"25 bin lira alan aile hekimi yok" a bordrolu yanıt

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın "Türkiye'de 25 bin lira alan aile hekimi yok; bir tane olduğunu göstersinler milletvekilliğinden istifa edeyim." şeklindeki iddiasına AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, doktorların bordrolarıyla yanıt verdi. Güneş, Uşak’ta mayısta en yüksek aile hekimi maaşının 24 bin 651 lira olduğunu söyledi.

"25 bin lira alan aile hekimi yok"  a bordrolu yanıt

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap'ın Mecliste, "Türkiye'de 25 bin lira alan aile hekimi yok; bir tane olduğunu göstersinler, milletvekilliğinden istifa edeyim." şeklinde açıklamalarda bulunduğunu hatırlattı.

"AMACIMIZ İSTİFA ETMESİ DEĞİL AMA..."

Kanıtsız konuşmayacağını ifade eden Güneş, "Amacımız Fazıl Bey'in istifa etmesi değil ama doğruları bilmesi anlamında söylüyorum; normalde tabip olup aile hekimliğine geçen kişi yüzde 27'lik vergi dilimine girdikten sonra mayısta en yüksek 24 bin 651 lira alıyor, bu ocak ayında aşağı yukarı 28 bin lira civarındaydı. En düşük alan da 11 bin, 12 binlerdeydi. Uzman aile hekimlerinde bu rakam mayısta en yüksek 25 bin 500 lira, bunun en düşüğü 14 bin lira, ortalaması da 21 bin lira." bilgisini verdi.

"BUNU ALİ FAZIL BEY'E VERİN, BAKSIN"

Elindeki doktorların bordrolarını gazetecilerle paylaşan Güneş, "Sizden istirhamım bunu Ali Fazıl Bey'e verin, baksın. Bundan sonra gerisi kendine kalmış." dedi.

Marmaris'te yangın bölgesinde incelemelerde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yangın bölgesinde yaptığı açıklamalara işaret eden ve Ankara'daki sel felaketini hatırlatan Güneş, "Doğal afet karşısında sayın Kılıçdaroğlu ne yapabildi? Sahada gördünüz İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu vardı. Vatandaşı kandırmanın anlamı yok." değerlendirmesinde bulundu. (AA)

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2022, 09:40

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
mutemed
mutemed - 4 gün Önce

ayrıca 8,10 bin civarında cari ödeme adı altında giderlerini karşılamaları için ödenen paradan ancak yarısını harcıyorlar gerisi kendilerine kalıyor,5,6 aile hekimi temizlik personelinin,kullandıkları malzemelerin tutarını ortak karşılıyorlar

smemuru
smemuru @mutemed - 3 gün Önce

temizlik personeli 10 bin tl alırken uzman hekime 25 bin tl yi çok gören zihniyet.

ebe hanım
ebe hanım @mutemed - 3 gün Önce

en zavallısı hemşire ebe sağlık memuru maaşı. taban maaş düşük olduğundan yine en küçük zam sağlık personelinin . adalatsizlik zam oranlarıyla sürüklenip gidiyor.

Dr
Dr @mutemed - 3 gün Önce

mutemed demiş adam uşakta kira ödemesi ne uşakta giderlerin en düşük olduğu şehir uşak

istanbulda türk aile hekimi kalmadı çoğu yabancı kökenli aile hekimi çünkü kiraların bedeli 150-200binden başlıyor
adamlar 400-500m2 lik yerleri uşaktaki gibi 10-15bin tl mi kira mı verecek şaka mısınız siz

doğrusu
doğrusu @mutemed - 3 gün Önce

Doğru diyorsunuz.Ben de bu bilgiyi doğrulatmıştım.Toplamda pratisyen aile hekimi 35000 tl.alıyor ve bunun 5000 tl.sini ortak giderler için kullanıyorlar..Doğru bilgi için teşekkürler.Muhalefet yine yalan ve algıya başvurmuş maalesef.Bizim de sorgulamadan atlayan bir camiamız mevcut..

