4 ay geçti. Sendika üyelik ve istifa işlemleri ne zaman e-Devlete alınacak?

4 ay geçti. Sendika üyelik ve istifa işlemleri ne zaman e-Devlete alınacak?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY, 5 Temmuz 2020 tarihinde bir açıklama yaparak "sendika üyelikve istifa işlemlerinin e-devlet üzerinden yapılabilmesi için çalışma başlatıldığını" belirtmişti. 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Bilindiği üzere, devlet memurlarının sendikalara üyelik ve ayrılış işlemleri 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu'nun ilgili hükümlerine göre fiziki ortamda yürütülmektedir.

Ancak yapılan açıklamanın üzerinden 4 ay geçmiş olmasına rağmen hiçbir gelişme olmamıştır. 7 Kasım 2013 yılından bu yana işçi sendikalarına üye ve üyelikten çekilme işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 10:27

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlık çalışanları
sağlık çalışanları - 6 ay Önce

bu gecikmenin bu yeniliğin hayata geçirilmemesinin tek nedeni başta yetkili sendika sağlık sen olmak üzere bütün sendikaların ayak diremesidir.şayet e devletten kısaca masa başından istifa imkanı olunca istifalar patlayacak bundan en çok kimsenin memnun olmadığı kin beslediği yetkili sağlık sen zararlı çıkacak oy kaybına üye kaybına uğracayacak maddi zarara uğrayacak belki de yetkiyi kaybedecek böyle olmaması için hükümete rica bulunuyorlardır bu yenilik çıkmasın diye. masa başında bilgisayar basında bu işlemlerin olması istifaların artmasına sebeb olacaktır kimse hiçbir temsilciyle sağlık senci idarecilerle muhatap olmadan baskı yemeden kimse kimsenin yüzünü görmeden evrak aramadan kayıtla uğraşmadan istifa edebilecektir korku olmadan mobing olmadan istifa edebilecektir.her sağlık çalışanının beklediği bu dur umarız en kısa zamanda uygulamaya geçer
yüzlerce sağlık çalışanı sağlık sene ve onların adamlarına gerekli dersi vermek için pusuda bekliyor .

sağlık çalışanları
sağlık çalışanları - 6 ay Önce

sağlık sen şimdi kork yüzlerce sağlık çalışanlarından şimdi işiniz bitti ne yetki kalacak ne koltuk makam kalacak ne gelirleriniz kalacak sağlık çalışanları özgürce kimsenin yüzünü görmeden istifa edebilecek korkmadan çekinmeden işte o zaman vurdu gooolll oldu diyecek sağlık çalışanları

hemşire sag mem
hemşire sag mem - 6 ay Önce

sağlık sen bu yasa çıkarsa o zman bittin sen demektir yüzlerce sağlıkçı istifa etmek için pusuda bekliyor

Yalama olduk
Yalama olduk - 6 ay Önce

Sağlık sen istemiyordur. Başka açıklaması varmı? Zaten seçimde hükümet kaybedince yalaka olanlar en başta bırakıp gider.

SIRADAKİ HABER