81 ildeki sağlık çalışanlarına lokum gönderildi

81 ildeki sağlık çalışanlarına lokum gönderildi

Hatay'da Yayladağı Belediyesince, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele eden 81 ildeki sağlık çalışanlarına lokum gönderildi.

Belediye Başkanı Mustafa Sayın'ın da katıldığı programla, hazırlanan Yayladağı lokumu kolileri, Sağlık Bakanlığı ve il sağlık müdürlüklerine yollandı.

Hatay İl Sağlık Müdürü Mustafa Hampolat'a da bir koli lokum götüren Sayın, başta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Sağlıkçılara duydukları minneti göstermek istediklerini anlatan Sayın, "Bu zorlu süreçte bizlerin de temsili bir katkısı olması amacıyla meşhur lokumumuzu sağlıkçılara ikram etmek istedik. Kolileri kargoyla yolladık. 'Sağlık çalışanlarına itaat et, rahat et' sloganıyla gönderdiğimiz lokumlar yiyenlere afiyet olsun." dedi.


Hampolat da Sayın'a teşekkür ederek, "Tüm sağlık çalışanları adına bu ikramı kabul ediyorum. 'Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım inşallah.' diyorum. Kısa sürede güzel haberler verileceğinden eminim." ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Sayın, AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve meclis üyeleriyle, Yayladağı Devlet Hastanesini ziyaret etti. Sayın, Başhekim Mustafa Kahraman'a çalışmaları için teşekkür ederek, bir koli lokum verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 22:54

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
memur
memur - 6 gün Önce

bu lokumları sahada çalışan hastayla ilgilenenler göremezde yiyemezde idareciler boş oturdugu için onlar yerler

akın melih mercan
akın melih mercan - 6 gün Önce

biz lokum falan görmedik. birileri yedi galiba

ayşe
ayşe - 5 gün Önce

Masa başı oturanlara gönderilmiş.

Onemli
Onemli - 5 gün Önce

neden herkes hastanede vaka artana kadar herkes hasta olacak böyle mi olur herşey gizlenmez hem vaka yok diyorlar. hem bebeği olana ucretsiz izin yok diyor. hem kronik hasta hemşire covid-19 servisinde görevli. bu ne biçim çelişki.

SIRADAKİ HABER