DR
DR @mutemed - 3 gün Önce

CARİSİ İÇİNDEDİR HARCAMA KONUSU DA GEL GÖSTEREYİM SANA

gülendam
gülendam - 4 gün Önce

Aile hekimleri iyi para alıyor doğru ama birde hemşire bodrosu paylaşsa keşke :(

DR.CEVDETT
DR.CEVDETT - 3 gün Önce

AİLE HEKİMİ ÇOK ALMIYOR. HELALİ HOŞ OLSUN. UZMAN HEKİM AZ ALIYOR. 6 YIL CERRAHİ UZMANLIĞI SONUCU 7450 TL MAAŞ+5400 TL SABİT EK ÖDEME DEVLETİMİN 32 YILLIK UZMAN HEKİME UYGUN GÖRDÜĞÜ MAAŞ...

bordro
bordro - 3 gün Önce

Aile hekimlerinin kira ödediğini , çalışan personelin tazminatlarını biriktirdiğini ve işletme yönettiklerini unutmamak gerekir. Cariden para arttırmayı bırakın yetişmesi bile çok zor. Ki burada bordrosu tartışılması gereken birileri var ise o da milletvekilleridir.

Yayınlayın Bunu!
Yayınlayın Bunu! - 3 gün Önce

Yılbaşı zammından sonra bulunduğum ilde görev yapan pratisyen aile hekiminin maaşını sormuştu arkadaşlar.Kendisi de 35000 tl.olduğunu ve bunun yaklaşık 5000 tl.sinin ortak giderlere harcandığını söylemişti.Yani kalan 30 bin tl.dir arkladaşlar.Pratisyen aile hekimi bu kadar alıyorsa uzman aile hekimini varın siz hesaplayın.Sayın muhalefet milletvekili halt etmiş yalan algı oluşturmaya alışmışlar,fakat bizim milletde sorgulamadan atlamaya hazır oldukları için sonuç buralara kadar geliyor maalesef..

DR
DR @Yayınlayın Bunu! - 3 gün Önce

oda iyi sallamış

T saglikci
T saglikci - 3 gün Önce

Bir günde proje açıklasanız kaynak paket açıklasanız stokçular la ilgili teklip verseniz yani vekil ol bol bol bordro paylaş açıklama yap chp ye oy asla vermeyeceğim zihniyet belli proje nerde

Adnan POLAT
Adnan POLAT - 3 gün Önce

ENTEGRE HASTANESİNDE ÇALIŞAN AİLE HEKİMLERİ CARİ GİDERLE BERABER 45 BİN (KIRKBEŞBİN TL.) ALAN VAR CHP MİLLETVEKİLİ İŞİN BİLİNCİNDE DEĞİL ARAŞTIRIP ÖĞRENSİN

Entegrede aile hekimi uzmanı
Entegrede aile hekimi uzmanı @Adnan POLAT - 2 gün Önce

Nüfusum tam. Yarısı mobil ve 65 yaş üzeri. Günlük ortalama 70 hasta muayene ediyorum. Ayrıca her ay nöbet tutuyorum. Maaş olarak 25bin almıyorum. Ayrıca personelin maaşı, sgk primleri, sarf malzeme harcamaları ile A sınıfı asm cari gider ödeneğinin yarısından fazlasını harcıyoruz. Ek masraf(tadilat, bozulan cihaz, yıpranan ekipmanların yenilenmesi gibi masraflar çıkarsa miktar artıyor tabii)

entegre de aile hekimi
entegre de aile hekimi @Adnan POLAT - 3 gün Önce

yalandan atmak bedava ayrıca o gösterdiği bordronun içinde cari gider ödemesi var iki personel asgari ücretten ssk stopajı asm kirası elektrik ısınma su parası düşün bakalım ne kalıyor aile hekiminin eline

Yayınlayın Bunu!
Yayınlayın Bunu! - 3 gün Önce

Yılbaşı zammından sonra bulunduğum ilde görev yapan pratisyen aile hekiminin maaşını sormuştu arkadaşlar.Kendisi de 35000 tl.olduğunu ve bunun yaklaşık 5000 tl.sinin ortak giderlere harcandığını söylemişti.Yani kalan 30 bin tl.dir arkladaşlar.Pratisyen aile hekimi bu kadar alıyorsa uzman aile hekimini varın siz hesaplayın.Sayın muhalefet milletvekili halt etmiş yalan algı oluşturmaya alışmışlar,fakat bizim millet de sorgulamadan atlamaya hazır oldukları için sonuç buralara kadar geliyor maalesef.


SIRADAKİ HABER