafta Önce

Yaklaşık 2 senedir Adana da il içi tayin beklemekteyiz lakin bir türlu açılmıyor. Ama duyumlarimiza göre adamı olan il içi tayinini çoktan yaptırmış bile.. Bakanlık bu işe bir çözüm bulur umarım...


SIRADAKİ HABER