112 çalışanı, yalın ayaklı çocuğa kendi çorabını giydirdi

Adana'da bir evde çıkan yangın nedeniyle dumandan etkilenen ve itfaiye erleri tarafından kurtarıldıktan sonra ambulansta tedaviye alınan yalın ayaklı 5 yaşındaki kız çocuğuna, ambulansta görevli acil tıp teknisyeni Fadime Karaca kendi çorabını giydirdi

112 çalışanı, yalın ayaklı çocuğa kendi çorabını giydirdi

Adana'da bir evde çıkan yangın nedeniyle dumandan etkilenen ve itfaiye erleri tarafından kurtarıldıktan sonra ambulansta tedaviye alınan yalın ayaklı 5 yaşındaki kız çocuğuna, ambulansta görevli acil tıp teknisyeni Fadime Karaca kendi çorabını giydirdi. Sağlık çalışanının yürekleri ısıtan davranışı sosyal medyada övgü aldı.

Yangın, 28 Aralık gecesinde Seyhan ilçesindeki Yeşiloba Mahallesi 46030 Sokak'taki 4 katlı apartmanın giriş katında meydana geldi. Evi tamamen sarıp, üst kat balkonlara da sıçrayan yangına itfaiye ekipleri 3 araçla müdahale etti. İtfaiye erleri, yoğun dumandan etkilenen ve alevlerden dolayı binadan çıkamayan biri çocuk, biri 5 aylık hamile kadın, 11 kişiyi merdivenli araçla birer birer kurtardı. 8 kişi, ambulanslarda ayakta tedavi edilirken, 3 kişi ise hastaneye kaldırıldı. İtfaiye ekiplerince yaklaşık yarım saatte söndürülen yangın, binada büyük çaplı hasara neden oldu.

Şakirpaşa 112 Acil Servisi'ne bağlı ambulansta görev yapan  acil tıp teknisyeni  Fadime Karaca'nın, dumandan etkilenen, ismi açıklanmayan ve ayakları çıplak olan 5 yaşındaki kız çocuğuna üşümesin diye kendi çorabını giydirdi. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar, vatandaşların içini ısıtırken, sosyal medya kullanıcıları, Karaca'ya övgüler yağdırdı.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 10 ay Önce

GERÇEKTEN TAKDİRE ŞAYAN,ALLAH RAZI OLSUN. LAKİN, BU HABERİ SOSYAL MEDYAYA VEREN,DOĞRU YAPMAMIŞ. SAYGILARIMLA.

Hemsire
Hemsire - 10 ay Önce

Siz gelinde hastaneleri görün haber yapacaksanız bunlar hastanelerde rutin olan şeyler hergun haber yapmaktan bikarsiniz neymiş çorabını giydirmis galiba bu sitenin yapımcıları 112 de çalışanlar gibi geliyor hep 112 şişirme reklam yapma derdinde biz hastanede ihtiyaç sahiplerini baştan aşağı giydiriyoruz Allah kabul etsin böyle reklam yapmıyoruz sizler gibi ayıp ayıp .

HEYE
HEYE @Hemsire - 10 ay Önce

YAPTIN İŞTE EN SONUNDA, MESLEKTAŞ AYRIMI YAPMAYIN 112 HASTANE DİYE, HEPİMİZ SAĞLIKÇIYIZ...

attci
attci - 10 ay Önce

bizler sarı meleğiz bunun gıbı hareketlerimizle gurur duyuyoruz. her yonuyle duymayanlar yada engel olmaya calışanlar utansın.. Meslektaşımdan Rabb'im binlerce kez razi olsun..

Hastane
Hastane - 10 ay Önce

Fedakar sağlık çalışanları 112 ler olsun hastanede çalışanlar olsun bu tür şeyleri herzaman yapıyorlar ,servislerde çalışan hemsire ler sağlıkçılar gariban maddi gücü olmayan vb vb kişilere değil bir çorap atletiymis ,pijamasiymis terliğiymis vb vb ihtiyaç karını her zaman karşılarız elimizden geleni arkadaşlar ortaklaşa veya şahsi olarak yaparız bu haber konusu olacak büyütülecek birşey değildir bunlar reklam kokan hareketler beyler

KBB UZMANI
KBB UZMANI - 10 ay Önce

BU TABLO BUZ DAĞININ GÖRÜNEN UÇ KISMIDIR...SAĞLIK SEKTÖRÜNDE ÇALIŞMAK,KENDİ SAĞLIĞINI ,HUZURUNU PEŞİNEN 2. PLANA ATMAK DEMEKTİR ...MİLLET OLARAK BUNUN FARKINDA OLMAK ŞÖYLE DURSUN, SAĞLIKTA ŞİDDETE YÖNELİM VAR..BU İLKELLİĞİN NEDENİNİ HERKES BİLİYOR...AMA CEHALET İÇİMİZE İŞLEMİŞ Kİ ÖYLECE SEYREDİYORUZ...TOPLUM OLARAK GERİLEDİK MAALESEF

sağlıkçı
sağlıkçı - 10 ay Önce

Allah att arkadaşımızdan razı olsun da yorumlara bakınca bir çalışan olarak çoookk üzüldüm.. neymiş servislerde hastaya bez alıyorlarmış ta falan da filan.. kusura bakmayın birbirimizi kötülemek ve çamur atmak yerine şu güzel davranışı takdir etmekten uzağız.. bu kadar olmaz.. o arkadaşımız o soğukta ayağındaki çorabını çıkarmış ve kendisi soğukta çıplak ayaklı ayakkabısını giyiyor.. kusura bakmayın yaptığıız iyilikler içinde Allah sizden de razı olsun ama lütfen iyi birşey olunca takdir edelim.. bu haberi de o att arkadaş yaptırmadı basına yansıdı kameralara...

öyle
öyle - 10 ay Önce

Bu güzel davranışından dolayı meslektaşımızı tebrik ederim,bütün sağlık çalışanlarının hak ettiği değerde olmasını temenni ederim.

FİLİZ
FİLİZ - 10 ay Önce

BİZ 29 SENEDİR NİCE HASTALARA NELER NELER YAPTIK SADECE BUNLAR MEDYATİK DEGİLDİ YİNEDE MESLEKTAŞIMI KUTLUYORUM


SIRADAKİ HABER