Açığa Alınan Başhekimden Açıklama

Tunceli'de Eren- 7 Operasyonu'nda yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Helikopterin indiği alana ambulansın vaktinde ulaşmasında ihmali olduğu ileri sürülen hastane başhekimi, Bakan Koca'nın talimatıyla açığa alındı. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu'nun silah arkadaşları tarafından hastaneye taşındığı anların ise görüntüleri yayınlandı. Büyük yankı uyandıran görüntülerle ilgili bir süre sonra yayın yasağı getirildi.

Açığa Alınan Başhekimden Açıklama

Jandarma Komando Uzman Çavuş Tortumlu'yu yaralı haldeyken getiren helikopterin indiği alanda ambulans ve sağlık ekibinin hazır bulundurulmadığını, Tortumlu'nun hastaneye silah arkadaşları tarafından taşındığını ortaya koyan görüntüler, ihmal iddiasını gündeme getirdi. Kamuoyunda büyük tepki çeken tabloyu yansıtan görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından "ihmalle" suçlanan Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Orhan Çimen, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın talimatıyla açığa alındı. Yine Bakan Koca'nın talimatıyla ilgililer hakkında soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Başhekim Orhan Çimen kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında “Şehidimizin hastaneye getirilişinde, helikopterin indiği alana ambulansın vaktinde ulaşmasında ihmalim olduğu ileri sürülmesi gerekçesi ile Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın talimatıyla açığa alınmış bulunmaktayım.” dedi.

Orhan Çimen açıklamasında şunları ifade etti;“Şehidimizin hastaneye getirilişinde, helikopterin indiği alana ambulansın vaktinde ulaşmasında ihmalim olduğu ileri sürülmesi gerekçesi ile Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın talimatıyla açığa alınmış bulunmaktayım.

Değil makamımız, ne canımız ne de kanımız şehidimizin canından ve kanından daha kıymetli değildir. Allah ‘a,Kuran’a,Vatana,Millete,Devlete ve dahi Mehmetçiğe bağlılığımız, sevgimiz, saygımız tartışılamayacak kadar açık ve nettir!Anlımız açık, başımız diktir!


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Ve Orhan ÇİMEN Türkiye Cumhuriyeti nin şerefli bir ferdidir!!!VATANSEVERDİR,VATAN HAİNİ DEĞİLDİR !!! ADALET ER YA DA GEÇ TECELLİ EDECEKTİR!!!” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2021, 02:06

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
İstanbul…
İstanbul… - 1 ay Önce

İstanbul İl Sağlık Müdürünü görevden alamayan sayın bakan Erzincan’da başhekimi görevden almış.

Erzincan.
Erzincan. - 1 ay Önce

İhmal varsa sorumlusu elbet bulunur.Ama bu görüntüleri manşete taşıyan haberci bir Erzincan lı ise şehrimizin reklamını çok iyi mi yaptın diye sormak isterim..

İstanbul’da yapamadığını…
İstanbul’da yapamadığını… - 1 ay Önce

İstanbul İl Sağlık Müdürü ve ahalisini görevden alamayan Sn. Bakan Erzincan da icraatını yapmış.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 ay Önce

Başhekim olarak birinci derece sorumlu sensin, Vatan, Millet, Sakarya edebiyatı yapacağına konuya biraz açıklık getirseydin keşke

Covid Adam
Covid Adam @Sağlıkçı - 1 ay Önce

Hastane bahçesine kopter alanı olmadığından getirileceği yer 3 Ordu komutanlığı yerleşkesi olduğu bildirilmis uçuş ekibi son anda fikir değişikliği ile hastane alanına yakın bir alana iniş yapmış bilgisi gayri resmi olarak söylenmektedir.Erzincanın hiçbir çocuğu Askerimize yan gözle bakmaz bakamaz .

Yanlış
Yanlış @Sağlıkçı - 1 ay Önce

Ambulans hizmetlerinin 112 başhekimliğine bağlı olduğunu çok iyi biliyoruz. Ama hastane başhekime bağlı yaralı bir asker hastane bahçesine getiriliyorsa gidip karşılayacak, vatan sevgisi, millet sevgisi hatta insanlık bunu gerektirir, bu kadar net

Covid Adam
Covid Adam @Sağlıkçı - 1 ay Önce

Ambulans hizmeti İl saglik müdürlüğü ne bağlı 112 başhekimligince yönetilmektedir.
Toplumca yanlış bilinen ambulanslarin hastaneye bağlı olduğudur.Gercekte olan hastanede ambulans lazım olduğunda 112 aranarak ambulans istendiği dir.İl sağlık müdürü veya 112 başhekiminin alınması manidar olurdu fakat anlamsız bir bilgi kirliliği ile eah bashekimini harcamislar

Sayın bakan
Sayın bakan - 1 ay Önce

En kolayı bu adamı alın bitti. Öylemi peki bu adama referans olan siyasetçiye ne yapacaksınız. Böyle birine referans olduğu için onu da görevden almanız hatta sizin de istifa etmeniz gerekmez mi

geç onu
geç onu - 1 ay Önce

Şehidimizin helikopte beklediği sağlık görevlileri gelmeyince portotif sedye ile arkadaşları ile o araçların içinden nasıl getirildiği bütün ülke gördü yazıklar olsun

Ali piar
Ali piar - 1 ay Önce

Hepsi tırrek

uz.dr.
uz.dr. - 1 ay Önce

Nasıl geldiysen öyle gitmişsin..

Aysun Güzel
Aysun Güzel @uz.dr. - 1 ay Önce

Siyasetle geliniyor...Yeni gelecek olanda öyle olacaktır...Daha öncekiler gibi.
Yöneticiler değişmesi neyi düzeltti Erzincanda .Siyasetin ve yöneticilerin kafalarını değişmeli. Siyasetin değil devletin adamı olacak kişileri yetiştirmeli bu kadrolara .Dün il sağlık müdürlüğü kadrosuna pratisyen hekim yeterken bir doçent bakıyor. Parası değişen makamların taliplileri arttı. Aile hekimliği çıktığında da böyle olmuştu tüm yönetici hekimler aile hekimi oldular. Bu günde sözleşmeli yöneticilikle artan koltuk maaşları bir doçenti bile cezbedebiliyor.
Para bozuyor işte:)


SIRADAKİ HABER