19 Mayıs için skandal ifadeler kullanan doktor özür diledi

19 Mayıs için skandal ifadeler kullanan doktor özür diledi

Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kaşüstü Kampüsü'nde onkoloji uzmanı olarak görev yapan aynı zamanda Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı olan Dr. Ahmet Yaşar Zengin, sosyal medya hesabından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na ve kutlayanlara yönelik, “Buna bayram diyen şerefsiz ve şahsiyetsizdir, din düşmanı zihniyeti kınıyorum” diye yazdı.

“YANLIŞ ANLAŞILDIM”

Herkesimden insanın ve siyasilerin tepkisini çeken Zengin, tepkiler sonrası yazılı açıklama yaptı. Açıklamasından Dr. Zengin, şu ifadeleri kullandı;

*Benim ülkemin milli ve manevi değerleriyle hayatımın hiç bir safhasında sorunum olmadığı gibi Milli Mücadele ruhu kahramanları, başta Atatürk olmak üzere Milli Mücadelede emeği geçmiş tüm mümtaz şahsiyetlerle hiçbir düşünsel sorunum olmamıştır.

*İlgili mesajda (Buna derken) 19 Mayıs gibi milli bir günde ergenlik çağındaki kız çocuklarının kıyafetlerini tasvip etmediğimdir.

*Her ne kadar yanlış anlaşıldımsa dahi Trabzon halkından, Çaykaralı hemşehrilerimden ve cennet yurdumun insanlarından özür diliyorum. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Herkese saygılarımla.

Dr. Ahmet Yaşar Zengin 19 Mayıs’la ilgili sözleri büyük tepki toplamış ve hakkında siyasi partiler ile vatandaşlar suç duyurusunda bulunmuştu.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin pekdemir
hüseyin pekdemir - 3 gün Önce

burada yorum yorum yazan ve atatürkü savunduğunu zannedenler atatürkü televizyondan.faceden öğrenip dayılık yapmayın.biraz aklınız varsa alın okuyun tarihi..samsuna kim göndermiş vapuru kim ayarlamış..

SELİMCAN
SELİMCAN - 4 gün Önce

KURSAĞINIZDA BU CUMHURİYETİN EKMEĞİNİN OLDUĞUNU UNUTMAYINIZ.ARAP YARIMADASININ DURUMUNA BAKTIĞINIZDA,ŞÜKREDECEK ÇOK ŞEYİMİZ VAR. SAYGILARIMLA.

Soyumuz Belli
Soyumuz Belli @SELİMCAN - 4 gün Önce

Cumhuriyetten önce de bi hayat vardı biz Türkler 1000 yıldır bu topraklardayız Cumhuriyetle var olmuş gibi davranmayın.

Mesut GÖKCEK
Mesut GÖKCEK - 4 gün Önce

Sana ne, sana ne! Çoluğun, çocuğun, gençliğin, kadının, erkeğin, ihtiyarın kıyafetinden. Özrün kabahatinden büyük. Birde "başta Atatürk olmak üzere Milli Mücadelede emeği geçmiş tüm mümtaz şahsiyetlerle hiçbir düşünsel sorunum olmamıştır" diyorsun. Düşünebildiğinden bile şüphe duyuyorum . Yazık sana...

yazık..
yazık.. - 4 gün Önce

utanmadan bir de özür diliyormuş, milli manevi değerlerine sahip çıkmayan hekim,; değerli midir millet vijdanında.. Kullandığı çirkin kelimelere nail olmuş zavallı..

YYYYY
YYYYY - 4 gün Önce

HANİ HESABIN ÇALINMIŞTI, KOSKOCA DOKTORSUN MEVKİNE MAKAMINA YAKIŞANI YAPSANA , NE GEREĞİ VAR ABİDİK GUBİDİK HAREKETLERE, TOPLUMU BİLİNÇLİ OLARAK ŞU ZOR GÜNLERDE İKİYE BÖLÜYORSUN. YIK DÖK ÖZÜR DİLE NEYE YARADI. BİR KOVA SÜTÜ TEKMELE DÖK ONDAN SONRA TOPLAMAYA ÇALIŞ, OLDUMU ŞİMDİ..YAKIŞTIMI SANA..

Mahmut
Mahmut - 3 gün Önce

Seni bu ülkede doktorluk yaptıranlar utansın sen zaten hiçsin cevap bile yazılmaz sana özürün kabul edilmedi. Cumhuriyet ve 19 mayıslar sayesinde trabzonun bir ilçesinden çıkıp onkolji uzmanı oldun Yuh.

SIRADAKİ HABER