ABD'de ambulans ücretini karşılayamayan hamile kadın hastaneye yürüyerek gitti

Aracıyla hastane yolundayken aksilik yaşayan Kelsie VanMeveren adlı hamile kadın, yürümek zorunda kaldı. VanMeveren, yüksek tutar nedeniyle ambulans çağıramadıklarını söyledi.

ABD'de ambulans ücretini karşılayamayan hamile kadın hastaneye yürüyerek gitti

ABD'de hamile kadının hastaneye yürüyerek gitmek zorunda kalması, ülkedeki sağlık sistemini bir kez daha gündeme getirdi.

Kelsie VanMeveren, yol boyunca yaşadıklarını sosyal medya hesabından paylaştı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

ÜCRET NEDENİYLE AMBULANS ÇAĞIRAMADI

Hastaneye yaklaşık 1.5 kilometre kala aracın bozulduğunu belirten VanMeveren, "Yürüyoruz çünkü ambulans çağırmak bin dolar tutuyor." dedi.

YOLDA DOĞUM SANCISI ÇEKTİ

Eşi tarafından kaydedilen videoda yaşadığı zorlukları anlatırken, doğum sancısı çektiğini ve buna rağmen yürüdüğünü dile getiren VanMeveren, "Ayaklarım sırılsıklam. Hava soğuk." ifadesini kullandı.

ABD'NİN SAĞLIK SİSTEMİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Hamile kadın, sosyal medyada yaklaşık 6 milyon kez görüntülenen paylaşımında "#Amerika""#sağlıksistemi" etiketlerini kullanarak, ülkesinde karşı karşıya kaldığı duruma tepki gösterdi.

ABD de ambulans ücretini karşılayamayan hamile kadın hastaneye yürüyerek gitti #1

TÜRKİYE'NİN TAKDİR TOPLAYAN SAĞLIK SİSTEMİ

Sağlık alanında vatandaşlarına en iyi şartları sunan Türkiye ise ulaşılması güç yerlerdeki hastalara, zorlu hava koşullarında bile helikopter göndererek dikkatleri üzerine çekiyor.

Son olarak koronavirüs salgını sırasında oluşturulan aşı timleri, yaylalara kadar giderek vatandaşları salgına karşı aşıladı.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
teknik
teknik - 2 ay Önce

kıymet bilene..

CEMİL
CEMİL - 2 ay Önce

Bizim sağlık sistemini beğenmeyen nankörlerin gözüne sokmak lazım bu haberi. 112 de çalıştığımda diş ağrısına bile ambulans çıkarmıştı bizimkiler.

SIRADAKİ HABER