33 ilin başsavcıları değişti

Son dakika haberine göre Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) yaz kararnamesini tamamladı. 5 bin 426 hakim ve savcının görev yeri, 33 ilin başsavcısı değişti.

33 ilin başsavcıları değişti

HSK'nin, 5 bin 75 adli ve 351 idari hakim ve savcıyı kapsayan yaz kararnamesi tamamlandı. Eskişehir, Kocaeli, Kayseri'nin de arasında bulunduğu 33 ilin başsavcıları değişti.

Halil Koç başkanlığında toplanan HSK 1. Dairesince son şekli verilen kararname ile 5075 adli yargı, 351 ise idari yargıdan olmak üzere toplam 5426 hakim savcının görev yeri değiştirildi. Buna göre ilimizde görev yapan  Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz Kayseri Başsavcılığı’na atandı.

7 İL'DE YER DEĞİŞİKLİĞİ

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na getirildi. Antalya Başsavcısı Halil İnal, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’na,  İstanbul Başsavcı Vekili Zafer Koç, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na atandı. Yine Bitlis, Karaman, Muğla, Balıkesir ve Van’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda ilin başsavcısı değiştirildi.

HSK'DAN PAYLAŞIM

HSK 1. Daire Başkanı Halil Koç, kararnameye ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda“Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi olarak, 2022 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana kararname çalışmalarını tamamlamış olup birazdan HSK internet sitemizde yayımlanacaktır. Meslektaşlarımızın yeni görevlerini tebrik eder, başarılar dilerim,Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

2022 HSK Yaz Kararnamesi Tam Liste.pdf

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2022, 23:08

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER